Kontakt Lens topazio mu quartzo mu ??

Phi1618

askim~ben~bebegimiz
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2009
697
0
kızlar benim göz rengim garip biraz gözbebeği etrafı bal rengi dışa doğru yeşil garip bi ela .. mavi lens istedim hep o göz bebeği etrafındaki renk maviyle uyum sağlamadığı için kullanamadım yeşiller griler güzel oluyor ...solotica demek istiyorum aslında topazio tam istediğim renk ama yine o gözbebeği etrafındaki renkle uyumsuzluk olur diye korkuyorm pupil oluyor sanırım orası fazla bilgim yok yalnız soloticalarda o boşluğun daha küçük olduğunu duymuştum topazio alıyım sizce ?? bi de nerden almalıyım ? yardımcı olursanız sevinirim

t80x8g.jpg
göz rengim bu

Son düzenleme:
Hiç garip filan değil, çok güzel bir göz rengin var canım...
Topazio da olur quartzo da.. Yapıları zaten aynı, pupil boşluklarının büyüklükleri filan..
Renk olarak ben topazioyu beğenenlerdenim.. Ama beklentinle ilgili, çok çarpıcı olmasın dersen almamalısın...

Hiç garip filan değil, çok güzel bir göz rengin var canım...
Topazio da olur quartzo da.. Yapıları zaten aynı, pupil boşluklarının büyüklükleri filan..
Renk olarak ben topazioyu beğenenlerdenim.. Ama beklentinle ilgili, çok çarpıcı olmasın dersen almamalısın...

tşk ederim opuyorumnanaktan ben hep yeşil gri lensler kullandım mavi ağırlıklı olsn istiyorum bu defa quartzo denicem bakalım topazio da bi dahaki sefere inş .. şu pupil sorun çıkarmaz umarım :Saruboceq:

ben topazio quartzo ve esmeralda 3lüsünü denedim bunun dışında biçok soloticayı her yerde yazıyorum yine yazıcam quartzo inanılmaz doğal ve çok güzel bi yeşil esmeralda ve topazio bana biraz daha rengi çok çok belirgin geldi çok dikkat çekici cırt dicem ama kullanan arkadaşlar alınır diyede korkuyorum :KK43: ben kendime yakıştırmamıştım 2sini lütfen kimse alınmasın üzerine :KK43:

ayy cok güzel kendi göz rengin :eek:))

canim ben topazio da aldim quartzo da, sahsen topazio ya hic alisamadim...takamiyorum. Ama quartzo yu cok begendim, cok opak olmasina ragmen topazio kadar dikkat cekici degil ve kendi göz rengimle daha iyi kaynastigini düsünüyorum. Albümümde her iki lensin de kendi göz rengiminde fotosu var, belki fikir edinebilirsin. Benim göz rengim acik kahve, bal rengi gibi.

goz rengın guzel uygun bı makyajla harıka olur ama ıste herkes kendınde olmayna heveslenıyo sanırım=))

çok teşekkürler gözlerimi seviyorum aslında ama değişiklik olsun diye işte.. topazio almaya karar verdim mavi ağırlıklı istiyorum onda mavilik daha belirgin gibi bakalım..

Türkiyede deneme imkanı olmaması ne kötü! ıki gündür ben de bu iki lens rengi arasında kaldım. Topazio canlı, Quartzo daha soluk bu açıdan Quartzo daha çok hoşuma gitti.

Ben açık ton istiyorum; ama çok canlı/cırlak/doygun renk istemiyorum. Sevdiğim renkler hep çok açık grilerdir. Ton olarak açık, renk olarak da soluk renkler yani; ama sanırım Quartzo gözde ton olarak daha koyu, Topazio daha açıkmış. Kafam çok karıştı :KK43:

Türkiyede deneme imkanı olmaması ne kötü! İki gündür ben de bu iki lens rengi arasında kaldım. Topazio canlı, Quartzo daha soluk bu açıdan Quartzo daha çok hoşuma gitti.

Ben açık ton istiyorum; ama çok canlı/cırlak/doygun renk istemiyorum. Sevdiğim renkler hep çok açık grilerdir. Ton olarak açık, renk olarak da soluk renkler yani; ama sanırım Quartzo gözde ton olarak daha koyu, Topazio daha açıkmış. Kafam çok karıştı :KK43:

evet malesef türkiyede deneyemiyoruz :KK43: ben mavi ağırlıklı diye topaizo alacaktım ama resimlerden çok belirgin olduğuna karar verdim topaizo çok canlı duruyor bende quartzo almaya karar verdim bakalım bi kaç gün daha araştırıcam..

Uploaded with ImageShack.us

Bazı arkadaşlarım topazio daha açık bir lens derken bazıları da quartzonun daha açık olduğunu söylediler. Kafam gerçekten çok fazla karıştı. Esasında bu fotoğraflarda da hatunun gözünde ikisinin de açıklık değeri aynı? Hangisi nesnel
:uhm: :uhm: :uhm: :uhm:

Süperstarcım, yani ben fikrimi daha önce belirtmiştim, fikrim aynı canım oyüzden aslındsa bir daha bir daha yazmak istemiyorum, ısrarcı olmamak adına kaydirigubbakcemile3
Yalnızca şunu belirteyim, bu resimdekiler eski seri ssanırım canım. Hatta eminim..
Yani şimdi almak istesen her iki renk de biraz daha farklı.
Yeni serilerde topazio masmavi. Quartzo ise yeşil gibi duruyormuş.
İstersen bir de böyle araştır canım.
Karar senin

Süperstarcım, yani ben fikrimi daha önce belirtmiştim, fikrim aynı canım oyüzden aslındsa bir daha bir daha yazmak istemiyorum, ısrarcı olmamak adına kaydirigubbakcemile3
Yalnızca şunu belirteyim, bu resimdekiler eski seri ssanırım canım. Hatta eminim..
Yani şimdi almak istesen her iki renk de biraz daha farklı.
Yeni serilerde topazio masmavi. Quartzo ise yeşil gibi duruyormuş.
İstersen bir de böyle araştır canım.
Karar senin

Biliyorum canım, ayrıca özelden mesajlaştığım 11 kişiden 5'i topazio açık dedi. 4'ü quartzo, 2'si de her iki rengin aynı açıklık değeri olduğunu ifade etti. Karışıklığım bu yüzden. Mesela http://www.kadinlarkulubu.com/kontakt-lens-gozluk/375714-bampl-light-green.html sayfasında B&L'lu fotoğrafımı koymuştum. Orada kime sorsak grinin daha açık olduğunu söyleyebilir; ama bu iki renk hakkında neden bu kadar yanıtlar muhtelif bunu anlayamadım sadece. Acaba açıklıkla canlılığı bazılarımız aynı şey olarak değerlendiriyor olabilir mi diye düşünüyorum bazen. Hayır sonunda üç rengi birden alıcam o olacak delikafadulden

çok teşekkürler gözlerimi seviyorum aslında ama değişiklik olsun diye işte.. topazio almaya karar verdim mavi ağırlıklı istiyorum onda mavilik daha belirgin gibi bakalım..

lens aldınmı? :) bende alıcam da ne alsam diye kararsızım

X