Toprak yatırımı?

Morgramofon

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2022
63
47
31
Merhabalar hanımlar.. Bilgisi olan arkadaşlarım yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Kenarda bi miktar birikimimiz var ve bunu toprağa yatırmak istiyoruz. Bulunduğumuz şehrin bi ilçesinde villa imarı olan biyerde 300m2 biyer beğendik daha doğrusu bütçemiz bu kadarına yetti. Tapulu ve hisseli bi arsa. Hobi bahçeleri falan oluyor ya o tarz bişey ya da Kooperatif vs değil. Kafamı karıştıran şöyle bi durum var. Orada bi ev yaptırmak istesek 750 m2 yerimizin olması gerekiyormuş çok bilmiyorum bu konuları anladığım gibi yazayım biz yatırım olsun diye almak istiyoruz fakat gün gelir içinde evim olsun da isterim. Emlakçı bi konteyner koyabilirsiniz şimdi alırsanız içine 50m2 kadarlık ve telle de çeviririz etrafını dedi ama. Ben o tarz bi şey istemiyorum. Bir de arsanın tamamına 3 villa yapılabilirmiş ölçüleri baz alınarak. Arsanın kalan kısmı bi villa ölçülerine çok yakın ama yetişmiyor. Satan adam aceba öylesine kalanı mı satıyordur? Oraya bi proje ile bişeyler yapmak isteseler biz de bu durumdan faydalanabilir miyiz arsamız miktarınca? Umarım anlatabilmişimdir.

Bu karmaşık bir konu. Ev yapamazsınız maalesef izin çıkmaz. Başka bir arazide ev için ölçüsü uygun olan bir yer seçmeniz daha uygun olur.
Belirlenen ölçüler var mesafeler izinler yerine göre değişiyor.
Siz alsanız bile satmak istediğinizde zorlanırsınız

Anladım.. Çok teşekkür ederim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…