Trafik kazası yaptık

Ana yolda giden motorcu siz tali yoldan çıkarken çarptıysanız 8 de 8 eşiniz suçlu olur. Size, çocuklara veya motorcu çocuğa bir şey olabilirdi. Eşinizi ciddi olarak uyarın sürekli kaza yapması dikkatsizliğini gösteriyor. Hız da yapıyor sanırım. Kusura bakmayın ama sorumsuz biraz eşiniz

43 yaşındayım. 25 senedir araba kullanıyorum. Hayatımdaki en büyük trafik kazasını yaşadım. Maalesef çocuklarımda yanımdaydı.
Öğlen 15 gibi Güllük’ten eve geliyorduk. Arabayı eşim sürüyordu. Ben çocuklarla arkada oturuyordum. Bir motosikletli benim taraftan vurdu. Biz ara yoldaydık. O ana yoldaydı. Geçiş üstünlüğü ondaydı.
Ben çocuklarımı aldım. Önce hastaneye sonra eve geldim. Eşim karakol işlerini hallediyor. Güya motosikletlinin ehliyeti yokmuş ve alkollüymüş.
Eşimin son 3 senede 3. Motosikletli ile kazası. Dikkatsizlik diyor ama bence bu sorumsuzluk. Arabada 2 küçük bebek varken insan 50 kere düşünür.
Bir şeyleri toplamaya çalıştıkça olmuyor. Bu çocukları yolda bulmadım ben. Motosiklet yerine arabada olabilirdi. Kafam yine allak bullak.
Çok geçmiş olsun Allah yardımcınız olsun inşallah

Yarın veriyorlar dedi.

Biri ameliyattaymış ve bilinci kapalıymış. Çok rahat iletişim kuramıyoruz zaten. Karakolda eşim.
Size geçmiş olsun bu arada. Motorcu çocuklara üzüldüm. Kan da bayağı var. Eşiniz bir kaç gün nezarette kalırsa belki daha dikkatli olur artık. Çocuklarda iyileşir inşaallah tez vakitte

Eşinizle zaten sorununuz mu var kafanızı karıştıran ne ? O çocuk onun da çocuğu bile isteye kaza yaptığını zannetmiyorum.
Bilerek yapmadı ama dikkatsiz. 3 senede 3 motosiklet kazası. Diğerleri ufak tefekti. Görmedim dedi. Bunda bahanesi ne? Bir daha ne ben, ne çocuklarımı onun sürdüğü arabaya bindirmeyeceğim.

Çok geçmiş olsun canım . İnsanlar çok sorumsuz malesef. Bizde motor kullanıyoruz eşimle ama hep en çok biz dikkat ederiz arabalara falan onlar içinde büyük tehlike . Allak korumuş sizi 💕

Çok geçmiş olsun canım . İnsanlar çok sorumsuz malesef. Bizde motor kullanıyoruz eşimle ama hep en çok biz dikkat ederiz arabalara falan onlar içinde büyük tehlike . Allak korumuş sizi 💕
Türkiye’de motosiklet sürmek akıl işi değil. Çok düzensiz. Ben vietnama gittim. Motosikletler için ayrı şerit var. Ama insanlar bu benzin fiyatlarıyla baş edemiyor haliyle. Allah herkesin yardımcısı olsun.

Eklentiler

• 219A592E-FFD2-4E26-8D06-C2FFEA8CB128.jpeg
    219A592E-FFD2-4E26-8D06-C2FFEA8CB128.jpeg
    76,6 KB · Görüntüleme: 256
Eşiniz bir kaç gün nezarette kalırsa belki daha dikkatli olur artık.
Bende aynı fikirdeyim. Çekirge 3 kere sıçramıyor işte. Çocuğa bir şey olmasın da. Bu sefer dersini almıştır diye tahmin ediyorum. Bana sesli mesaj atmış. Sesi epey titriyor.

Bende aynı fikirdeyim. Çekirge 3 kere sıçramıyor işte. Çocuğa bir şey olmasın da. Bu sefer dersini almıştır diye tahmin ediyorum. Bana sesli mesaj atmış. Sesi epey titriyor.
Korkmuş, üzülmüştür bu ders olur ona. Çocuklar kurtulsun da eşinizle sonra konuşursunuz detaylı bu konuyu. Ama kızmakta haklısınız. Benim eşim de hızlı kullanır onla şehir dışı bir yere gitmek benim için büyük eziyet oluyor.

Çok geçmiş olsun nihal. Geçiş üstünlüğü diyoruz da motorun hızı kaçtı acaba, belki de eşinin görmesini engelleyecek hızdaydı. Sen tabi daha iyi tanırsın eşini ama 3 kazanın içinde hiç araba olmaması da adamın masum olma ihtimalini güçlendiriyor bence. yaşadığım şehirde motosikletliler ölmek için çok uğraşıyor açıkçası. Hepinizin iyi olmasına sevindim. Alkol ve ehliyet konusunda eşin yalan söylemiyorsa adamın bir kabahati de kalmıyor.
Şu mesajı yazarken ciddi misiniz gerçekten? Kendi yolunda giden motorun önüne çıkan, üstelik hiç çevre kontrolü yapmayan, yavaşlama gereği bile duymayan adamın mi hiç kabahati yok?

