The secret sır çekim yasası

acaba gerçekten bu kitabı okuyup hayat tarzını değiştiren oldumu...evet son derece pozitif bir kitap ama işin sırrı düşünce ve yaşam tarzını tamamen değiştirmekte...ben yapamadım,çünki kolay gibi görünsede çok zor...

merhabalar yine ne kadar ilgili arkadaşlar varmış okuyunca hakikaten sevindim hepinize yorumlarınızdan dolayı tşkürler ediyorum,ben sadece the secret ı okumakla kalmadım arkadaşlar sadece başlangıcı onunla yaptım çünkü sadece the secret ı okumak yetmiyor size bugün sizece kısaca arınma yöntemini öğreteyim inanın uygulayın bakın ilk başlarda size çok komik gelebilir ,ki bana da öyle gelmişti, olay şu.. arınmak :gün içinde allaha seni seviyorum,yaptıklarım için senden özür dilerim,lütfen beni affet,teşşekkür ederim....ve bu yöntemi en sevmediğiniz olaylar yaşadığınız insana bile söyleyerek kendi kininizi yumşatıp karşıdakini etkileyebiliyorsunuz ama yüzüne söylemeye gerek yok sadece içinizden söyleyeceksiniz gün içinde tekrar edeceksiniz,mesafe de önemli değil o kişi çok uzaktada olabilir içinizden bu dört kelimeyi söyleyip o kişiden ne yapmasını istediğiniz şeyi de içinizden geçireceksiniz olay bu örnek ben vücudumla konuşuyorum içsel olarak seni seviyorum,seni yoruyor olabilirim bundan dolayı özür dilerim,lütfen beni affet senin incecik çok hoş görünmeni istiyorum teşekkür ederim gibi... gülmeyin lütfen.... gerçekten bu yöntemi yapıyorum evrende herşeyden bizi ilgilendirsin ilgilendirmesin bizler sorumluyuz 100 de 100 ilk önce bunu kabul etmemiz gerekiyor,herşeyden biz sorumluyuz . bunu hewlen diye bir doktor hawaili uzaktan hastalarını tedavi yöntemi olarak kullanıyor bu yöntemin adı hooponopono yöntemi joe vitale kitabında bu yöntemi inanılmaz derecde bahsediyor kitabın adı zero limit lütfen okuyun beni daha iyi anlayacaksınız yazmaya devam edeceğim beni takip edin arkadaşlar görüşmek üzere iyi düşünceler....

gerçekten katılıyorum sizlere birilerinin beni anladığına eminim öğrendiğim ve uyguladığım herşeyi sizlerle paylaşmaya hazırım,yeterki siz isteyin ve inanın......sevgiyle kalın

ben de bu kitabı ve birkaç benzer konulu kitabı daha okudum.
ben herhalde buna en çok inananlardan biriyim.
o kadar inanıyorum ki, istediğim her şeyi elde edebileceğimi düşünüyorum bununla.
size bir örnek vermek istiyorum,

tamamen ilişkimizi kestiğimiz bir erkek arkadaşım vardı, ama hala düşünüyordum onu.
o gün onun beni arayacağına o kadar inandım ki,
msne girdiğimde nickine benimle ilgili birşeyler yazdığını gördüm.
bu iyice beni heveslendirdi, inancım arttı tabii ki.
bu sefer de
akşam bana mesaj attı, "bu akşam şuraya gelmek ister misin, buluşalım mı ?" diye...

sonra bir örnek daha, akşam çok güzel şeyler olacağına inanıyordum.
o kadar inandım ki,
anneme falan akşam kutlama yapıcam dedim, kendime pasta aldım.
bilgisayarımın başına geçtim.
o kişi bana,beni sevdiğini söyledi,
başka bir arkadaşım gerçekten çok mutlu olacağım bir haber verdi,
gerçek bir kutlama yaptım yani.

inanınca geliyor gerçekten,ama aklınızda bir şüphe olmaması gerekiyor.
eğer düşündüğünüz şey gerçekleşmiyorsa bu aklınızdaki şüpheden kaynaklı buna inanın.
sadece gördüğümüz şeyler yok evrende.

gerçekten katılıyorum sizlere birilerinin beni anladığına eminim öğrendiğim ve uyguladığım herşeyi sizlerle paylaşmaya hazırım,yeterki siz isteyin ve inanın......sevgiyle kalın

o zaman bana bunu nasıl uygulayabildiğinizi anlatın.. ben inanıyorum ve kitabı okurken müthiş kendimi kaptırdım ama bi yerden sonra koy veriyorumm.. çok ihtiyacım var pozitif düşünceye hayat felsefesi olarak nasıl başarabildinizz

Ben filmini izlediğimde çok abartı gibi gelmişti ama.

