Tetra--pack.. Dikkat lütfen!!!!

huysuz-citir

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2007
481
0
Arkadaslar kusuruma bakmayin dogru yerdemiyim bilmiyorum ögrendigim bilgiyi sizlerle paylasmak istedim... Gecenlerde bir arkadasimizin yolladigi sevincli haber yani süt paketlerin pasta yapmada kullanma, ben hemen denemeye gectim , .Beyimin yigeni Tetra-Pack firmasinda mühendis onada danistim , malesef sevincim yolda kaldi .......
Sakin yenge dedi yapilan tetra paklarda cesitli karisimlar var ,70 derecede kaynatilan süt icine giriyor tamamdir ,ama kesildigi anda icindeki Kimyasel karisimlar 150-190 derecece pisirilen Pastada inaniyorumki hamura akin eder gözle görülmeden ben tavsiye etmiyorum dedi....

Arkadaslar ilkten sevinmistim, ama mantikli bir aciklama bunu sizlerle paylasmak istedim ,zarar görmektense bulasik yikiyalim ne dersiniz...:çok üzgünüm:

huysuzcum tesekürler verdigin bilgi icin eminim arkadaslarda dikate alicaklardir

öptümmmmmmmŞenizŞeniz

Bu konunuzu mutfak püf noktaları başlığına taşıdım..Süt paketinde kek konusuna da bu linki ekledim ki herkes okusun diye:)
Yani konunuz silinmemiş,tarafımdan ilgili başlığa taşınmıştır..
Teşekkürler..

:uhm:bu konuda benim de tereddütlerim vardı fakat; yine de fikrin pratikliğine karşı koyamadım, birkaç defa yaptımfisfisfisama bir daha mı tööövvvbeeeee:1shok:

zaten bu konularda oldukça pimpirikli bir dostum(KK nın vefasızlarından BENÖZBEN)beni uyarmıştı"içinde alüminyum var alzheimer e davetiye çıkarır"diyerek:mymeka:ahh kafam:tomato:

tühh kek kalıpları yine ellerimden öper:roflol:

Arkadaşlar normal kalıplardan zor çıkıyor diyorsanız kelepçeli kalıplardan kullanın daha pratik ve yapışma yok. :1closedeyes:

eyvaaah bende denedim ve tüm sülaleye tavsiye ettim senağlama
hemen arıyımda yapmasınlar...
bidaha denemekmiii tövbe:eek:klava:
bilgi için teşekkürler...

Arkadaşım yazını okumadan önce (süt paketinde kek)yaptım.
Şimdi bu yazıyı gördükten sonra nasıl yerim ben şimdi :uhm:
Kaldırıp çöpe atsam günah olacak imdaaat ne yapacağım ben şimdikafamçokkarıştı

Arkadasim üzme kendini bir kerelikle birsey olmaz devamli bir durum olursa birikim yapar diye düsünüyorum, evet bilincli olunca insan acabada kaliyor, ama bunun yani sira bilmeden tükettiklerimizi ne yapalim, ama ilgilenip bilgilendikce zararimiz daha aza düser dimi . a.s.

keklerinizin kalıba yapışmaması içi kalıbınızı yağladıktan sonra bolca toz şeker serpin kalıbınızın içine..
kekinizi pişirip fırından aldıktan sonrada ıslak bi bezin üzerinde 15 dk bekletip öle çıkartın kalıbtan bi sorun olmayacaktır...

üzrine biraz süt dök sokaktaki kedi ve köpecikelr için bir yogurt kabıyla koyuver dışarıya..

ya da ufala camın önüne kuşlar yesin..siz yemeyin.

Ya arkadaşlar ben bazen kek yaparken bile yağlı kağıt kullanıyorum bu süt paketlerinin içine de koyabiliriz hem zararlı maddelerden de korumuş olmazmıyız o zaman

verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim duymuştum ama iyiki yapmamışım. zaten bana silikon kalıplar bile güvenli gelmiyor sağlık açısından.

Ya arkadaşlar ben bazen kek yaparken bile yağlı kağıt kullanıyorum bu süt paketlerinin içine de koyabiliriz hem zararlı maddelerden de korumuş olmazmıyız o zaman

Valla canim onu bilmem ama bence annemizin yaptigindan sasmamaliyiz, yaglayip hafif unladikmi kekler lop diye cikiyo valla , .....

verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim duymuştum ama iyiki yapmamışım. zaten bana silikon kalıplar bile güvenli gelmiyor sağlık açısından.

Banada hic güvenli gelmiyorlardi ,görünüs ve kullanis süper olabilir ama madde boyutunu tam bilmedigimize kolaylik ugruna kendimize dert yüklüyor ola biliriz dimi, bence bildigimizden sasmayip eski yöntem devam derim......

bende ilk duyduğumda
güzel fikir demiştim
sağolun öğrendim
Allah korusun

ne sütü ne kalıbıı ben babadan kalma kocca tepsiyle yetiremiyorum afacanlarıma ahh ah kalıba artık herkes evlenip gidince koyarım kekleri.:KK70:

X