Bebek Beslenmesi Tok Tutan Hazır Mama

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Karayip

♥ Daha Güzel Olacak ♥
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2017
826
1.157
Kimseye derdimi anlatamadım. Konuyu silemedigim için içeriğin ayrıntısını siliyorum. İlgilenenlere teşekkür ederim. Farklı bir yargı ile yaklaşıyorsunuz. Bebeğim ve büyümesi konusunda bilincliyim. Yargilamadan anlamayı düşünün. İyi günler. !

Son düzenleme:
Ezbere mama kullanmamalısınız... Eğer bebeğin kilo alImı düşük ise doktor zaten size gerekli görürdü.. Bide bebekler aç oldukları için emmezler her zaman .. anne sıcaklığı arıyordur..

Ezbere mama kullanmamalısınız... Eğer bebeğin kilo alImı düşük ise doktor zaten size gerekli görürdü.. Bide bebekler aç oldukları için emmezler her zaman .. anne sıcaklığı arıyordur..
Kilo alımı normal. Ben rahat uyuması için geceleri veriyorum. Gündüz uzun süre uyuyor, onda bir problem yok. Ama geceleri sıkıntı yaşamamak için veriyorum yoksa saat başı uyanıyor. Bebeğimle bütün gün sevgi ile ilgileniyorum. İlk hafta ağlamaktan sesi kısıldı, bende aynı gün aldırmak zorunda kaldım. Doktora henüz gidemedim. Kilo için değil, doyması için arıyorum. Mamaların memnunluk oranını öğrenmek istiyorum.

İşte bu çok yanlıs bi hareket .. nerden biliyorsun doymadığı nı belki başka derdi var ... bebek gece uyusun diye mama verilmez ... anne sütü yeterli ise ilk ay sadece anne sütü almalı ... kusura bakmayın ama sizinki biraz bencillik gibi geldi bana ..

İşte bu çok yanlıs bi hareket .. nerden biliyorsun doymadığı nı belki başka derdi var ... bebek gece uyusun diye mama verilmez ... anne sütü yeterli ise ilk ay sadece anne sütü almalı ... kusura bakmayın ama sizinki biraz bencillik gibi geldi bana ..
Kendim rahat uyuyayım diye onu uyutmaya çalışmıyorum. Zaten temkinli uyuduğum için gık dese uyanıyorum, yani o uzun uyusun bende uzun uyuyayım derdinde değilim. Bir öğün emdiği zaman ikinci öğüne sütüm yetmiyor. Ben derdimi anlatamadım ama teşekkür ederim. Bebeğini tanıdığın zaman ne zaman ne derdi oluyor veya sıkıntısız gün geçiriyor biliyorsunuz zaten..

Gece tok tutsun diye mama vermek mi?? Aman allahım. Size ve size emzirme danışmanlığı vermek zorunda olan sağlık çalışanlarına soruyorum;: bu zavallı bebeğin gece gündüz her daim SADECE ANNE SÜTÜ ALMASI GEREKTİĞİ bir allahın kulu tarafından size anlatıldı mi.hala geç değil bir kadın doğum servisine ve aile hekiminizin ebesine koşun da doğrusunu size bir kez daha anlatsinlar. Gebe iken kimse size danışmanlık vermediler de onlara yazıklar olsun demekteyim