Dikkatli bir şekilde kitabını okusam mı ne :sm_confused:

Ben böyle seylere inanmak istiyorum ama
olmuyor.Kaderimin sanssizligimin önüne gecemiyorum.
Bende cok seyi pozitif düsünürüm,olacak gibi
görürüm ama hic olmaz.Hep aksilikler,kötülükler,
terslikler beni bulur.Hatta bir isin olmasini o kadar isterimki
Olmus gibi hayal kurarim.Ama nedense hayallerim hic gerceklesmez.
Hep fos cikar.E buna ne diyceksiniz simdi.
Pozitif düsünüyorum düsünüyorum ama hep
hayatimda en kücük olaylar bile negatifle sonuclaniyor.

azeri kizi sen zaten sonucun nasıl olacağını kendin söylüyosun hayatım, içindeki inancın ne istersem isteyeyim sonucu hep benim için iyi olan şekilde sonuçlanır diye odaklan bir de böyle dene lütfen ,istediğin şeyden vazgeçmemek de önemli sonuna kadar diret çocuklar gibi bu da önemli,istediğin şeyi hayal ediyorsun ama anladığım kadarıyla içinden acaba olurmu diye geçiriyorsun isterken asla şüpheye yer verme bu istediğim şey bana gelmek üzere ben bunu biliyorum diyerek içinden geçir canım şansın hep seninle olsun

merhaba hazan uygulamak çok zor dediğin anda zaten zor olanı kendine çekmiş oluyorsun canım,lütfen hayata yaşam benim için çok kolay ve bütün dünya işlerinin üstesinden gelecek gücüm var diye odaklan lütfen,gün içinde kendini dinle nasılım diye sor kendine kendini kötü hissediyorsan eğer kendini kötü hissettirecek şeyleri kendine çekmeye devam edersin onun için bu frekanstan çıkmalısın,kendini iyi hissettiğin birşeyler yapmalısın mesela müzik dinlemek arkadaş ziyareti seni mutlu hissettirecek bir telefon görüşmesi gibi vs vs ...lütfen pozitif frekans ta kalın..aynı zamanda bu yazım obligatory senin içinde olsun canım sende dikkatli oku lütfen özellikle gün içinde bulunduğunuz duruma şükretmekte çok önemli the secret a bunun üstüne basa basa ifade etmiş sanki başına çok güzel birşey gelmiş gibi şükretmek ama ......

Son düzenleme:
Ben filmini bir kez daha izledim.

Açıkçası burda okuduklarımdan sonra izlemeye karar verdim.

Evet izledikten sonra düşündüm neden olmasın dedim.

İnanıyorum ama şüphelerimden vazgeçemiyorum :1no2:

Tamamen inanmayı nasıl başarıyosunuz ? :çok üzgünüm:

Bu aralar ne yeni bir araba nede bir ev almaya niyetleri yoktu.
Tabii daha sonra icin düsünüyorlardi, ama cok aniden gelisti, bir kac haftanin icinde oldu bitti hersey, yani tammam belki sirf kitapla ilgili degil tabiikide, ama saadece kitapi okumak yetmiyorki, yasaya bilmek ordaki yazdigi gibi herseyi ceke bilmek gerekiyor.
Bu da ancak okuyarak olur.

canım bak bu yazını tekrar bi oku.
içindekiler bunlar:
ne yaparsam yapayım aksilikler beni bulur diyorsun,
her şey fos cıkar diyorsun.
negatife odaklanmışsın.
kötüyü düşünme,kötüyü düşündüğün anda kötülükleri çekmeye başlıyorsun.
de ki mesela,şu andan itibaren her şey benim için güzel gidecek hissediyorum de.
olumlu şeyler düşün, gerçekten inan.
kendin de şahit olacaksın istediklerinin olmaya başladığına.

istediğini elde edebilecek gücün olduğunu düşün.
düşündüğünde sana geleceğine inanırsan olur.
çağırmazsan kendiliğinden gelmez.
içinde hiç şüphe olmasın,olacağına kesin inan.
eğer o anda olmuyorsa da yola çıktığına,sana ulaşacağına inan.
öncelikle basit şeyler iste.
mesela, "keşke boş park yeri bulsam", ya da "keşke televizyonda güzel bir film olsa" gibi.
bunlar olduktan sonra daha da inanmaya başlıyorsun.
o inançta daha kuvvetlendiriyor seni.

slm. ben de pozitif düşünceye inanıyorum, ilk olarak 99 yılında Düşünce Gücüyle Tedavi kitabıyla başladım, ve bir çok benzeri kitap okudum. halen farkındalığımı artırmaya çalışıyorum.
affetme çalışması, kendini sevme, özgüven...çalışmaları yaptım.
benim sorunum hallettiğimi sandığım konuların tekrar karşıma çıkması ve hemen ümitsizliğe kapılmam, sonradan kendimi toparlıyorum ama neden tamamen kökünü kazıyamıyorum? bunu başaran arkadaşlar bana cevap verirlerse sevinirim.....

