toxoplazma igm igg testi yaptıranlar

glckynr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2008
83
0
arkadaşlar doktoru bu testi isteyen var mı.benim istemedi ya risk oluşturuyorsak??:1shok:

tamam şimdi hatırladım çiğ et sosis salam falam yiyince bakteri varmı diye bakıyorlardı

Canim ben laborantim doktor istemeden kendim bakmistim zaten sonra doktorda sordu benim negetif cikti bence baktirmanda fayda var genelde hamilelerde rutin testlerin icinde isteniyor cunku toxoplasmayi hamileleikte gecirmek trehlikeli biraz sakat ve ölü dogumlara neden olabiliryor

slm canım ben cocuk dusunmeye baslamadan gıttım bırkac tahlıl yapıldı bu tahlılde vardı bu hayvanlardan gecen bır hastalıkmış gebelıkte bulasırsa dusuk v.s. yapıyormus
ben bu hastalıgı gecırmısım ama sorun olmayacagını vucudun bagısıklık kazandıgını soyledı
sanırım gebelık sırasında kaparsan tehlıkelı oluyormus

çok korkuyorum haftasonu hemen yaptıracağım haberim yoktu böyle birşeyden doktorlarda söylemediler.bir yakınımda bu mikrop çıktı ordan öğrendim.

canim bu kadar teleşlanma o kadara çiğ sosis salam suçuk yedim ama biiş olmadi tabi hamile olmadan önce sen hamileyken bunlari sakin çok fazla tüketme özellikle çiğ olarak vede genel de bu test negatif çikar şeker telaşlanma.

arkadaşlar doktoru bu testi isteyen var mı.benim istemedi ya risk oluşturuyorsak??:1shok:

slm canım
ben hamile kalmadan istemişti doktorum yaptırmıştım sorun çıkmamıştı sen endişe etme eğer yemiyorsan bir tehlikesi yok zaten yaptırırsın yinede bir sorun çıkmaz mrk etme:1rolleyes:

X