Test yapmaya korkar oldum

aysaysaysays

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2013
32
0
adetim tam 9 gün geçikti ama her ay yaptıgım testler beni hüsrana uğrattıgı için korkuyorum tekrar yapmaya zamanın biraz daha geçmesini bekliyorum ama geçmek bilmiyor , altımda hep bir ıslaklık var hep geldi zannediyorum tuvalete büyük bir kabusla gidip bakıyorum her seferinde. morale çok ihtiyacım var eger hamile değilsem bu ayda toparlanmam zor olacak:KK43:

adetim tam 9 gün geçikti ama her ay yaptıgım testler beni hüsrana uğrattıgı için korkuyorum tekrar yapmaya zamanın biraz daha geçmesini bekliyorum ama geçmek bilmiyor , altımda hep bir ıslaklık var hep geldi zannediyorum tuvalete büyük bir kabusla gidip bakıyorum her seferinde. morale çok ihtiyacım var eger hamile değilsem bu ayda toparlanmam zor olacak:KK43:

canım moralini bozma herseyin hayırlısı 9 gün çok degilmi senindemi benim gibi adetlerin düzensiz

aslında hiç düzensiz değildi , çocuk istediğim için doktora gittim fsh min 12,5 oldugunu çok zor olabilecegini söyledi açıkcası tüp bebek doktoruydu biraz beni yönlendirmek istedi diye düşünüyorum, ben herşeyi kafasına çok takan bir insan oldugum için 4aydır düzensizleşmeye başladı dönemlerim başka bir dr. gittim sonra o kadar korkulcak bişy yok bak kendine bu psikolojiyle daha çok zarar vermişsin dedi, hayatta en çok istediğim şy bir çoçuk sahibi olabilmek, ilk defa bu ay bu kadar çok geçikti normalde 2,3gün oluyordu, bu hafta beklicem hiç bir şy yapmadan sabır edebilirsem tabi.

canım moralini bozma herseyin hayırlısı 9 gün çok degilmi senindemi benim gibi adetlerin düzensiz

benim de adetlerim oldum olası düzensizdr. 2-3 ayda bir olurum.bu yüzden de hamile kalmış olsam ile artık test nasılsa negatif diye gidip alamıcak durumdayım...kaç oldu test yapıorum kaaaaççç.... :KK43: sanırım biraz tedavi şart olucak hele bi sene falan deneyelim de... :KK14: ( düzensiz adet yazısı görünce yazıveriorum dayanamıorum çnkü çok kötü bişi tamam dünyanın sonu değil ama neden neden diosun hep neden ben de her ay düzenli yumurtlayamıorum...eminim bunu yaşayan herkes birbirini çok iyi anlar ve hisseder.Allah hepimizin yardımcısı olsun arkadaşlar....

üzülme canım rabbim böyle uygun görmüşse vardır bir hayır adet düzenin için doktora git takip yaptır yani 2 3 ayda çook fazla poc var sende heralde benim genelde en fazla 1 hafta gecikirr bebek düsündügümden buyana dahada geciktigi oluyor ama 10 günümü geçmez adetlerini bir düzene sokman için bir iyi bir doktor şart bende adetleri düzenli olanlara hep gıptaile bakmısımdır ama bazen erkende oldugum oluyor ama çok nadir bunada şükür nice senin gibi olupta hamile kalan var bellimi olur kız :KK16:

5.5 yıl bekledim bu kadar yılda ne kadar test yapılır tahmin edebilirsin herhalde 24 aralıkta adet olmam gerekiyordu 1 gün 2 gün baktım olmuyor tabi umut yok annem soruyor ablam soruyor yok henüz olmadım ama olurum ya diye geçiştiriyorum.
29 aralık günü hadi alayım bi test daha boşuna para vericem ama içim içimi yemekten kurtulurum dedim aldım testi öğlen 2 gibi yaptım anında 2 çizgi şok oldum annemi ablamı aradım akşam eşimle özel hastaneye gittik bi kan tahlili birde usg evet kesinlikle hamileydim.
şuan 2 aylık hamileyim allahın izniyle.
o kadar ilaçla tedavi gördüm 2defa aşılama yaptırdım olmadı kendiliğinden oldu bendeki sorun androjen hormonlarımın yüksekliği tüylenme sorunum falan var ama adetlerim düzenli ayrıca fsh benim 10 larda ya nasip de yap bi test inş hamilesindir.

pptya87 malesef o mücizeler beni bulmuyor , okadar umutsuzumki eğer hamile değilsem dünyanın sonu gelecekmiş gibi hissediyorum evde beş tane test var her gün yarın yaparım diyor, bekliyorum gelmesini adetimin :KK43: diyorlarki bu kadar takarsan olacagı varsada olmaz , bende biliyorum ama elimde değilki bu benim bir an olsun aklımdan çıkmıyor benim yiğenlerimin bile 2şer tane çocukları var , c.tesi ye kadar beklicem 4yıldır bekliyorum zaten:KK43:

inanki mucizeler benide hiç bulmaz üstüme kimlerin kimlerin çocuğu oldu nelerle sınandım ne ağır ne çirkin iftiralarla hep ağladım dua ettim her ay adet olurdum oturup ağlardım.
düşün gebe olduğum ay adetim 1 2 gün gecikmiş rüya görüyorum rüyamda adet oluyorum allahım ben şimdi eşime ne diyeceğim diyorum o derece.....
daha yeni açıklamaya başladım gebeliğimi benle beraber benden çok bekleyenlere neden şimdi söylüyorsun dediklerinde belki boş kesedir tam emin olmadan diyemedim dedim artık kendime kısırlığı o kadar yakıştırmıştımki yok ya bu kese boştur diyordum.
doktorlar asla çocuğun olmaz demiyorlardı ama hangi tedaviyi görürsem göreyim gebe kalamıyordum kendimden umudumu kesmiştim ayıptır söylemesi eşimle artık girdiğim ilişki bile zevk değil görevdi yumurtlama günlerini hesapla hadi geldi o gün deyip ilişkiye gir 15 gün sonrada otur ağla böyle geçti 5 yılım.
ama biraz sakin ol kendini rahatlat aman boşver dediğim aylar ben gebe kalmadım kafaya taktığım aylardada kalamadım rabbim ol dediğinde kaldım inş o zaman senin içinde bu zamandır rabbim inş senin içinde ol demiştir.

Allah senden razı olsun umut oldun bana inşallah banada ol demiştir yüce rabbim, sana sonucu yazacagım mutlaka, bebegini kucagında sağlıkla sıhhatle göstersin rabbim benimde dualarım seninle..

Mucize beni buldu hamileymişim..

hamile kaldıktan sonra kadınlar kulubüne pek giremez oldum malum dinlen dinlen diyen bi annem ve devamlı mide bulantısı uzaklaştırdı beni burdan:))))
ama nedense o gün seni umutlandırmak çok istedim sanki sende hamileydin öyle hissettim.
çok sevindim hayırlı olsun canım
rabbim diğer tüm bekleyen ve isteyen kardeşlerimizede nasip etsin.

Bişy sorucam sana şimdi de inanılmaz endişelerim başladı. 6+5 haftalıkmışım ama doktor keseyi gördü sadece ultrasonda 10gün sonra ya randevu verdi tekrar kalp atışlarını duymak için şu anda kalp atışı yok yani dr. canlanma süreci bu diyor ama ben şimdi yazılanları okuyorum 6.haftadada duyan var kalp atışını çok korkuyorum boş keseyse diye ,sen nezaman duydun kalp atışını sence normal mi?

X