TESELLİYE İHTİYACIM VAR😞

gulmra

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2022
93
28
29
11 yıllık evliyim 9 yasinda bir kızım var bir iki yıl istemedik çocuk sonra korunmayı bıraktığım ilk ay gebe kaldım kızım oldu beş yaşına kadar yine korunduk tekrar korunmayı bıraktığım ilk ay ikinci bebeğime hamile kaldım ancak 10 haftalık kalbi durdu ve kürtaj olmak zorunda kaldım işte herşey o kürtajdan sonra tepe taklak oldu 😞 kürtajdan üç gün sonra şiddetli ağrı ve ateşle acile gittim enfeksiyon geçirdigim söylendi akabinde kadın doğuma gittim enfeksiyonun rahme veya tüplere zarar verebilir denildi. İki ay sonra ilk adet oldu ve her ay adet kanamalarım gittikçe azaldı bir yıl korunmasız ilişkiye rağmen çocuk olmadı özel bir hastaneye gittim hsg çekildi iki tüpümde yumurtalık kısmına yakın yerden tıkanmış dedi doktor sonra iki yıl daha denedik olmadı ben artık yorulmuştum sürekli ovulasyon takip etmekten vücudumu takip etmekten her adet gecikmesinde umutlanmaktan 😞 iki ay önce tekrar başladık tedaviye tekrar hsg çekildim bu sefer iki tüpümde açıktı doktor bı proplem olmadığını söyledi bu ay ovulasyon takip ettim ancak şimdi adet olmuşum 😢 ilk hsg çeken doktorum tıkanıklık yumurtaliklara yakın yerde deforme olduysa yumurtayi yakalayamaz demisti . Sanırım benim iki tüpümde işlevsiz halde tüp Bebek düşünüyorum artık .. ne olcak böyle bilmiyorum

11 yıllık evliyim 9 yasinda bir kızım var bir iki yıl istemedik çocuk sonra korunmayı bıraktığım ilk ay gebe kaldım kızım oldu beş yaşına kadar yine korunduk tekrar korunmayı bıraktığım ilk ay ikinci bebeğime hamile kaldım ancak 10 haftalık kalbi durdu ve kürtaj olmak zorunda kaldım işte herşey o kürtajdan sonra tepe taklak oldu 😞 kürtajdan üç gün sonra şiddetli ağrı ve ateşle acile gittim enfeksiyon geçirdigim söylendi akabinde kadın doğuma gittim enfeksiyonun rahme veya tüplere zarar verebilir denildi. İki ay sonra ilk adet oldu ve her ay adet kanamalarım gittikçe azaldı bir yıl korunmasız ilişkiye rağmen çocuk olmadı özel bir hastaneye gittim hsg çekildi iki tüpümde yumurtalık kısmına yakın yerden tıkanmış dedi doktor sonra iki yıl daha denedik olmadı ben artık yorulmuştum sürekli ovulasyon takip etmekten vücudumu takip etmekten her adet gecikmesinde umutlanmaktan 😞 iki ay önce tekrar başladık tedaviye tekrar hsg çekildim bu sefer iki tüpümde açıktı doktor bı proplem olmadığını söyledi bu ay ovulasyon takip ettim ancak şimdi adet olmuşum 😢 ilk hsg çeken doktorum tıkanıklık yumurtaliklara yakın yerde deforme olduysa yumurtayi yakalayamaz demisti . Sanırım benim iki tüpümde işlevsiz halde tüp Bebek düşünüyorum artık .. ne olcak böyle bilmiyorum
Bi tane varmış evladın ona şükret hiç olmayanlar ne yapsın

Tüp bebek bana da başlamadan önce öcü gibib geliyordu ama bazen insan mecbur kalıyor. Şimdi bağımlılık yaptı. Negatifi gördkten sonra hemen başlama isteği geliyor jssjj üzlmeyn başlamak kötü bir şey değil deneyecek durumunuz var ise tüp bebeğe başlayın. Ama öncesinde istersenz aşılama da düşünülebilir

Eşiniz tedavi oldumu? İnfertile en az 40% erkekten sebep oluyor.
Eğer eşinizde bir sorun yoksa tüp bebeğe geçebilirsiniz.

