Tiroit var ve hamileyim

sydaan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2024
25
4
24
Arkadaşlar 6 haftalık hamileyim ve bugün tiroitim olduğunu öğrendim doktor 50 mg ilaç başladı 1 ay sonra kontrole çağırdı azalma olmazsa yükseltcegini söyledi aranızda tiroitli hamile olanlar varmı süreciniz nasıl ilerliyor?

Troid değerleri gebelikte yükselebiliyor m etme ilaçla normal seviyeye indiriyorlar suan hamileyim bende kullanıyorum ilk gebelikte 9 ay kullandım bu hamileleiğimdr 5. Ay yükseldi yeni başladım

İlacın her hangi bir yan et
Troid değerleri gebelikte yükselebiliyor m etme ilaçla normal seviyeye indiriyorlar suan hamileyim bende kullanıyorum ilk gebelikte 9 ay kullandım bu hamileleiğimdr 5. Ay yükseldi yeni başladım
İlacın her hangi bir yan etkisi oluyor mu peki bide çocuk için sence bir sakıncası varmı

benim de hamileliğin 8.haftasında çıktı. benim değer 3.31 çıktı. ilk ayda 2.6ydı. doktor bana 25 mg basladı. bana da eğer bir sonraki ay düsmezse doz arttıracaz dedi. endişe etmeyin genelde ilaçla kontrol altına alınıyor

Teşekkür ederim

Benim arkadaşımda da çıktı ama sağlıkla doğurdu çok şükür. Stres yapmayın kendinize

Tsh yuksekligi ile tup bebek tedavisine 2.5 altina inince basladim. Gebelikte yükselebilir dedi ilaca devam dedi. Yukseldi 5 civari oldu 9 ay ilaca devam etttim.gebelik boyunca normal degerlerde seyretti. Cok sukur hamilelik ve dogumda tiroid kaynakli hic bir sorun yasamadan saglikli sekilde bebegimi kucagima aldim. Korkulacak hic bisey yok.duzenli takip ve ilacta doz ayarlaması ile kolaylikla hallolur

Merhaba bende 6-7 haftalık hamileyim kürtaj olan var mı? İstanbul’da doktor önerisine ihtiyacım var
Her konuya yaziyorsunuz. Bunun icin doktor onerisine gerek yok, cok basit bir islem. Herhangi bir ozel hastanede sorunsuz kurtaj yaptirabilirsiniz.

Tsh ile hamile kalmadim konu sahibi ama hamilelikte yukseldi, ilac kullandim doguma kadar.

Son düzenleme:
Canım tsh degerin kac

Canım 7 haftalık hamileyim tsh 2,79 cıktı , doktorum endokrine yonlendirdi , sence nasıl degerim

Benim gebelik öncesi kontrollerimde ortaya cikti 4.82 tsh. Sonra 25 levotiron basladik. Hamile kaldim 2 ay icinde. Akabinde yetmemeye basladi. 50 mg olarak düzenledik. 9aylik hamileyim suan 3 ay önce tekrar yukseliyor gibi oldu 75 mg oldu. Suanda hala kullaniyorum. Bebegimin tüm taramalari fetal dna dahil yapildi hicbir sorunumuz yok. Haftaya da doguruyorum zaten.
Gebeligim boyunca 1,5-2,5 arasinda tutmaya cok özen gösterdik.

Canım 7 haftalık hamileyim tsh 2,79 cıktı , doktorum endokrine yonlendirdi , sence nasıl degerim
Normal bi deger. Ama takipte ol sürekli ilaci aksatma. Ben 3 haftada 1 kan vererek takip ettim yükselmedi hic ama tedbiri elden birakmamak lazım. Icini rahat tut bisey olmaz allahin izni ile

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…