Merhaba arkadaşlar ve ablalarım. Sizden mama deneyiminizi öğrenmek istiyorum. 25 günlük bir kızım var. İlk bir hafta göğüs ucunu olmadığı için emmekte çok zorlandı. Tutamadı, düzgün ememedi , açlığı vardı sürekli. Ne yapacağımı bilemedim, eşime devam sütü aldırdım. Ertesi gün annemin söylemesi üzerine pompa aldırdım. Bu sefer sütümü sağıp verdim. Daha güzel oldu, doydu çok şükür. Bir öğün sağdım , bir öğün emzirdim. Uc çıkınca tutabildi memeyi çok şükür. 10 gün böyle bir zorlanmam oldu. Şuan geceleri tok tutsun diye devam sütünden veriyorum. Bazen gündüz sütüm dolmayinca veriyorum, çoğunlukla emiyor.
Asıl konuya gelecek olursak aldığım devam sütü Bebelac 1 500gr. İlk kullandığım zamanlar doyuruyodu ama şu sıralar doyurmuyormuş gibi hissediyorum. 30 ml ile doyarken 60 ml içmeye başladı. Şimdi sanki o da yetmiyormuş gibi mama bittikten sonra hala içmek istiyor. İçince fazla geliyor kusuyor. İnternetten araştırdım mamaları bazılarının içeriğinden memnun değiller. Kusma bulantı kabızlık yapıyormuş. Bebelacta öyle bir problem yaşamadım ama doyurma sorunu var gibi.
Sizin memnun kaldığınız mama var mı önerebileceginiz. Baska mama kullanmak ile değiştirmemek arasında kaldım :KK43: Kullananlar bana öneri sunabilir mi lütfen. Allah hepinize evlatlarınızı bağışlasın inşallah.

Gece tok tutsun diye mama vermek mi?? Aman allahım. Size ve size emzirme danışmanlığı vermek zorunda olan sağlık çalışanlarına soruyorum;: bu zavallı bebeğin gece gündüz her daim SADECE ANNE SÜTÜ ALMASI GEREKTİĞİ bir allahın kulu tarafından size anlatıldı mi.hala geç değil bir kadın doğum servisine ve aile hekiminizin ebesine koşun da doğrusunu size bir kez daha anlatsinlar. Gebe iken kimse size danışmanlık vermediler de onlara yazıklar olsun demekteyim

Ben zaten anne sütü veriyorum hanfendi. Siz beni anlamiyorsunuz. Son bir haftadır da geceleri sadece anne sütü içiyor. Ben sutum yetmediği zaman devam sütünden vermek zorunda kaliyorum. Bazen gecelere denk geliyor. Bazen gündüzlere. 7 -24 mama vermiyorum. Günde en fazla 2 kere veriyorum. Onda da sütüm yetişmiyor. Neyin ne olduğunu biliyorum şükür. Bilincliyim. Ama siz beni yanlış anlayip irdelemekte ısrar ediyosunuz.

Sizi suclamiyorum.sutunuzun yetmedigini kim söyledi. Bunu bir sağlık çalışanı soylediyse tekrar en başından ayrıntılı emzirme danışmanlığı almaniz gerektiğini, asla biberon vermemiz emzigi de ertelemeniz gerektiğini anlattı mi.bu kararı tartisi ayda 500 gramın altında kilo aldığı için verdiyse eğer : önce doğru teknikle 1 saat emzirip bebek emmeyi biraktiginda bebeğe ( kap yöntemi ,çay kaşığı yöntemi gibi yontemlerle ) öncelikle sagilmis anne sütü, yoksa mama vereceginizi söylediler mi.bebeğe kap yöntemi ile ( biberonlarin başını çöpe atın ,altını benmari isitmasi işlemi disinda kullanmayin ) biri örneğin anneniz sagilmis anne sutu/ mamayı verirken sizin de her iki memenizi sagmaniz gerektigi, MAMANIN SADECE BİRKAÇ HAFTALIGINA VERİLDİĞİ VE AZALARAK BİTMESİ GEREKTİĞİ anlatıldı mi. Sagarken ( oncelikle elle sağa yonteminin esas olduğu, ılık şişe metodu ve enjektör pompası evde nasıl yapılır gösterildi mi.makine ile sagmanin son tercih olduğu söylendi mi.yetersiz süt olmadığı,gece emzirmenin ( ill 2 ay gece 2 saatte bir) ne kadar önemli olduğu , gece emxirmeyen annenin sütünün azalarak yok Olmaya mahkum olduğu hiç anlatıldı mi!!! Bu yıl sağlık ocaklarının tamamı emzirme eğitimi almak zorundaydi aldı. Size bunları ayrıntılı anlatacak sağlık çalışanlarını bulmanız tek ümidim. Etkin bir aile planlaması yontemi ile de tüm anneler korunmalı çünkü sütünü z korumuyor

