Trafik kazası yaptık

Kıyamam o kuzulara ben.

İnsan her zaman belirli şekilde tepki veremez, soğukkanlı olamaz; hele ki böyle ciddi bir kazada zaten şoka girmişsiniz, gözünüz tabii ki o minik bebeleri görecek sadece, bir annesiniz çünkü. Bize uzaktan söyle böyle yapsaydın demesi kolay, o yüzden bu tarz yorumlara aldırmayın.

Dualarımız sizinle, inşallah güzel haberler alır, bize verirsiniz en kısa zamanda.

Ben de Antalya'da mümkün olduğunca kaldırımdan gidiyorum bisikletle. Eskişehir'de bu pek mümkün değil yaşadığım yerde. Kaldırımlar ya araba park yeri ya da dükkan sandalyesi falan var. Yaşadığım sokakta kaldırımlar tamamen araba ile kaplı. Çoğu mahallesi maalesef dediğim gibi

İyi de adamın 3. motorsiklet kazası. Üçünü de mi görmedi? Diğerlerine maddi zarar vermiş, bu sefer çarptığı hastanedeki genç ölüm kalım savaşı veriyor. Motorsiklet değil de arabaya çarpsaydı, bilinci kapalı hastanede yatan konu sahibi olacaktı. Bebek kucağımdaydı yazdığına göre oto koltuğunda değilmiş. 18 aydan küçük 2 bebeğin kurtulma şansı var mı böyle bir kazada?

Ayrıca tam anlayamadım, konu sahibi çocuklarınız gerçekten de bebek koltuğunda değiller miydi?

Ben sizinle aynı fikirdeyim zaten belli ki çok dikkatsiz araba kullanıyor ama bilerek birine çarpmamistir diye düşünmek istiyorum . Yani yoldan geldiğini göre göre . Tabi ki sonunda boşanmak isteyebilir sadece şimdilik birine ihtiyaci vardır.

Siz olay nasıl olmuş okumadınız mı? Tali yoldan çıkan eşi. Tüm kusur da eş de. Eş haklı ne demek?

Yaralanmadılar evet ama yaralanabilirdi de Volvo genel anlamda kazalara dayanıklı bir araç ondan dedim
Anladım da konu sahibinin arabası da teneke tabir edilenlerden değil ki Mercedes sanıyorum araç. Kendi klasmanında saglam güvenli bir araçtır zaten. Öyle değilse bile(markada yanılmış olabilirim ama aynalar Mercedes aynası ve farları sanki,kullandım daha önce benzettim)arabayı değiştirmek cözümmü dikkatsiz bir eş varken ortada. Arazi aracı kullansalar adam dikkat etmiyorsa illaki kazaya sebebiyet vericek.
Ayrıca imkan meselesi,ben Bmw kullanıyorum hali hazırda ama maalesef ha deyince gidip istediğimiz aracı tak diye alamıyorum,galeriler bomboş şu an farkındamısınız bilmiyorum, aylar sonrasına siparişle ek ücret isteyerek falan getiriyorlar fiyatta ne çıkarsa bahtınıza artık.
Yaralanabiliriz mantığıyla zaten Türkiyede trafiğe çıkmamak gerek hele motorla,bisikletle,scooterla falan maazallah.

Son düzenleme:
Üzülmeyin lütfen verilmiş sadakanız varmış sizler iyisiniz. Dua edelim motorsikletteki yaralılar da iyi olsun gerisi bir şekilde hallolur. Eşiniz de korkmuştur ki ben gördüğüm manzaradan epey korktum ,siz birebir yaşamışsınız zaten gayet haklısınız korkmakta çocuklari alıp gitmekte dogru olan,sonuçta kazayı yapan kişi orada,çarpip kacma durumu yok. Bebekler küçükler zaten
Boşverin kimin ne dediğine bence siz konuyu açarken bile şoktaydınız ,carpılan kişiden üstünkörü bahsettiniz ,eşinize öfkeniz,çocuklarıma birşey olsaydı kaygınızla haklı olarak,eminim durumun vehametinin yeni yeni farkına varıyorsunuz zira o motorsikletteki de can,birinin kardeşi,birinin evladı,birinin sevdiği.
Dolayısıyla umarım o da bir an önce sağlığına kavuşur,alkollü de olsa,kasksızda olsa hayatıyla ödememeli bedelini.

Bisikletle gidiyorsanız evet maalesef kaldırımlara mahkumsunuz, yayalara öncelik verip mümkün olduğunca rahatsız etmeden kaldırımdan gidiyoruz mecburen, birkaç saat evvel dışarı çıktık bir araç yan yoldan çıkarken anayoldaki motosikletlinin önüne doğru kırdı, dikkatli ve kurallara uyan sürücüleri tenzih ederim ama dikkatsiz özensiz şoförler yüzünden yayalar, bisiklet ve motosiklet sürücüleri tehlike altında kalıyor hep, yaya geçidinde yayaya öncelik varken arabalar gaza basıp gidiyorlar, yol veren olunca medeniyetlerinden ötürü mimiklerimle nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum hayır duası ediyorum, umursamadan gaza basanlara sövüyorum

Son düzenleme:
Arkadaşlar sizlere iyi haberle geldim
Karakola gittim. Nöbet değişimindelermiş, çok bir şey öğrenemedim. Ama çocuğun hayati tehlikesi olsaymış, eşimi salmazlarmış.
Şu an için öğrenebildiğim bu kadar. Daha fazla bilgi öğrendiğimde tekrardan yazacağım.
Soran, dua eden herkese teşekkür ederim. Hepinizden Allah razı olsun

son durum nedir inşallah motorcu kendine gelmiştir

Ölümlü trafik kazası olsaydı tutuklanırdı. Ölümlü trafik kazalarında daha çok müteveffanın ailesi yakınlarını kaybetmenin öfkesiyle araç sürücüsünden intikam alıp onu öldürmesin diye bir nevi önlem amaçlı çarpan kişiler tutuklanıyorlar. Çocuk yaralı da kurtulsa ciddi bir tazminat ödeyeceksiniz. Muhtemelen poliçe tutarını aşacağı için hepsini sigorta karşılamayacak. Eşinizin cebinden ciddi bir meblağ çıkacağı için belki bu kez akıllanır.

Aynı anda yazmışsız evet durum böyle.

Geçmiš olsun Allah korumuş

Bizimde ilk defa başımıza gelen şeyler. Allah’ta kimseye bunları öğrenmeyi nasip etmesin. Kesinlikle iki tarafında birbiriyle iletişime geçmesini önlemeye çalışıyorlar. Artık bundan sonrasını kendi düşünecek. Beni de aşıyor bunlar. Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.

Cok geçmiş olsun.Etrafta kan var motorsiklet sürücüsü iyi mi?

Şimdi gördüm, çok geçmiş olsun Nihâl, çok üzüldüm. Umarım cana bir şey gelmeden atlatılır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…