tesettürlü ilk gün

Ben 21 yaşında idim pembe rengi çok severim gittim pembe hırka aldım pembede eşarp aldım kapandım,piyese gitmiştik ailecek bütün tanıdklar orda idi herkes gördü aaaa falan oldu açılırım gözü ile bakan çok oldu çünkü çok süslü idim makyaj anlamında değil ama tam bir saçkoliğimdir :-) lisede dağınık topuz yapan tek öğrenci idim hatta sayemde moda olmuştu çok güzel saçlarım olmasına rağmen ve ben sıradan omadığım için özel olduğum için kimsenin özel saçlarımı görmesini istemediğim için kapandım, darısı basınıza..basınıza eşarptan başka bişi takmayın bayanssulusmile

Kapanalı 12 sene oldu .Tam ılkokulun 5. sınıfının yaz tatılınde kapandım .Ozamanlar arkadaslarım gidiyor die heveslendım yurda yazıldım .Okul boyunca okulda başımı actım .lise 3 dönemimde maneviyat olarak başımı açmak zor geliyordu .Öss ye girmedim .Önlisans ilahiyat okumaya karar verdım sınavlarda yine başörtüsü problemi çıktı .okulu bitirdim ama nasıl şimdi ki aklım olsa açmak yerine okulu bırakırdım .Şuan ki en büyük hayalım baş örtüsü probleminin bitip okulumu 4 yıllıga yükseltıp başım örtülü şekilde ögretmen olmak .

Şuan ki en büyük hayalım baş örtüsü probleminin bitip okulumu 4 yıllıga yükseltıp başım örtülü şekilde ögretmen olmak .

Türkiye'deki en büyük sorunlarından biri..Ve ne yazık ki hala çözümlenemedi.
Bu sebepten okulu bırakan nice kızlarımız oldu.İnşallah en yakın zamanda
çözülür bu sorun.Engeller kalkar.Ve inşallah hayalin gerçekleşir :)

amin inşallah taz vakitte çözülür ve okulları yarım kalan ögrencıler okullarına,hizmeti bekleyen öğretmenlerde öğrencilerine kavuşur

inşAllah...

kizlar bende anlatayim kapandigim zamani icimden geldi birdenguclubacismile
garip garip rüyalarla basladi ilk acik bi kizdim ailemde hic birzaman zorlamadi annemi zaten basörtülü. Cok firildak bir dönemimde ama baya bir dönemdi yani, ailem bakti benimlen bas edemiyor sordular kizim kuran kursuna yatili 3 hafta gitmek istermisin tatilde diye bir kac arkadasda gidiyordu, tabi o dönem evden uzaklasmak istiyorsun tamam neyse bir kac arkadas gittik tabiki ben 3 hafta sabr edemedim hemen babami aradim babamda cok cagdas atatürkcü biridir ama bizim aylede atatürkcülük tam anlamiyla dogru yasanir namazli dinine bagli benim atatürk anlayisimda atayistlik degildir.neyse geldim tabi basim kapali annem biseyler yapmis bunu amcanlara götür kizim dedi bende basörtülü ciktim disariya tam kapidan ciktim tabi cekingen sinif arkadasimi gördüm cok acik bir aileden gelmesine ragmen ve erkek olmasina ragmen, hic cikartma o basindakini cok güzel olmusun dedi oysaki ben sandim dalga gececek hic beklemezdim o kisiden böyle bisey Allahin bir lutfu bence, sonra biri daha demisdi zeki insanlar basini örter, okula gittigim ilk gün bütün arkadaslar toplandi herkez sen nasil örtünürsün ne yaptilar zorlami diye tabi soru yagmuruna tutular ama hic utanmadim gurur duydum kendimle, ögretmenler bile hayret ettiler sorunun varsa konusalim falan ama sonra onlara bir basörtülü kizin ve yabancinin sinifbirincisi nasil oldugunu gösterdim ve kendimi sevdirdim tabi artik akilanmisdimda cok baska bir kisiligede bürünüyor insan basini örtünce sakin agirbasli basarili oluyorsun cünki artik sadece dünyayi degil ahiretide düsünüyorsun. Yaradan herkeze nasip etsin avrupada zorlugunu cekmeme ragmen yaradanimla bu konuda dertlesiyorum sonra icim rahatliyor cünki inaniyorum bu devirde basörtüsü cennet vesilesi tabiki cennet icin degil Allah c.c bir emri oldugu icin yapiyorum demeki yaradan bizleri seviyor kizlar........a.s

kizlar bende anlatayim kapandigim zamani icimden geldi birdenguclubacismile
garip garip rüyalarla basladi ilk acik bi kizdim ailemde hic birzaman zorlamadi annemi zaten basörtülü. Cok firildak bir dönemimde ama baya bir dönemdi yani, ailem bakti benimlen bas edemiyor sordular kizim kuran kursuna yatili 3 hafta gitmek istermisin tatilde diye bir kac arkadasda gidiyordu, tabi o dönem evden uzaklasmak istiyorsun tamam neyse bir kac arkadas gittik tabiki ben 3 hafta sabr edemedim hemen babami aradim babamda cok cagdas atatürkcü biridir ama bizim aylede atatürkcülük tam anlamiyla dogru yasanir namazli dinine bagli benim atatürk anlayisimda atayistlik degildir.neyse geldim tabi basim kapali annem biseyler yapmis bunu amcanlara götür kizim dedi bende basörtülü ciktim disariya tam kapidan ciktim tabi cekingen sinif arkadasimi gördüm cok acik bir aileden gelmesine ragmen ve erkek olmasina ragmen, hic cikartma o basindakini cok güzel olmusun dedi oysaki ben sandim dalga gececek hic beklemezdim o kisiden böyle bisey Allahin bir lutfu bence, sonra biri daha demisdi zeki insanlar basini örter, okula gittigim ilk gün bütün arkadaslar toplandi herkez sen nasil örtünürsün ne yaptilar zorlami diye tabi soru yagmuruna tutular ama hic utanmadim gurur duydum kendimle, ögretmenler bile hayret ettiler sorunun varsa konusalim falan ama sonra onlara bir basörtülü kizin ve yabancinin sinifbirincisi nasil oldugunu gösterdim ve kendimi sevdirdim tabi artik akilanmisdimda cok baska bir kisiligede bürünüyor insan basini örtünce sakin agirbasli basarili oluyorsun cünki artik sadece dünyayi degil ahiretide düsünüyorsun. Yaradan herkeze nasip etsin avrupada zorlugunu cekmeme ragmen yaradanimla bu konuda dertlesiyorum sonra icim rahatliyor cünki inaniyorum bu devirde basörtüsü cennet vesilesi tabiki cennet icin degil Allah c.c bir emri oldugu icin yapiyorum demeki yaradan bizleri seviyor kizlar........a.s

tatlım okurken tüylerim diken diken oldu.yurt dışında kapanmak daha zorken sen bunun üstesinden gayet iyi gelmişsin....

X