Tiroid ilacı kullanıyorum kullanan var mı?

Reydiya

Mucizesini bekleyen bir anne adayı 🐞☘️
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2022
538
268
Ben levotiron kullanıyorum. Gebelik istediğim için yüksekti verdi doktor. Ama 2 senedir uğraşıyorum bazen düşüyor bazende sınırda kalıyor. Bir yakınıma doktor demişki. Bu ilacı kullanıyorsan çocuğu unut diye. Ben de levotiron 75 lik olanı kullanıyorum. Gebeliğe engel midir sizce ? Bilen varsa yazabilir mi ?

Banada verdi doktor ben kullanmiyorum troid surekli degisken bir degere sahip baska doktorlarada gittin mi herkes mi ayni şeyi söylüyor

Banada verdi doktor ben kullanmiyorum troid surekli degisken bir degere sahip baska doktorlarada gittin mi herkes mi ayni şeyi söylüyor
Yok hayır başka doktora gitmedim. Sadece hep aynı yüksek demiştim başka doktorda dozunu yükseltti baktım değişen bir şey yok düşsede sınırda oluyor . Geçen bir akrabam söyledi. Tiroid ilacı içiyorsan çocuğu unut demiş. Bana söyleyince ertesi günü içmedim korktum . Ve artık iki sene oldu nerdeyse içiyorum ne düşüyor değeri nede çocuk oldu .

Cocuk icin troid onemli diyorlar arkadaşım triod hapini yillardir iciyor ama hamile kaldi bi sorun olmadi
Siz baska doktorada gozukun işinin ehli olan ona göre icip icmeyeceginize karar verin öyle biri dedi diye direk bırakmayın
İki senede korunmadiginiz halde çocuk olmadiysa onun icinde ayrica iyi bir kadin doğumcuya gidin daha iyi olur

Yakınına onu diyen doktorun diplamasini sorgulat bi gebelik oncesi euthyrox kullaniyodum gebelik boyuncada kullandim cokta saglikli bir bebegim oldu kafana takma herkes her kondua uzman zaten o onu dedi bu bunu dedi he de gec

Toplam 16 kadın doğum doktoruna gittim. Amh düşüklüğü ve geçmeyen kist var. Op. Doç. Uzman ne ararsan özele şehir hastanesine fakülteye. Başka biri bıraktı diye ben de bırakmadım olayı tam anlatmadım . Sürekli tere yiyorum tiroide çok iyi geliyormuş . Ve gerçekten de baya iyi geliyor. Evet doktora danışmadan bırakmamak gerekir. Bugün 9. Gün 21 gün boyunca içmeyeceğim. Sonra gidip kan verceğim. Eğer düşüş olursa dahiliye gidip doktorla konuşup ona göre yol izleyeceğim. Sadece korkuyorum bir doktor demişti ki. Tiroidin az çalışması yumurtaya zarar veriyor diye içmeye başladım yoksa ablam içmedi hamileliğin de çıktı ve çok şükür çocukları iyi babaannem de de var. Bunlar farklı bir durum ama ben de araştırıp ona göre yol izlemeye çalışıyorum belki yanlış ama doğruyu bulana kadar devam edeceğim . Belki başka bir şeyi gözden kaçırıyorum bu sayfada o kadar kişi var ki belki bir durum var en azından bulabilirsem doktora sorar sonra devam ederim. Burada öyle ilgilenmiyor doktorlar. Direk tüp bebek diyorlar. Ben her şeyin doğallığından yanayım. Hayırlısı ne ise o olsun inşAllah

Bizimkide genedik annemdede var bendede var normal hayatımdada ilac içmeyen biriyim o yüzden verilen hiç bir şeyi kullanmıyorum her şeyin dogalindan yanayım ama tavsiye ederken bunu böyle söyleyemiyor insan çünkü sizde nasil etkisi olur bilemiyorum Allah hayırlısıyla sağlıklı bir şekilde bebiş nasip etsin
Bazi hastalıklar psikolojikde olabilir o yüzden daha rahatlamaya çalışın serbest bırakın

Asıl tiroid ilacı kullanmazsan + gebe kalırsan düşme ihtimali oluyor canım kendimden biliyorum ölene kadar kullanmam gereken bir ilaç ve kullanıyorum gebeykende asla aksatmadığım ilaçtı sabah kalkar kalkmaz ilk işim odur onu içmek hatta gebeyken doktorum ilacına devam ediyorsun di öi dedi bana 9 ay boyunca kullandım halen kullanıyorum
Kullanmazsan değerin daha da artar ve o gebeliğe engel bir horman tsh hormonu

Bugün 21 gün oldu içmeyeli. Sabahtan kan vercem doktora da söylicem bakalım ne diyevek. Ben ilacı bıraktığımdan beri kiloda vermeye başladım. Ben eğer çocuk olursa iç derlerse içerim. Ama eğer yükselmişse doktor bırakma içmeye devam et derse devam edeceğim. Ama bıraktığımdan beri çok değiştim. İlk başlarda boğazım ağrıyordu . Çok şükür bir şey kalmadı. Zaten doktora bana çocuk düşünüyorsan ilacı içmelisin , demişti. Ben de bu ara çocuğa ara verdim 6 Nisan da adetimi bekliyorum. Zaten tiroid bilinçaltında öfke problemi içindekileri söyleyememe içine atma sessiz kalma gibi şeylerden tetiklendipi için oluyormuş. Ben de artık her şeyin akışna bıraktım. Hakkımda hayırlısı . Bakalım doktorla konuşunca yazarım buraya sonucum ne çıkacak bakalım .