"ihtiyacım olan ne varsa hiç ummadığım yerden bana kolaylıkla ulaşır şükür Allahım" diye olumlama yapıyordum. birgün canım fena halde şalgam istedi, anneme söylim dedim baktım dışarı çıkmış. bir süre sonra döndü elinde bir şişe "kızım şu sirkeye bakar mısın iyi mi" diye bir baktım sirke değil şalgam almış yanlışlıkla :roflol:

bir günde ev tlf u bozulmuştu ve benim tlf etmem gerekiyordu ptt bize yakın, dışarı çıktım tam varmak üzereydim ki yanıma para almadığımı fark ettim, hernedense devam ettim, kulübelere yaklaşınca birinin üzerinde tlf kartı olduğunu gördüm hemen baktım içinde kontör var, istediğim yere tlf ettim ve pekçok defa o kartı kullandım kaydirigubbakcemile2

trend_sev harika bir konu açmışsın gerçekten teşekürler. çevremizde bir çok tanıdığımız insanlar var; kimileri sürekli olarak bütün talihsizliklerin kendisini bulduğundan şikayet edip dururlar. kimileri de var ki (nadir de olsa karşılaşırız böyle insanlarla da) sürekli olarak ne kadar şanslı olduklarından yaşamlarındaki olumlu gelişmelerden bahsedip dururlar. secret i ben de okudum ilk çıktığı zaman alıp. sonra iki kere daha okudum. evet çekim yasasına inanıyorum. bizim düşünürlerimizden Mevlana'dan çok güzel bir örnek vermişsin ; gül düşünürsen gül diken düşünürsen diken olur diye. düşüncelerimizle yaşayacaklarımızı çekiyoruz kendimize. kitap hatırladığım kadarıyla şunu diyordu isteyin dileyin. öyle bir kuvvetle inanın ki hatta dileğnizin olduğunu kabul edecek kadar. asla olumsuz düşünceye yer yok. ve evren sizin isteğinizin olması için hizmete başlar, bütün kapılar açılır. diyordu. vb şeyler. yeryüzünde bütün insanlar mutluluk arayışında bir şekilde. ben zaman zaman bunları yapmaya çalıştığımda başarılı oldum diyebilirim kendimce. evet kesinlikle düşüncenin gücü, inancın gücü çok önemli. kalbini bozmadan inanmak. kendine inanmak, evrene inanmak, olmasını istediğn şeyin asla olmayacak bir şey olmadığına inanmak. evet yol bu ama? sen yine de bizlere bu başlıktaki bu yazıları okuyan hepimize bildiklerini, bunu nasıl yapıp başaracağımızı, bununla ilgili yöntemleri anlat. sen nasıl başarıyorsun. bizlere tavsiyen nedir ? bizler nasıl yapabiliriz ? ne yapabiliriz? çünki bu konu ile ilgili başka kitaplarda okumuşsun. paylaşmanı bekliyorum bizlerle.a.s.

Ben bunları birebir yaşıyorum.Eşim her konuda negatiftir.Yola çıktı mı başına gelmeyen kalmaz.Bense hep pozitif düşünürüm,her yerde işim rast gider..........

benim de bugünlerde sıkı takip ettiğim bir konu.. olumlu düşünce ya da çekim yasası için öncelikle düşünceleri terbiye etmek gerekiyor.. bununla alakalı yöntemler "ferrarisini satan bilge" kitabında çok güzel anlatılmış.. düşünceleri ve beyni kontrol, odaklanma, olumsuz düşünceleri temizleme vs. teknikler var.. aslında çok sistemli bir işmiş gibi görünmekle beraber, olumlu düşünceye giden adımı kendiniz bir sistem kurarak ta başarabilirsiniz.. çekim yasası ve olumlu düşünceyi ben de tam olarak hayatıma yerleştirmiş değilim... sürekli olarak alaka isteyen bir konu bu... ancak bir süre sonra kontrolsuz bir şekilde hayatınızda yer alıyor....

size küçük ama çok güzel sonuçlar doğuran bir tavsiye vereyim... sürekli gülün.. tek başına olsanız bile , suratınızın asıldığını hissettiğiniz anda gülümsemeye başlayın.. mucizevi bir şekilde kendinizi çok iyi hissetmeye başlıyacaksınız... çünkü vücut endorfin denen mutluluk hormonunu salgılamaya başlıyacak... tabi bu arada neşeli müzikler ve filmler izlemeye çalışın.. depresyonda olan kişiler, kesinlikle tv deki gerilimli programlar ve haberlerden uzak dursunlar, dünyadan bihaber yaşasak ta olur (--bilincimizi yitirmeden..) , yeter ki mutlu yaşayalım... amaç mutluluk değil mi zaten??...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…