Thromazol tb kullananlar

maviboncuk1111

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2024
21
1
Merhabalar graves hastalığı için 2 haftadır thromazol 2.5mg tb kullanıyorum haftaya kontrol kanı vereceğim ve ona göre doz düzenlemesi yapılacak. Bu ilacı kullananlar var mı? Yaşadığınız yan etkileri, ne kadar süre kullandınız? Gebelik durumu, ilac süreçleri vs yaşayan arkadaşlar tecrübelerini anlatabilir mi? Tesekkur ederim

Merhaba bende aynı şekilde kullanıyorum. 3 ay oldu tsh t3 ve t4üm hep normal aralıkta çıkıyor ancak 1 yıldan önce gebelik önermiyorlar sizin doktorunuz ne diyor bu konuda

3 aydır tedavi görüyorum, şu an değerlerim normal sınırlarda ancak sabitlenmesi icin dusuk doz kullanıp tekrar kan tahlili yaptırıyorum. Doktorumun bana dediği ilk süreçte 1-1bucuk yıl idi. Ancak nadir de olsa 6. Ayda negatif görülen hastalar varmış. Şimdiki durumumda ise bana çok hırçın bir gravesimin olmadığını 6. Ayında negatif olabilme ihtimalinin var olduğunu söyledi. Ek olarak kadın doğum doktoruma da gösterdim sonuçlarımı bebek için bir engel kalmadığını değerlerimin normal sınırlar içinde olduğunu bir diğer ihtimalle degerlerde tekrar oynama olursa gebelikte ilac değişikliği yapilabilecegini söyledi. Ben yine de 6. Ayımı görmek istedim ilaçta. Aralıkta 6. Ayım doluyor sonrasında duruma göre niyetimiz var, Rabbım herkesin gönlüne göre, şifa ve hayırlı ve sağlıklı evlat nasip etsin 🙏 bu arada kehribar kolyesi tiroidlere iyi geliyormuş bir arkadaşım bana hediye etti hep onu takıyorum, dogal taşlara inanirsaniz bunu da deneyin ve en önemli olan şey moral, ruh sağlığı asla olumsuz düşünmeyin karamsar olmayın 🙏

X