test negatif kese görünmedi ama...

murgidil26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2011
22
0
selam. benim durumum psikolojik midir bir türlü anlayamadığımdan soruyorum. kasım adetimden önce bir kaç hamilelik belirtisi gördüm kendimde. test yaptım negatif çıktı. bir kaç gün sonra yine yaptım negatif çıktı. adetim 2 gün gecikmeli geldi. aslında şaşmazdı ama doğumdan sonra bir gün iki gün şaşarak geliyor. evet devam edeyim. regl dönemi geçti bir kaç gün sonra mide bulantısı yorgunluk göğüs uçları etrafında pütürler, ben ilk hamileliğim de de gerinirdim kasılırım diye de korkardım :) ondan da oluyor. kalktım doktora gittim. kesinlikle hamile değilsin dedi. hiç bir sorun olmadığınıda söyledi.(ultrasonla) ben kan testi ister diye düşünmüştüm ama. neyse şunu merak ediyorum . hamileilk demek kesenin görünmesi mi oluyor? yani kese görünmediği halde hamilelik olur mu? ( bu sorum saçmadır belki de ama her şey netleşsin diye soruyorum) 7 haftalık oldum ama hala kese görünmedi diyen arkadaşların yazılıarını okudum. yani ultrason en yetkili mercii midir? ilginiz için teşekkür ederim.

canım en doğru sonucu önce kanda alırsın. ultrasonda geç döllenmede görünmeyebiliyor. tabii senin demene göre 7 haftalık. bildiğim kadarıyla kesenin 5 haftadan sonra görülüyor. ancak nasıl olur, kanına bakılmadığı için geç döllendiyse ya da adetine yakın hamile kalıp üstüne adet gördüysen bu ihtimal olabilir. keşke kan tahlili yapsaydın. daha iyi belli olurdu. ama doktor yok dediyse bildiği birşey vardır. hamilelikte rahimde kalınlaşma falan oluyormuşya belki onu görememiştir. o zamanda hamile değilsin demek oluyor. ama yinede İnşallah hamilesindir. Rabbim kimseyi evlatsız bırakmasın.

şimdi bir bebeğim var ve onunla rahat hareket edemiyorum. kan tahlili için sağlık ocağı mı erken cevap verir yoksa hastane mi? bir de ne zaman gitmeliyim? her durumda olduğu gibi bu da sabahtan gidilen bir tahlil mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…