tesettürlü ilk gün

_sanat_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2009
3.513
1
Merhabaa.s.

Tesettürlü arkadaşlar kapandığınız ilk gün yaşadıklarınızı, heyecanınızı, anılarınızı ve kaç yaşında kapandığınızı paylaşır mısınız..

Son düzenleme:
ben kapandığımda daha çocuktum ortaokulda kapandım o anları hatırlamıyorum 11-12 en fazla 13 yaşındayımdır güzel bir duygu tabiki ama çocuk yaşta sanırım bunun yoğunluğunu o kadar hissedememişimdir kapanmak istemişimdir ama o anki duygularımı tam hatırlamıyorum güzel olduğu bir gerçek

sanatcım tam olarak kapandığım günü hatırlıyamıyorum yavaş yavaş oldu zaten kapalıydım öyle pantolon tarzında şeyler giymiyodum..birtek başım açıktı...
ilk sokağa çıktığım zamanlar herkes bana bakıyomuş gibi geliyodu habuki öyle değil saçma bi hal her yeni tesettüre girenin başına geliyo sanırımkaydirigubbakcemile3işte bu kadar canım kapanalı tam 6 yıl oldu iyikide kapanmışım diyorum rabbime şükürler olsunki biz şanslı kullarız en azından bu yönden günahımız olmicak ama tesettürü hakkıyla yerine getirebilmek önemli olan inşllh hakkıyla örtünenlerden oluruz.inşallah sende tez zamnda kapanırsınolumunekankayizsmile

Amin cnm Amin:Saruboceq:
Ben de aslında açık falan giyinmiyorum pantolon giyiyorum bilmiyorum kapandıktan sonra nasıl giyineceğim
albümüne bi foto eklersen fikir olur bana daopuyorumnanaktan

canım ben pardesülüyüm zaten öyle tarzım flan yok ama
ekliyeyim bi tane bak hemen silerim

tesettüre dair herşeyin ne işi var o zaman bu bölümde
ilk açıldığında bana yanlış gelmişti burası en iyisi sohbet bölümüne taşıttır konuyu canım kimse gelmezse bile ben gelirim yalnız bırakmam seniolumunekankayizsmile

sohbet bölümü de neresi ya burası zaten geyik SOHBET değil mikaydirigubbakcemile3
Neyse hallederim ya üstüme gelmeyin:roflol:

baktım da o sohbet bölümü de evlilik hazırlığı içinmiş cnm
Neyse arkadaşlar konumuza dönelim kimse yazmamış:sinifsinif:

nasıl giyineceğine sen karar vermelisin pardesümü giyeceksin spor mu takılacaksın tunik etek mi tunik pantolon mu bin çeşidi var bu işin . sen kendine hangisini yakın görüyorsan onu giy bence

canım arkadaşım ben kapadığım ilk gün sanki herkes bana bakıyor gibi geliyordu ama hoşuma gitti yani
birde ben de ilk kapandığımda ceket falan giyiyordum ama bugünkü aklım olsa pardesü giyerdim tunik ama ceket giymezdim dışarda yani
bilinçli bir şekilde kapan canım bak rahatlığı gör sen

aynen öyle sanatcım benimde kafam karışmışsalakcinni
aman boşver cnm kalsın burda:teytey:
nasıl giyineceğine sen karar vermelisin pardesümü giyeceksin spor mu takılacaksın tunik etek mi tunik pantolon mu bin çeşidi var bu işin . sen kendine hangisini yakın görüyorsan onu giy bence
aslında ben de pardesü etek falan giymek istiyorum ama bilmiyorum zamanla değişir belki fikrim

eminim cnm ben de kapandığım ilk gün herkes bana bakıyormuş gibi gelir ama çok da mutlu ve rahat olurum:kedi:

yıl 1995 di lise1 okuduktan sonra yaz tatilinde dini eğitim almaya sohbetlere derslere katılmaya başladım o aralar enteresan ruyalar görüyordum bunlarda vesile oldu bu toplantılara yönelmeme anlatılanlar okuduklarım o kadar etkiliyoduki beni dunyayla ilişkimi tamamen kesmiştim okulu bırakmaya karar verdim canım babam her zamanki gibi fikrime saygı duydu biraz itirazı oldu elbet ama kafama koydugumu yapan bir insan oldugumu bildiği için çok fazla bişey demedi velhasıl okullar acıldı ama ben gitmemeye karar verdim ilk annemin genişce bi pardüsesi vardı onu giyindim:) esarplarım omuzuma kadar genişceydi o kadar maneviyat doluydum ki kıldıgım namazlar bile farklıydı beni hergören değiştiğimi güzlleştiğimi yüzümde farklı bi güzellik gördüklerini söylüyorlardı yatılı bi kursa yazıldım 2 sene orda eğitim aldım liseden arkadaşlarım ziyaretime geliyorlardı kursa okula gitmem için çabalıyorlardı derslerim çok iyidi tastiknamemi almaya gittiğimde müdür yardımcımız devam etmem konusunda ısrarcı olsada kararkım kesindi artık velhasıl dünya benim için başka dönüyordu hiç bişey umrumda bile değildi kimin nasıl baktığı ne dediği duymuyordum bile söylenenleri keşke o duyguları o maneviyatı tekrar yasasam hayatım en dolu en güzel yıllarıydı

doğruyu söylemek gerekirse ben evlendikten sonra kapanmayı düşünüyordum.18 yaşında amcam ciddi bir rahatsızlık geçirdi ve o anlarda ölümü ciddi derecede başımda hissettim ve bu emri yerine getirmem gerektiğini anladım çünkü başımıza her an ne geliceği belli olmuyor.dün gibi hatırlıyorum kapandığım ilk günü amcamı hastaneye giderekn kapanmıştım.iyikide kapanmışım.bugün belkide benim için geç olabilirdi.ailem kapalı olduğu halde birden kapandığım için çok şaşırmışlardı ve sevinmişlerdide.allah tüm isteyipte gerçekleştiremeyenlere yardım etsin ve cümlemize nasip etsin inşallah daha iyi şekilde tesettüre girmeyi...a.s

niye tekrar yaşayamayasın ki?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…