Eşiniz tedavi oldumu? İnfertile en az 40% erkekten sebep oluyor.
Eğer eşinizde bir sorun yoksa tüp bebeğe geçebilirsiniz.
Eşim de eş sprem tahlil yapıldı çok şükür hiç bir problem yok aynı şekilde de bendede yumurtalik rezervimin iyi olduğunu söyledi doktor sadece iki tüpümde işlevini kaybetti acaba ilk tüpte tutarmi bilmiyorum birkez yapabilecek gücümüz var tüp bebeği

Eşim de eş sprem tahlil yapıldı çok şükür hiç bir problem yok aynı şekilde de bendede yumurtalik rezervimin iyi olduğunu söyledi doktor sadece iki tüpümde işlevini kaybetti acaba ilk tüpte tutarmi bilmiyorum birkez yapabilecek gücümüz var tüp bebeği

Anladim. Bak bunlar hep hayırlı haberler

Her kadinda farkli oluyor canım. Benim ilk tüp bebek denememde 2 embriyo gelişti ve tutmadi. Ikinci denememde 27 yumurta ve toplamda 14 embriyo gelişti. O denememden oğlum oldu. gecen ay tekrar denedik ve malasef negatif oldu. Pazartesi tekrar embriyo transferi oldum ve beklemedeyim.
Demek istediğim, neden tutmadigini asla bilemiyoruz.
Nasip kısmet. Biz elimizden geleni yapiyor. Gerisi allahin işi.

İnşallah yakin zamanda güzel haberlerini alirsin.
Bakarsin çok yumurtan ve embriyon oluşur.

Rahim ile ilgili bir sıkıntı varsa belki histeroskopiyle çözülebilir bilemiyorum ama ilk denemede tutan çok kişi var. Biraz nasip işi. Benim de ilk denemede her şey mükemmeldi ama tutmadı. Sonra histeroskopi oldum meğer polip varmış görülmedi hsg de ve ultrasonlarda falan da. Doktor sonradan oluşabilir dedi. Bakalım transfer bekliyorum şimdi nasip olursa inşallah.

Birçok defa başlık açmışsınız ama teselli istemeden önce acaba benden daha kötü durumda olan var mı diye bir düşünün. Sizin tüp bebek dediğiniz benim 3 yıldır içinde cebelleştiğim ve mutlu sona bir türlü ulaşamadığım durumdur. Kayıplar,başarısiz transferler vs. Yani kısacası halinize şükredin . Şükredin ki tüp bebek yapacak hem saplığınız hemde madiyatınız var. Biz bir sağlam yumurta için dua ediyoruz.
Sakın beni yanlış anlamayın sizden daha kötü durumda olanlar da var. Şöyle bir silkelenin ve yola koyulun. Dilerim tez zamanda kavuşursunuz 😊🤲

Supheli bir kistim var ameliyat olacagim. Ameliyat sonunda tüp bebek yapabilecek bir rahmim ve yumurtalıgım kalsın diye dua ediyorum. Bunu dusundugum icin de kendime cok kiziyorum cunku 36 haftalik hamileyim. Allah hepimizin evladina ömür versin. Herkesin derdi kendine büyük ama bu tüp bebegi öcü gibi görme işi beni son zamanlarda cok sinirlendiriyor.

Şimdi biz yıllardır bir bebeğimiz olsun diye uğraşan insanlar ne yapsınlar. Böyle pat hemen ilk seferde hamile kalıp bize üsten üsten bakan ve akıl hocalığı yaparak konuşan insanlarında bir gün aynı duruma düşmeleri ve bi nebzede olsa bize anlayacak konuma gelmelerine açıkçası ben üzülmüyorum.

Umarım en kısa sürede ikinci bebeğiniz olur. Yine de bu yoldan geçen bir olarak size kötüsünü asla dileyemem.

X