Bebek Beslenmesi Töpfer Mama Kullanan Anneler

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

CGRHN

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2015
5
0
36
Merhabalar 4 aylık bebeğim var anne sütü neredeyse hiç almadı sürekli süt anneler buldum bebeğim biraz da olsun anne sütü görmesi için. Şu ana kadar bebelac gold kullandık gelişimi çok iyi olmasada şu anlık iyi fakat akranlarından kilo gelişimi 1,5 kg geride. Bu aralar keçi sütlü mama araştırdım baby goat, golden goat gibi en çok satılan markalar onlar baby goat hakkında heryerde cok fazla iyi yorum yok neredeyse geneli kötü gibi yerel bir ürün olmasına rağmen. Birde golden goat var o iyi genel olarak. Fakat organik mama olan Töpfer markasını öğrendim her yerde satılmıyor her eczanede dahil. onu almak istiyorum fakat kullananlar varmı acaba aranızda ?
Birde keçi sütü deneyen arkadaşlarımız varmı deneyımlerınden yararlanmak ısterım. Şimdiden teşekkür ederım

Keci sutu baby goat bir kere kullanmistim, ben de memnun kalmadim. Sonra hipp combiotic kullandim. Bebegim 8,5 ayinda kendisi memeyi birakti. Bir yasina kadar duzenli bu mamayi kullandim. Gayet iyiydi. Sonra inet sutune gectim. Benimkinin gaz sorunu cok fazlaydi. Dedigim mama sindirime yardimci oldugu icin bize iyi gelmisti. Biraz deneme yanilma yoluyla bulunuyor bu mama. Bebek sever mi icer mi bilemezsin.

Oğluma sürekli olarak vermezdim. Sütüm azdı günde 1 veya 2 defa takviye yapmak için hipp combiotic kullandım.

Kilosu kaç? Kilo alımı konusunda doktorunuz ne diyor?

Biz hastanede verilenle devam etmiştik o dönem..

Benim kızım da 4 aylıkken bende sizin gibi mama arayışına girmiştim . Topfer dahil 2-3 çeşit keçi sütü maması ve diğer tüm mamalardan hemen hemen 7-8 çeşit alıp denemiştim. Öncelikle şunu söyleyeyim. Ben mamayı bebeğe vermeden evvel aldığım tüm mamaların kokularını ve tatlarını test etmiştim. Keçi sütlü mamalar çok ağır kokuyor içen bebekler nasıl içiyor bilmiyorum. Benimki içmedi zaten . Birde koku ve tadında sentetksi bir şey hissediyordum çoğunda. Aptamil ve Sma ve Beblacda bu koku ve tat yoktu.

Sizde bu şekilde kontrol edin derim.

Organik sut en iyi sut demek değildir. Içinde nisasta olan mamalar anne sütünden uzaklaşır. Icerigine bakın ve nisasta yerine laktoz olan sutu bebeginize verin çünkü anne sutünde laktoz bulunur. Topfer de de nisasta vardı sanirim. Gıda dedektifi içeriğini incelemisti diye hatırlıyorum.

Benım bebegımde bes aylık hem anne sütü verıyorum hemde doktora uydum baslattım bebelac 1 ıle basladım suandada hero babyy verıyorum ama bıraz kabızlık sıkıntısı var aptamil cok kusturdu buyuk oglumu cokta kötü kokardı. Iyı kotu bes aya geldık bızde. Ustelık bebegımın boyu ve kilosu önde gıdıyor.

4 aylık şu an normalde süt önermiyor doktorlar fakat burada okuduğum bazı arkadaşların yazılarında süt denediklerini söylüyorlar böyle yapan bırı varmı acaba

Oğluma sürekli olarak vermezdim. Sütüm azdı günde 1 veya 2 defa takviye yapmak için hipp combiotic kullandım.

Kilosu kaç? Kilo alımı konusunda doktorunuz ne diyor?

Biz hastanede verilenle devam etmiştik o dönem..

Kilo alımı biraz geride yoğun bakımda 1 ay kaldığı için akranlarına göre geri :KK43:

X