troid hastasıyım ve hamileyim

rengin_35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2007
222
0
Merhabaa. 6 yıl önce guatr ameliyatı oldum. ancak patoloji sonuçlarım kötüydü. atom tedavisi gördüm. günde 2 tane tefor kullanıyordum. ama şimdi 3 aylık hamileyim ve tsh yüksek çıktı çok. ilacı 4 e çıkardı doktorum. aranızda bu hastalığı yaşayıp hamile kalan varmı:bbo:

Sevgili Rengin ben de Tiroid hastasıyım ve 3 aylık hamileyim. Ben ameliyat olmadım. Benimki nodüler hipertiroidi. Nodulüme biopsi de yapıldı ve çok şükür temiz çıkmıştı. Tedavim yaklaşık 1,5 yıldır devam ediyor ve TSH düzeyim normalde. Nodülümde de ufak da olsa bir küçülme varmış. Zaten hamile kalmak için doktordan da izin almıştım. Senin tedavin benimkinin tam tersi sanırım. Eğer doktoruna güveniyorsan sorun yok... Kısa süre içinde TSH'ın normale döner diye umuyorum. Ayrıca, kuzenimin de tiroidi alınmıştı ve o şekilde bebek sahibi oldu. Yani doktor kontrolü altında olduktan sonra endişelenme bence...

renginciğim öncelikle hayırlı olsun,sonra da geçmiş olsun
hiç merak etme benim şuanda 2 arkadaşım tiroit hastası ve hamile,
birisi 4 diğeri 7 aylık ve gayet iyiy gidiyor
tiroyit doktoru bi ilaç vermiş o ilaçla dengede tutuyorlar tiroitlerini ve bebişe de bi zararı yok
rahat ol hamileliğinin keyfini çıkar
hatta ve hatta bir çok hamile,hamilelikten önceki tüm şikayetlerinden arınıp süper sağlıklı bile geçiriyor hamileliğini
kafandan hastalığını çıkar
sağlıcakla al kuzunu kucağına
sevgilerimle

teşekkür ederim arkadaşlar. ama tsh çok yüksek geldi. yani doktorum neredeyse bebeği alacağız diyecekti. ya aslında bundan sonraki duruma göre davranılacak

canım bende tefor kullanıyorum.ve 6.aylık hamileyim korkma sakın.inş bişe olmaz allaha dua et

arkadaşlar bende 2005 yılında nodüllü zehirli guatr dan ameliyat oldum
ama hala hamile kalamadım şöyle bişey duydum guatrın hepsi alınınca
anne olunmuyormuş doğruluk payı varmı acaba

arkadaşlar bende 2005 yılında nodüllü zehirli guatr dan ameliyat oldum
ama hala hamile kalamadım şöyle bişey duydum guatrın hepsi alınınca
anne olunmuyormuş doğruluk payı varmı acaba

canım benim troidlerimini tümü alındı.
üstelik atom tedavileri gördüm . 6 yıldır hep kontrol. şükür artık iyiyim. ilaçlarımı 3 er 3er alıyorum. hamile olduğum için. inş. hayırlısıyla doğar kızızm. ben hiç bebek düşünmediğim halde hamile kaldım. emin ol sende kalabilirsin:içelim:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…