Tevbe etmek

arkadaşım aynı dertten muzdaribim . içimizde pişmanlık olduğu sürece ve Allah a bunun için tevbe ettiğimiz sürece rabbim affedeceğini zaten ayetleriyle beyan etmiş. fakat affedilmediğine inanıyorsan tevbe etmeye devam etmek gerekir. ayrıca içinde sıkıntı olduğu sürece bu iyi bir şeydir merak etme

Allah affedicidir, affetmeyi sever o halde bol bol tövbe edelim, bir daha aynı günaha uzak durdugunuz sürece Allah sizi affedecektir. Yeter ki tovbenizde samimi olun. Rabbim eğer tövbe vermisse gunahlari da vermis, kimse günah islemek istemez ama hatasiz kul olmaz.
cok şükür ki Allah tövbe etmenizi nasip etmiş.
Uzulun, evet ve sakın sakın kimseye anlatmayin gunahinizi sakın.

Allah affedicidir, affetmeyi sever o halde bol bol tövbe edelim, bir daha aynı günaha uzak durdugunuz sürece Allah sizi affedecektir. Yeter ki tovbenizde samimi olun. Rabbim eğer tövbe vermisse gunahlari da vermis, kimse günah islemek istemez ama hatasiz kul olmaz.
cok şükür ki Allah tövbe etmenizi nasip etmiş.
Uzulun, evet ve sakın sakın kimseye anlatmayin gunahinizi sakın.
Nsl anlatilirki! utaniyorum bunu kendime bile itiraf edince utaniyorum..
Evet tevbe ediyorum ama herhangi birsey yapmak gerekmi? tevbe namazi ?

Nsl anlatilirki! utaniyorum bunu kendime bile itiraf edince utaniyorum..
Evet tevbe ediyorum ama herhangi birsey yapmak gerekmi? tevbe namazi ?

Teheccud diyorum. "Teheccud namazini da kil ki Rabbin seni Makami Mahmud'a ulastirsin" diyor Ayeti Kerime.
Muthis bir namazdir. Gece herkes uyumusken, sen uykunun en tatli yerinde uyanip Rabbinle basbasa kalip 2 rekat bir namaz kilip bolca dua etmek gibisi yok. Icten tövbe önemli. Yasiniz küçük mu? Sizden başka bilen var mi? Zina derken? Tam cinsel ilişki mi yani?

Teheccud diyorum. "Teheccud namazini da kil ki Rabbin seni Makami Mahmud'a ulastirsin" diyor Ayeti Kerime.
Muthis bir namazdir. Gece herkes uyumusken, sen uykunun en tatli yerinde uyanip Rabbinle basbasa kalip 2 rekat bir namaz kilip bolca dua etmek gibisi yok. Icten tövbe önemli. Yasiniz küçük mu? Sizden başka bilen var mi? Zina derken? Tam cinsel ilişki mi yani?
25 yasindayim. evlenip ayrildim eski esimden haric kimseyle ne ciktim ne de dusundum. Bosluga dustum ve kandim... Devaminida siz anlayin :KK43: :KK43: .................................

25 yasindayim. evlenip ayrildim eski esimden haric kimseyle ne ciktim ne de dusundum. Bosluga dustum ve kandim... Devaminida siz anlayin :KK43: :KK43: .................................

Tamam canim üzülme. Insaniz hata yapabiliriz yeter ki hatamizi anlayalim..
tövbenizi hep edin. Ve lütfen bir daha asla evlenmeden böyle bir sey yapmayin. Kimseye kanmayin. Evlenin helalinden yapin..
Allah affetsin inşallah. .

Arkadaslar,
gunah isledim ve cok pismanim. Namazini kilan kuranini okuyan birisiyim ama yaptigim gunah beni cok utanidiriyo nsl olurda boyle bisey yaptim diye kendimi yemekteyim.
Acikcasi; zina yaptim. Tevbe etmek istiyorum. Nsl yapilir? Allah affedicidir umudum var ama gercek anlamda tovbe etmek istiyorum. Bana tavsiyeleriniz? nerden baslicam bilmiyorum.. Hernamazimin arkasindan pismanligimi dile getiriyorum ama icim rahat degil

samimi olarak dua et ve Allah tan umut kesme ne güzel ki pişman olup tevbe edebiliyorsun Allah hepimizi affetsin .

O ne demek ya? Allah zina edin mi diyormus??
ademle havva nikahmı kıymıştı?onların çocukları?...cinsellik yaşayan her erkek ve kadın eş oluyor..islam dininde erkeğe 4 eş alma hakkı verilmiş..erkek bir kadının sonra diğerlerinin koynuna girerken iyi..bu konu sahibi bayanın nefsi yok mu?

ademle havva nikahmı kıymıştı?onların çocukları?...cinsellik yaşayan her erkek ve kadın eş oluyor..islam dininde erkeğe 4 eş alma hakkı verilmiş..erkek bir kadının sonra diğerlerinin koynuna girerken iyi..bu konu sahibi bayanın nefsi yok mu?

Düşüncen anlaşıldı seninle tartismayacagim gerek yok....

Düşüncen anlaşıldı seninle tartismayacagim gerek yok....
benim ogrendigim bildigim bu degil dinimizde bir erkek bir kadina farkli dusuncede bakinca bile zina oluyor kadin icinde aynisi gecerli benyanlis yaptim ama benimle beraber olanda yanlis yapti ! Ben kendimden sorumluyum bu yuzden tovbe edip bidaha boyle bi hata yasamak istemiyorum.
Allah affetsin.

X