Tesbihler Zikirler ve Her an DUA'ya sarılmak 🤲

Bugün dua okunacak arkadaşlar

Eymen-in Clnar-in Annesi Eymen-in Clnar-in Annesi ve Merayyy Merayyy
için okuyoruz..

1.arkadaşımız ... Eymen-in Clnar-in Annesi Eymen-in Clnar-in Annesi

Kübra arkadaşımızın dileği... Ya erhamerrahimin niyetim annem ile aynı binada hayırlısıyla sağlıkla huzurla mutlulukla gönlümüze göre istediğimiz evde oturabileceğimiz bir ev sahibi olmak borcunu kolaylıkla ödeyebilmek bide aile içi sıkıntılarımızın gitmesi mutlu sağlıklı huzurlu yıllar geçirmek ailem ve sevdiklerim ile çok istediğim kurani kerimi kolaylıkla öğrenip okuyabilmek oğlum çınarı sübyan okulu na gönderebilmek
amin fiyatlar uçmuş çünkü aylik 1.700 çok geldi bize rabbimin dua edin duanıza icabet edeyim herkes, ihtiyaçlarının tamamını Rabb'inden istesin, hatta kopan ayakkabı bağına varıncaya kadar istesin buyurmuştur peygamber efendimiz Allah kabul etsin dualarımızı inşallah uzun oldu HAKKINIZI HELAL EDİN ❤
Niyetiyle

Bismillahirrahmanirrahim

Birinci olarak
'Selâmun gavlen min rabbin rahim
100 defa

Ikinci olarak
'Rabbi yessir vela tuassir rabbi temmim bi hayr"
Bu dua yi 33 defa

Üçüncü olarak
'Ya mücib" 55 defa tesbihimizi çekeceğiz

Tesbihimiz bitiyor...

2.arkadaşımız.. Merayyy Merayyy

Merve arkadaşımızın dileği..... Niyetim şu şekilde; Rabbim sağlıkla, mutlulukla, huzurla oturabileceğimiz, aile sıkıntılarımızın olmadığı gönlüme göre bi evi tez zamanda kolaylıkla bize nasip etsin. Yavrumu da kolaylıkla güzel ahlakla yetiştirebilmeyi nasip etsin. Duama amin diyen kardeşlerimin de duası kabul olsun amin ... Niyetiyle

Bismillahirrahmanirrahim

Birinci olarak
100 defa

Ikinci olarak
Bu dua yi 33 defa

Üçüncü olarak

Tesbihimiz bitiyor...Yarın 10 11 e kadar tesbihlerimizi bitirelim. Dualarımız bitince beni etiket etmeyi unutmayın kızlar...bende hatırlatma etiketi yapıp sizleri rahatsız etmeyim

Rabbim kabul etsin...

Dua listesi

1. @Buralardutluuugdu /Özge 🅾️
2. @HeLLaa /Melike🅾️
3. coconatt coconatt /Aysel 🅾️
4. bir mucizee bir mucizee / Fatma.🅾️
5. Fatmazell Fatmazell /Fatma nur.🅾️
6. Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim /Esra .🅾️
7. @RedGirl / niki ile niyet 🅾️
8. MssPARE MssPARE ..../ yasemin 🅾️
9. Jawlensky Jawlensky /Merve🅾️
10. @Msspinkie .🅾️
11. @NesNa /Nazan.🅾️
12. @Mabellee /Nesibe 🅾️
13. @Hogwartss / Özge🅾️
14. Saliha40 Saliha40 🅾️
15. @N u r / Nur🅾️
16. @Cemoos / Cemile🅾️
17. @Ssevincli /nicki ile niyet 🅾️
18. Eymen-in Clnar-in Annesi Eymen-in Clnar-in Annesi /Kübra
19. @Ssevincli /ablası / nicki ile🅾️
20. Merayyy Merayyy /Merve
21. @madammor /Merve.
22. BlueBerry4268 BlueBerry4268 /Rümeysa
Canım okudum Rabbim kabul eylesin🙏

için okuyoruz..