Üzerinden zaman geçmiş ama yorumu görünce dayanamadım! Biri size insanların hayatlarına burnunuzu sokmamayı öğretmedi mi?! İster mama verir çocuğuna ister süt bu sizi ne ilgilendirir? Kaldı ki sütü gelmeyen uğraşsa bile süte alerjisi olan o kadar örnek var! Ne hadle insanları yargılarsınız. Mama vermek istemiş dinlenmek istemiş olabilir dinlenen anne sağlıklı bir insan mutlu bir bebek! İnsanlara mama öcüymüş gibi aşılamanız yüzünden sütü olmayan psikolojisi bununla baş etmek için müsait olmayan ne kadar anne kendini yetersiz hissediyor haberiniz var mı?! Umarım yıllar içinde zihniyetiniz değişmiş ve gelişmiştir. Mama vermek annenin kendi tercihidir kendi çocuğuna neyin uygun olduğunu en iyi kendisi bilir. İnsanlara bilmişlik taslayamazsınız. Kaldı ki size burada mama önermeniz için soru sorulmuş vermek ya da vermemek ile alakalı bir soru değil. Herkesin başından geçen tecrübeleri farklı annelikle alakalı bu kişi aç olan bebeğine saatlerce de emzirse sütü yetmiyorsa çocuğun ağlamaktan helak olmasına sebep olabilir. Her şey sizin emzirme teknikleri diye itelediğiniz bilgilerden ibaret değil! Her anne farklı her bebek farklıdır. Lütfen yıllar sonra bile burayı okuyan aynı konuyla alakalı merak duyan hemcinsim annem beni 40 gün emzirebilmiş sonra stresten ve yorgunluktan sütü kesilmiş çok üzülmüş ağlamış, aptamil ile beslenmişim gayet sağlıklıyım çoğu yaşıtım hastalıktan kırılırken grip dahi olmam. Sağlam bir bağışıklığım var ve anneme de mama verdiği için inanılmaz şeyler söylenmiş. Kendinizi nasıl rahat hissedecekseniz öyle yapın kimse sizi yargılayamaz! Sevgiler,

Üzerinden zaman geçmiş ama yorumu görünce dayanamadım! Biri size insanların hayatlarına burnunuzu sokmamayı öğretmedi mi?! İster mama verir çocuğuna ister süt bu sizi ne ilgilendirir? Kaldı ki sütü gelmeyen uğraşsa bile süte alerjisi olan o kadar örnek var! Ne hadle insanları yargılarsınız. Mama vermek istemiş dinlenmek istemiş olabilir dinlenen anne sağlıklı bir insan mutlu bir bebek! İnsanlara mama öcüymüş gibi aşılamanız yüzünden sütü olmayan psikolojisi bununla baş etmek için müsait olmayan ne kadar anne kendini yetersiz hissediyor haberiniz var mı?! Umarım yıllar içinde zihniyetiniz değişmiş ve gelişmiştir. Mama vermek annenin kendi tercihidir kendi çocuğuna neyin uygun olduğunu en iyi kendisi bilir. İnsanlara bilmişlik taslayamazsınız. Kaldı ki size burada mama önermeniz için soru sorulmuş vermek ya da vermemek ile alakalı bir soru değil. Herkesin başından geçen tecrübeleri farklı annelikle alakalı bu kişi aç olan bebeğine saatlerce de emzirse sütü yetmiyorsa çocuğun ağlamaktan helak olmasına sebep olabilir. Her şey sizin emzirme teknikleri diye itelediğiniz bilgilerden ibaret değil! Her anne farklı her bebek farklıdır. Lütfen yıllar sonra bile burayı okuyan aynı konuyla alakalı merak duyan hemcinsim annem beni 40 gün emzirebilmiş sonra stresten ve yorgunluktan sütü kesilmiş çok üzülmüş ağlamış, aptamil ile beslenmişim gayet sağlıklıyım çoğu yaşıtım hastalıktan kırılırken grip dahi olmam. Sağlam bir bağışıklığım var ve anneme de mama verdiği için inanılmaz şeyler söylenmiş. Kendinizi nasıl rahat hissedecekseniz öyle yapın kimse sizi yargılayamaz! Sevgiler,
Ben de aynıyım.. ne yazık ki sütüm yetmediği için günde 2 kere mama vermek zorunda kalıyorum.. etrafımdakiler buradakı yorumları görünce de çok üzülüp kahroluyorum.. bu gece bile sütüm yetmediği için ağladım bebeğim 4 aylık.. Etrafımdakiler mama kötü biz evde ona muhallebi yaparız kafasında ... Kesn dilli reddediyorum ki bebeğimin doktoru de özellikle prematüre olduğu için anne sütü ve mama diyorlar.. ya çok kötü birşey olsan doktorlar neden mama tercih ettirir ki sütü yetmeyenlere.. benim arkadaşmn bebeği hiç anne sütü emememiş çok sağlıklı çok şükür.. 😔 özellikle sütü yetenler bizi hiç anlamıyor.. böyle söylediklerinde nasıl üzüldüğümüzü .. 😔😔

