Tonikten sonra retinol veya c vitamini kullanabilir miyim?

Butterfly9

Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2022
170
58
26
Gece uyumadan önce normalde cildimi yıkar serum sürer, üstüne nemlendirici öyle uyurdum. Fakat tonik ihtiyacı olduğunu farkettim. Ama ne yapacağımı bilemedim cilt bakım rutinim de hem c. Vitaminj hem azelaik asit hem retinol var, tonik üstüne bunlardan birinin uygulanmasında sakınca var mi

Tonik olarak ne kullanıyorsunuz bilmiyorum ama ben gul suyu kullanıyorum.Gul suyundan sonra haftada 3 gün retinol kullanıyorum ki sadece geceleri.Gunduzleri ise c vitamini nemlendirici gunes koruyucu

Gece uyumadan önce normalde cildimi yıkar serum sürer, üstüne nemlendirici öyle uyurdum. Fakat tonik ihtiyacı olduğunu farkettim. Ama ne yapacağımı bilemedim cilt bakım rutinim de hem c. Vitaminj hem azelaik asit hem retinol var, tonik üstüne bunlardan birinin uygulanmasında sakınca var mi
Olmaz tonik kesinlikle asitsiz olmalı..sabah c vitamini kullanılmalı akşam da retinol,retinal kullanılmalıdır sonra nemlendirici

C vitamini düşük ph ile çalışır yani doğrudan yıkanmış cildinize sürmeniz lazı . Asit içerikli tonikse eğer üzerine retinol de kullanılmaz

X