Gebeliğe Hazırlık Tiroid ilacı adet gecikmesi yapar mı?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Hatice Meryem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2017
1.514
1.578
33
Hanimlar 2 başarısız aşilamam var. 2.si geçen aydi. Bu ay adetim 6 gün gecmis durumda suan. Adet sancilarim var lakin adet gelmiyor. Esimde sperm morfolojisi sıfırdı. 6 aydir tedavi görüyor ve bu ay %4 oldu. Yani ideale geldi. Ve bu ay ben bir dahiliye doktoruna gittim. Tiroidim 3den yüksekti. Bana hap verdi. 3 haftadir kullaniyorum. Adetim gecikince dün sabah idrar testi yaptım. Negatif. Kafamda deli sorular simdi... sali günü kan testi yaptiracagim. İhtimaller sunlar sanirim. Ya hamile kaldim (ki morfolojimiz duzeldi bu ay. Bir de tiroid ilaci kullandigi ay hamile kalanlar var) ya da ilac tiroidimi cok düşürdü yani hipotiroid yaptı. Bu da adet olmami engelliyor. Dahiliyeden de tekrar randevu aldim ancak 9 gün sonraya verdiler. Sizin bu konularda tecrübeleriniz neler?

Hapınız kaç mg?Doktorunuzun 3 hafta da değerinizi çok çok düşürecek dozajda verdiğini sanmıyorum.Ben yıllardır kullanıyorum ama adetimde bir düzensizlik yaratmadı.

Merhaba bende triod ilaci kullaniyorum 75mg olani onceden 25mg doktr 75mg yapti adet oldum ama az az oluyorm yani olmuyor gibiyim lavobaya gittikce temzlkndikce geliyor koydgm sey temiz ve hala suruyor oyle olmasi.
doktoruma sordm adet duzensizligi yapr dedi kanama gbi dedi ilac duzene girer diye biteli 5 gun suruyor ama 7 gun oldu suan norml mi bu adetmi oldum gercekten yksa kanamami yapiyor ilac sizce

Canm bende de şuan aynı durum. Test yapmadm. Guatr 75 mg lik kullanıyorum. Acaba o yüzden mi adetim gecikti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…