Kübra arkadaşımızın dileği... Ya erhamerrahimin niyetim annem ile aynı binada hayırlısıyla sağlıkla huzurla mutlulukla gönlümüze göre istediğimiz evde oturabileceğimiz bir ev sahibi olmak borcunu kolaylıkla ödeyebilmek bide aile içi sıkıntılarımızın gitmesi mutlu sağlıklı huzurlu yıllar geçirmek ailem ve sevdiklerim ile çok istediğim kurani kerimi kolaylıkla öğrenip okuyabilmek oğlum çınarı sübyan okulu na gönderebilmek
amin fiyatlar uçmuş çünkü aylik 1.700 çok geldi bize rabbimin dua edin duanıza icabet edeyim herkes, ihtiyaçlarının tamamını Rabb'inden istesin, hatta kopan ayakkabı bağına varıncaya kadar istesin buyurmuştur peygamber efendimiz Allah kabul etsin dualarımızı inşallah uzun oldu HAKKINIZI HELAL EDİN ❤
Niyetiyle

Bismillahirrahmanirrahim

Birinci olarak
100 defa

Ikinci olarak
Bu dua yi 33 defa

Üçüncü olarak

Tesbihimiz bitiyor...

Merve arkadaşımızın dileği..... Niyetim şu şekilde; Rabbim sağlıkla, mutlulukla, huzurla oturabileceğimiz, aile sıkıntılarımızın olmadığı gönlüme göre bi evi tez zamanda kolaylıkla bize nasip etsin. Yavrumu da kolaylıkla güzel ahlakla yetiştirebilmeyi nasip etsin. Duama amin diyen kardeşlerimin de duası kabul olsun amin ... Niyetiyle

Bismillahirrahmanirrahim

Birinci olarak
100 defa

Ikinci olarak
Bu dua yi 33 defa

Üçüncü olarak

Tesbihimiz bitiyor...Yarın 10 11 e kadar tesbihlerimizi bitirelim. Dualarımız bitince beni etiket etmeyi unutmayın kızlar...bende hatırlatma etiketi yapıp sizleri rahatsız etmeyim

Rabbim kabul etsin...

Dua listesi

2. @HeLLaa /Melike🅾️
10. @Msspinkie .🅾️
11. @NesNa /Nazan.🅾️
12. @Mabellee /Nesibe 🅾️
13. @Hogwartss / Özge🅾️
14. Saliha40 Saliha40 🅾️
15. @N u r / Nur🅾️
16. @Cemoos / Cemile🅾️
21. @madammor /Merve.
Kuzucum okudum rabbim kabul etsin inşallah 🌸

için okuyoruz..

Niyetiyle

Bismillahirrahmanirrahim

Birinci olarak
100 defa

Ikinci olarak
Bu dua yi 33 defa

Üçüncü olarak

Tesbihimiz bitiyor...

Bismillahirrahmanirrahim

Birinci olarak
100 defa

Ikinci olarak
Bu dua yi 33 defa

Üçüncü olarak

Rabbim kabul etsin...

Dua listesi

2. @HeLLaa /Melike🅾️
10. @Msspinkie .🅾️
11. @NesNa /Nazan.🅾️
12. @Mabellee /Nesibe 🅾️
13. @Hogwartss / Özge🅾️
14. Saliha40 Saliha40 🅾️
15. @N u r / Nur🅾️
16. @Cemoos / Cemile🅾️
21. @madammor /Merve.
Eymen-in Clnar-in Annesi Eymen-in Clnar-in Annesi ve Merayyy Merayyy niyetine okudum, Allah kabul etsin🤲

Anlamadım salihacim

Kızlar yeni dualarımız inşallah birlikte birbirimize destek olup dualarda buluşalım dualara bakın okuyun tamam derseniz listeye ekleyecem..
.......

Hasbiyallahü la ilahe illa hu aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbül arşil azim.”

Tevbe 129

“Bana, Allah yeter (kâfidir), O’ndan başka ilâh yoktur. Ben, Allah’a tevekkül ettim (güvendim). Ve O, azîm arşın Rabbidir.”
Tevbe 129

“Bana, Allah yeter (kâfidir), O’ndan başka ilâh yoktur. Ben, Allah’a tevekkül ettim (güvendim). Ve O, azîm arşın Rabbidir.”

Sabah ve akşam 7 kere “Hasbiyallahü la ilahe illa hu aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbül arşil azim.” duasını okuyan kimseye dünya ve ahiret işlerinde Allah ona kafidir.

