Travma sonrasi stres bozukluğuymuş

leylosvemecnun

Cennet kuşu Deniz'im ❤
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2014
4.793
6.420
Gecen haftalarda size köpek fobim hakkinda konu acmistim önerilerinizi aldim aglayarak da olsa kizimi okula götürebiliyorum karsima köpekler cikiyor yollarda rezil oluyorum ama bu durum sürekli karin agrisina kalp carpintisina yol acti kizimi okula birakiyorum dönünce ilk 1 saat iyiyim okuldan alma saati yaklastikca benim dizlerim tutremeye astim ataklarim gelmeye basliyor boguluyorum sokakta sanki gökyüzü üzerime yikilacak gibi oluyor kolum uyusuyor soguk soguk terliyorum o köpek biliyorum bana gelmiyor zarar vermeyecek ama mantik devredisi kaliyor bende.Kizimin okulunun önünde daha disi cikmamis gözleri yeni acilmis ufacik kölek yavrulari var o kadar tatlilar ki ama onlardan bile korkuyorum disaridan o kadar salak gözüküyorum ki.Gece yarin nasil olacak acaba diye uyuyamaz oldum aklim hep korkumda hayatin tadini cikaramiyorum aklimda sadece korkum var.
1 bucuk aylik bebegim var o da durmaz oldu stresimi hissediyor.Duramadim psikiyatriye gittim bugün bu fobi degil travma sonrasi stres bozuklugu dedi.Ilk kizima hamileyken pandemiydi ilac yazdirmam gerekiyordu arac yoktu motorla aile hekimligine gitmek gibi bir hata yaptim köpek sürüsü takıldı neredeyse düsüyordum ondan sonra fobim daha da artti ama cocuklugumdan beri bu fobi var bende sadece o olaydan sonra artti.
Doktor stres bozuklugu diyince evet ama buna fobim yol aciyor dedim tam tersi stres bozuklugunuz fobinizi artiyor dedi ilac ismi vermek yasak yazamiyorum stres ve heyecan durumlarinda kullanilan bir ilac verdi ayni ilaci vajinismus tedavisi olurken de kullanmistim. Emzirdigimi söyledim sorun olmaz dedi cocuk doktorum ise asla onay vermedi.Daha önce stres bozuklugu tedavisi gördüm ama deprem dolayisiyla korktugum icindi gecti bu gittigim doktor ise travmalarin gecmemis fobilerini tetiklemis iyi bir tedaviye ihtiyacin var dedi.Emzirirken psikiyatrik ilac kullanan var mi bebeginiz etkileniyor mu ? Emzirmeyi kesemem cünkü bebegimde coklu gida alerjisi var diyet yapiyorum alerjik mamayi da kabul eder mi etmez mi bilemiyorum

geçmiş olsun, leyloş. ilacın prospektüsüne göz attın mı? emziren anneler için sorun yaratıyorsa özellikle belirtir. bakmaya vaktin yoksa özel mesajdan bana yazabilirsin. senin için en azından prospektüse bakabilirim.

geçmiş olsun, leyloş. ilacın prospektüsüne göz attın mı? emziren anneler için sorun yaratıyorsa özellikle belirtir. bakmaya vaktin yoksa özel mesajdan bana yazabilirsin. senin için en azından prospektüse bakabilirim.
Evet baktim doktorunuzla istisare edin kar zarar hesabi yapin diyor kisaca..Cok tesekkur ederim

Evet baktim doktorunuzla istisare edin kar zarar hesabi yapin diyor kisaca..Cok tesekkur ederim

bu noktadan sonrası anladığım kadarıyla sana kalmış. sen de sanırım kar-zarar hesabına göre kullanıp kullanmayacağına karar vereceksin gibi görünüyor. belki de ikincil bir uzman görüşü de almak iyi gelebilir fırsatın varsa.

bu noktadan sonrası anladığım kadarıyla sana kalmış. sen de sanırım kar-zarar hesabına göre kullanıp kullanmayacağına karar vereceksin gibi görünüyor. belki de ikincil bir uzman görüşü de almak iyi gelebilir fırsatın varsa.
Sanirim bir debaska bir doktora cikacagim bir kuyuya hapsolmus gibiyim o kadar zor ki.cocugumun gözündeki imajim zedeleniyor daha cok ona da ögrenilmis korku edindirmekten korkuyorum

Sanirim bir debaska bir doktora cikacagim bir kuyuya hapsolmus gibiyim o kadar zor ki.cocugumun gözündeki imajim zedeleniyor daha cok ona da ögrenilmis korku edindirmekten korkuyorum

şu anda içinde bulunduğun duruma çok doğru bir noktadan bakıyorsun. bakışaçın sağlıklı olduğu ve çözüm aradığın için ben bu sorununu çözmekte zorlanacağını düşünmüyorum. sen de endişelenme

X