Şu mesajı yazarken ciddi misiniz gerçekten? Kendi yolunda giden motorun önüne çıkan, üstelik hiç çevre kontrolü yapmayan, yavaşlama gereği bile duymayan adamın mi hiç kabahati yok?
Bakmadan çıktım diyor gizemli. Son günlerde benim ailemden dolayı sıkıntılı günler yaşıyoruz. Ama bu bahane değil. Benimde ehliyetim var. Kendini iyi hissetmiyorsa, söylese ben sürerdim. Ben çok temkinli kullanırım.

Eklentiler

• DDCB6F9C-B0EB-47F9-AFCF-39EC4EEB4A64.png
    DDCB6F9C-B0EB-47F9-AFCF-39EC4EEB4A64.png
    351 KB · Görüntüleme: 253
Bakmadan çıktım diyor gizemli. Son günlerde benim ailemden dolayı sıkıntılı günler yaşıyoruz. Ama bu bahane değil. Benimde ehliyetim var. Kendini iyi hissetmiyorsa, söylese ben sürerdim. Ben çok temkinli kullanırım.
Sorumsuzluğuna hiç bir şey bahane olamaz, siz canınızı sıkmayın. Çok şükür size, bebeklerinize birşey olmamış ciddi. İnşallah motorcu da kurtulur, ameliyatı başarılı geçer.

Zaten üzgünsün konu sahibesi üstüne g8tmek istemem ama böyle bir cevap olabilir mi ne demek bakmadan çıktım😶 bakmadan çıkmak diye bir şey olabilir mi hele ki tali yoldan çıkıyorsan. Adam gamsız mı, sorumsuz mu , akılsız mi neyse artık sen8n yerinde olsam h8ç avukat falan tutmazdım cezasını çeksin. Adam gibi bakmayacak olanlar trafiğe çıkmasın 3 yılda 3 kaza ne demek hele ki arabada eşin ve 2 ufak çocuğun varsa🙄

Ben orada yaşadığım şehirde gördüğüme dayanarak genel bir yorum yaptım ve tahminde bulundum, ortada bir yargı yok. Siz hiç nasıl olsa aradan dereden geçerim diye çılgınca sürüp bir anda yanınızda biten motosiklet görmediniz galiba.

Ben orada yaşadığım şehirde gördüğüme dayanarak genel bir yorum yaptım ve tahminde bulundum, ortada bir yargı yok. Siz hiç nasıl olsa aradan dereden geçerim diye çılgınca sürüp bir anda yanınızda biten motosiklet görmediniz galiba.
Demek istediğinizi anladım lakin eş kişisi bile kendi ağzıyla demiş bakmadım çıktım yola diye. Kaldı ki aradan dereden geçerim diyen, hatta bence, ben arabayım o yavaşlasın, beklesin diyen yine eş kişisi.

Cok dogru gecen tek seritli bir kavsaktan ana yola baglaniyorum. Haliyle ana yola bakiyorum. Arkamdan gelip sagimdaki dar alana motor gelmis. Donerken de biraz savruldum adam da korktu tabi abla hic bakmiyosun diyor. E senin orda ne isin var kardesim.

Cok dogru gecen tek seritli bir kavsaktan ana yola baglaniyorum. Haliyle ana yola bakiyorum. Arkamdan gelip sagimdaki dar alana motor gelmis. Donerken de biraz savruldum adam da korktu tabi abla hic bakmiyosun diyor. E senin orda ne isin var kardesim.
Diğer 2 kaza sizin bu bahsettiğiniz gibi. Aradan kaçmaya çalışan motorlar. Onlarda maddi hasarlı küçük oldu. Bu sefer ben yanda durmaya çalışan bir motor gördüm. Ya gördü ben geçerim diye tahmin etti ya da cidden bakmadan geçti. Çünkü bu aralar kafamız çok dolu. Ama insan kendini bilir. Baktın dikkatin çok dağınık bana söyle. Sen sür de.

Geçmiş olsun,Allah beterinden saklasın.
Umarım motorsikletteki 2 kişi de iyileşir, hızlıca sağlığına kavuşur.
Bilemiyorum bende aktif araç kullanıyorum senelerdir ama motorluya ve yayaya çarpmaktan çok korkarim zira arabayla kıyaslanınca (tonlarca ağırlıktaki birşey en nihayetinde araba) güvende olmadıklarını düşünürüm her zaman. Motor kullanan biri aynaya geçerken basitçe sürtse bile dengesini kaybedip savrulabilir ve yaralanabilir yaya zaten tamamen savunmasız. Bu sebeple özellikle şerit değiştirirken,tali yoldan çıkarken vs ekstra dikkatli olmak gerek. Can sonuçta geri gelmez asla,size birşey olmasa bile çarptığınıza olabilir. Eşiniz de korkmuştur muhakkak ama zamani geri alamaz umarım iyi olurlar yaralananlar,yerdeki kanı görünce çok kötü oldum.

X