test yapmalı mıyım?

Mimoza08

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2021
466
597
Şimdii, ilk belirtmek isterim ki ben 32 yaşındayım ve yıllardır cinsel hayatım var ve tüm korunma yöntemlerinden haberdarım. Fakat gelin görün ki yaklaşık 2 buçuk ay önce bir kaza oldu (detay vermeyeyim) o zaman ki erkek arkadaşım ileydi ve bu süre içinde ayrıldık bile. Herne ise, o kazadan sonra ertesi gün hapı hemen alamadım, pazar günü idi ve yakınımda nöbetçi eczane yoktu. Pazartesi günü ise resmi tatildi. Birazda internette ki 72 saate kadar geçerli olan hapların varlığında okuduğumda panik olmadım ve 60. saatte ertesi gün alabilip kullandım. - Bu arada bu ilk kez başıma geldi - daha önce hiç o haptan kullanmamıştım, gerek olmamıştı.

O ay normal regl tarihimde iki günlük pembe lekelenmeler oldu.
Ertesi ay, normal regl düzenimde ve renginde diyebileceğim 3 günlük kanamam oldu. Bu ay ise regl başlangıcım dündü ve aşırı pembe oldu yine, leke gibi, bugünde 2. gün ve pembe lekemsi kanamam var, yıllardır gördüğüm adet ile alakası yok şimdilik. bu arada o ilişkiden ve haptan sonra gördüğüm kanamalarım sıfır ağrılı oldu. Ben küçüklüğümdeki ilk reglimden bu yana hiç ağrısız geçirmemiştim.

Stresten test almadım. Ama ne zamandır interneti ve bu forumdaki konuları okumayı bırakamadım bu konu hakkında. Birkaç yorum gördüm 'aa benim yengem 3 ay adet gördü, ama meğer yinede hamileymiş diye' .. Böyle bir ihtimal gerçekten var mı?

yani geçen ayki cidden regl formunda, kırmızı ve yoğun kanamaydı. o yüzden bi için rahatlamıştı ama bu ay yine bi anormal geldi. Öyle ağrısızki tuvalette peçetede pembe pembe görünce farkettim. Bu normal mi yav? 3 aydır regl tarihinde kanamam oluyor bu arada. Belki de hap onun formunu değiştirmiştir olabilir mi?
Yada etrafınızda böyle 3 ay kanama yaşayıp yinede hamile olmuş olan var mı? Test öneriyor musunuz?

Ben de ertesi gün hapı kullanmıştım ve evet adet düzenini döngüsünü bozabiliyor ama bu kesinlikle kişilere özel. Eğer ki içinizde şüphe varsa ve başka hamilelik belirtleriniz varsa test yapın. Ki 2.5 ay az bir süre değil daha farklı belirtileriniz de olmalıydı şimdiye kadar. Ama içiniz rahat etsin bence test yapın

yok başka internette falan yada burada okuduğum hiçbir belirti yok.
Ay test yapmaya aşırı tırsıyorum. Bu arada adet düzenim bozulmadı 3 aydır hep beklediğim gün oldu. Ama hepsi ağrısız, ve birincisi ve sonuncusu çok pembe. İkinci adetimde 'hah tamam bişey yok herhalde bu normal kanama' düye düşünmüştüm ama birsürüde insan var sanki adet görmeye devam ederken aynı zamanda hamile olan .. Umarım bu gün içinde kanamam daha kırmızı regl formuna döner yoksada test alacağım sanırım yarın yada pazartesi

2 buçuk aylık gebeliğin testte çıkmaması imkansız, bir test yapın içiniz rahatlasın. Ertesi gün haplarının etkileri 6 aya kadar sürebiliyormuş, mahvediyor tüm hormonal dengeyi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…