Üzerinden zaman geçmiş ama yazılanları okuyunca bu ne cehalet diyorum 6 aydır bebeğimi emziriyorum sütüm var şükür ama olmasaydı verecektim mama aç mı kalsın bebeğim. 28 yaşındaym ve ben doğmadan önce babam vefat etmiş annem beni emzirememiş ve o dönem bulduğu sadece pirinç unu olduğundan onunla beslenmişim. İyi bir üniversitede pdr yi dereceyle bitirdim kpss de derece yaptım çok güzel bir mesleğim var. Mal olmadık çok şükür:)) kimseyi kafaya takmayın bebeğiniz mutlysa istediğiniz gibi büyütün 🙏🏻

Başına gelmeyen için ne kadar basit yargılamak. 2 çocuk annesiyim ikinci bebeğim şuan 7 aylik ıkisinde de mama vermek zorunda kaldım. Sütüm hic yetmedi neler neler yaptim sütüm artsın diye. Ama olmayınca olmuyor.bunye meselesi bu kesinlikle eminim. Ikinci bebeğim sürekli emdi ama doymadı buyuzden mama verdim.

Ahhh duygularıma tercüman olmuşsun. Seni alkışlar ve alnından öperim.. 💛

Noktasına kadar katılıyorum yazdıklarınıza. Toplumumuz haddini bilmeyen insanlarla dolu. Benimde sinirim tepeme cıktı yorumları okuduğumda. Kadın bir öneri istemiş demediğini bırakmamışlar. Cok bilmişler. Kim istemez sütü yetsin yavrusunun karnı doysun. Bir anne çocuğun açlıktan ağlayıp alamadığını biliyordur hissediyordur. Bezinden memeye sarılmasından memeyi emme şeklinden bile anliyordur! Sutu yetse bile mama vermek isteyebilir buna kimse karisamaz kimsenin karışmaya hakkı yok! Her b*ka maydanoz olmakta ustumuze yok. Insanlarin ozel hayatina tercihlerine biraz saygi duyun lütfen.

Ne kadar bilmiş konusmussunız bole yıllar once yazılmıs yazı fakat cok okuyunca sınır oldum sızın sutunuz masallah yetıyo ve doyuruyor olabılır benım cocugumda mama beslenıyo mama nye var malesef her cocuk bır olmuyor doymaya bılıyo yeterlı gelmeyebılıyor benım bebegım sarılık gecırdı doktor mama takvıyedı verdı doymadıgı için kılo kayboldu ve bebek sarılık oldu hastanede yattık burdan bole havalardan konusma yın o kadınına demekkı derdı nı paylasmak ıstemıs ver kardesım suyun yetmezse ver mama yesın cocuk doysun ben 2cocugumada verdım keske vermesem ama mecbur yedıgımız ıctıgım şeyler saglıklı degılkı süt olsun o kadar para verıp nye cocugu ma mama içiriyim anne sütü varken delımıyız kardesım kımse kımse nın cocugunu daha fazla dusumez...!

Keşke sizde Bıraz insanlık dersi verselermiş... Havalara bak sen ya

X