Tiroid bezlerim alındı 2008 de 15 yıldır kullanıyorum. Tiroid değerlerin düzelmezse hamile kalmazsın. Bir kızım var. Hamileyken dahi içmeye devam ettim doktor kontrolünde dozu takip edildi. 2.5 ğun üzerine çıkması gebelik için sıkıntılı iyi bir kadın doğumuyla görüşmeni öneririm. Onun bunun dediğine bakma. Glutensız ve şekerden uzak bir beslenme tiroidi düzeltiyor. Bezler alınmadıysa.

Yok çok şükür alınmadı. Zaten yediklerime dikkat ediyorum ve tere yemeye başladım. Üç aydır büyük gelişme var zaten .çok şükür

Doktorunuz ne dedi

Doktorunuz ne dedi
9.33 e çikmiş. Ama ben kendimi iyi hissediyorum ilaca başladım ya. Doktor Dahileyeye git dedi. Onlar daha iyi bilir dedi. Daha gitmedim . Ve bugün oldum adet 4 gün geciktim. Onunla bir alakası var mı. Doktora gideceğim doğru düzgün. Bir de kadın doğum doktoruna tiroid ilacı kullanıyorum dediğimde o benim alanım değil Dahileyeye git diyorlar. 3 ayrı doktora söyledim. Hem kullandığımı hem de düşmediğini. Hayırlısı bakalım fakülteye gitmeyi düşünüyorum.

Tiroit yüksekliği düşük nedenidir bizzat yaşadım ve bahsettiğin ilacın 25. Mg olanını kullanıyorum gebeliğim sırasında doktorum vermişti. Bence akraba lafından çok bu konuda uzmanlaşanların laflarını dinlemek gerekiyor.

Birakirsaniz muhtemelen hamile kalamazsiniz. Hamile kalsaniz bile bebek sagliksiz olur. Hamilelikte bile 2,5’un uzerine cikarsa bebekte gelisim ve ozellikle zeka geriligi oluyor. Yani tamamen siz bilirsiniz, doktoru dinlemeyip onun bunun sozuyle hareket ederseniz cok uzulursunuz

ben gebelil düşünüyorum dediğimde doktorum 4 kötü bi değer değil ama madem bebek istiyrsun düşürmemiz lazım ilacı düzenli kullan dedi ve araştırdığıma göre tsh değeri yüksek gebelikte sağlıklı bir süreç gerçekleşmiyor

Arkadaşım her kafadan bi ses çıkmış senin kafanı çok karıştırmışlar. benim doğuştan yok tiroid bezlerim. Topuk kanında anlaşılmasaydı ailemde hergün düzenli şekilde ilacımı vermeseydi hem zihinsel hem bedensel engelli olacaktım . Herşeyi bu kadar etkiliyorsa doğurganlığı da etkiliyor. Sem ilacını kullandığın sürece ve kafandan çocuğum olmayacak mı düşüncesinin attığın sürece belki o ay hamile kalırsın. Ben İlacımı düzensiz içtiğim ay kazayla hamile kalmışım ve malesef düşükle sonuçlandı. Somra doktorumla ayarladık ilacın dozunu hiç kafama da takmadım. şimdi bir kzıım var çok Şükür. Çevre baskısıyla benimde canım çok sıkılıyordu. Ailem bile yüzüme demiyordu ama Doğal yolla çocuğum olacağını düşünmüyolardı . Ama Ve her gittiğim doktor kesinlikle gebeliğe engel değil dedi. Hiç canını sıkma canım .benim olduysa ooo.

Ben de tiroid hastasıyım ve euthyrox 75 liği haftaiçi euthyrox 100 lüğü haftasonu kullanıyorum değerler normal seviyeye düştüğü sürece gebe kalmamanın imkanı yok ama gebelik için tehlikeli bir durum ben hamileyim galiba bugün adet günüm ve testim bu şekil 2 gün sonra kan vereceğim hiç umudunu kaybetme

Eklentiler

• DFA43F0E-348B-4D82-AED0-386C8B1289E7.jpeg
    68,7 KB · Görüntüleme: 98
Evet peşini birakmayin iyi bir doktora gidin insAllah güzel haberler alirsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…