Ayrıca bu dua ailenin huzur ve mutluluğu için çok önemle okunan bir duadır.
Akşam ve Yatsı Namazı Arası Okuduğu ve yapılması çok faziletli dualardandır. Akşam ve Yatsı namazı arası 33 kere “Hasbiyallahü la ilahe illa hu aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbül arşil azim.” okunur.
Sabah Akşam 7 kere okumaya devam eden kişi muradına kavuşur..
Faziletleri:
Dünya ve ahiret işlerine yetecek olan Resullallah (sallallahu aleyhi ve sellem)'den reçete. Kim bu kelimeleri söylerse, ister ciddiye alarak söylesin, ister dudak ucuyla söylesin Allah (celle celaluhu) onun dünya ve ahiret sıkıntılarına yeter. (Ebu Davud) Derdini düşünerek, manayı da düşünerek okuyanın derdi neyse Allah (celle celaluhu) ona yeter, sıkıntısını giderir..
...............

İNŞİRAH SURESİNİN OKUNUŞU

• Bismillahirrahmanirrahim

• 1- Elem neşrah leke sadrek

• 2- Ve vada'na 'anke vizreke

• 3- Elleziy enkada zahreke

• 4- Ve refa'na leke zikreke

• 5- Feinne me'al'usri yüsren

• 6- İnne me'al'usri yüsren

• 7- Feiza ferağte fensab

• 8- Ve ila rabbike ferğab

İNŞİRAH SURESİNİN TÜRKÇE MEALİ (Anlamı)

Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.

Senin için bağrını açmadık mı?
İndirmedik mi senden o yükünü?
O sırtında gıcırdamakta olan (ve bu şekilde sana eziyet veren) yükünü?
Senin şanını yüceltmedik mi?
Demek ki, zorlukla beraber bir kolaylık var.
Evet o zorlukla beraber bir kolaylık var!
O halde boş kaldığında yine kalk yorul!
Ve ancak Rabbinden ümit et, hep O'na doğrul!

İNŞİRAH SÜRESİ

İnşirah Suresi Kur’an-ı Kerîm’in doksan dördüncü suresi olarak biliniyor. En kısa surelerden biri olan İnşirah Suresi 8 ayetten oluşmaktadır ve Mekke'de nazil olmuştur. Ferahlamak, açılmak ve genişlemek anlamlarına gelir..

Sûrede Yüce Allah’ın Hz. Peygamber’e mânevî lutufları özetlenmekte, her güçlükle birlikte mutlaka bir kolaylığın olduğu bildirilerek Mekke’de putperestlerin baskısı yüzünden sıkıntı çeken ibadet ve itaatlerini sürdürmeleri istenmektedir. Allah-u Teala, İnşirah suresini sıkıntıya ve kedere düşmüş kullarına şifa niteliğinde göndermiştir.
İnşirah Suresi Faziletleri Nelerdir?

İç sıkıntıları yaşayan, daralan, yaşadıkları sıkıntılardan dolayı bunalan kişilerin bu sureyi okuması önerilmektedir. İnşirah Suresi her gün 70 defa okunduğu zaman kişinin maddi ve manevi sıkıntılardan korunmasına yardımcı olmaktadır.

İnşirah Suresini her gün 7 defa okuyan kişilerin kalp sıkıntılarından korunacağı rivayet edilmektedir. Bunun yanında bu sureyi okuyan kişilerin bol rızka kavuşacağı da söylenmektedir.

5 vakit namaz kılındıktan sonra İnşirah Suresinin okunması kişinin Allah tarafından işlerinin kolaylaştırılmasını sağlar. Bunun yanında rızıklarında da artış meydana gelir. Sıkıntıları ortadan kalktığı gibi beklenmedik bir yerden de rızık gelecektir. Muradına ermek isteyen kişilerin bu sureyi okuması söylenmektedir. Ezberi güçlü olmayan kişiler bu duayı okuduğu zaman hafıza kuvveti verir güçlendirir..

........

Ya ErhamerRahimin (c.c.)

Yâ Erhame’r-Râhimîn esması anlamı :
Bütün merhamet edenlerden daha merhametli olan.

Ya Erhame’r-râhimîn : يَٓا اَرْحَمَ الرَّاحِم۪ينَ
Allah’ım Senden şu isimlerinin hakkı için istiyor ve yalvarıyorum.

Ey hükmedenlerin en hükmedicisi,
Ey adillerin en adaletlisi,
Ey doğruların en doğrusu,
Ey varlığı açık olanların en açığı,
Ey temiz olanların en temizi,
Ey yaratıcılık mertebelerinin en güzelinde olan,
Ey hesaba çekenlerin en süratlisi
Ey işitenlerin en iyi işiticisi,
Ey ikram edenlerin en iyi ikram edicisi,
Ey merhamet edenlerin en merhametlisi,
Ey bütün şifa verenlerden daha iyi şifa veren
Sen bütün kusur ve noksan sıfatlardan münezzehsin, Senden başka ilah yok ki bize imdat etsin. Eman ver bize, Eman diliyoruz. Bizi cehennemden kurtar

Her hangi bir dilek için :
Her gün (313) defa ” Yâ Erhamerrâhimin” şeklinde yada ” Yâ Erhamerrâhimin Ya zel celali vel ikram” şeklinde okunur ise Allahü Teâla ne dileği varsa kabul eder.Ne sıkıntısı var ise selamete çıkarır.
Eğer kişi 100 defa bu duayı okur ise ağzından çıkar çıkmaz" melekler rabbine iletir ve Yaradan der ki kulum sıkıntıda mi istegimi var dilesin benden der"
Peygamber Efendimiz(a.s)buyuruyorki :
Dua ederken “Ya Erhamer’Rahimiyn” cümlesini de çok söyle . Efendimiz”Her kim ,üç defa bu cümleyi tekrar ederse, bu kimsenin yanında bulunan görevli melek , Ona:”Erhamerrahimin olan Rabbin senin duanı işitmektedir, Rabbin dileğini bekliyor, dileğini dile, muradını iste.” der.

Allahü Teala’nın bir meleği vardır, bu melek “Ya Erhamerrahimin ” diyen kimseleri takip eder. Bir kimse “Ya Erhamerrahimin” kelimesini üç defa söylerse melek: “Ya Erhamerrahimin olan rabbin sana yöneldi, ne dileğin varsa iste” der. (Nevevi, Ezkar, 343, Hakim'dir)

Dualarımızı söyle okuyacağız...

Bismillahirrahmanirrahim...

1.duamiz...

Hasbiyallahü la ilahe illa hu aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbül arşil azim.”

Her vakit arkası okumanın daha faziletli olduğu yazıyor yada 33 kere okunmalı deniyor bizde 33 kere bu duayı okuyalım

2.duamız

Insirah süresi

70 defa veya 7 defa okunması gerektiği yazıyor

Benim ve sizlerin başka gruplarda okumalri var ağır olmaması için 7 defa inşirah süresi okuyalım
Listemiz çok olursa günlük sayımızı zaten fazlasıyla okumuş olucaz inşallah...

3.duamız

Rabbimin isimleri bence duanın maneviyatını yüceltiyor ve ondan istiyoruz madem rabbimizden istiyoruz o zaman ona onun yüce isimleriyle seslenelim yalvaralım
Bu seferki esmamiz .."ya erhamerrahimin"
100 kez okuyalım her niyetimiz sonunda alttaki dua ile bitirelim o günkü dualarımızı

Ya Erhame’r-râhimîn : يَٓا اَرْحَمَ الرَّاحِم۪ينَ
Allah’ım Senden şu isimlerinin hakkı için istiyor ve yalvarıyorum.
Ey hükmedenlerin en hükmedicisi,
Ey adillerin en adaletlisi,
Ey doğruların en doğrusu,
Ey varlığı açık olanların en açığı,
Ey temiz olanların en temizi,
Ey yaratıcılık mertebelerinin en güzelinde olan,
Ey hesaba çekenlerin en süratlisi
Ey işitenlerin en iyi işiticisi,
Ey ikram edenlerin en iyi ikram edicisi,
Ey merhamet edenlerin en merhametlisi,
Ey bütün şifa verenlerden daha iyi şifa veren
Sen bütün kusur ve noksan sıfatlardan münezzehsin, Senden başka ilah yok ki bize imdat etsin. Eman ver bize, Eman diliyoruz. Bizi cehennemden kurtar

Kısaca yazmak gerekirse
1.duamız.. 33 kere
2.duamız..7 kere
3.duamız...100 kere

Dua listesi

1. @Buralardutluuugdu /Özge
2. @HeLLaa /Melike
3. coconatt coconatt /Aysel
4. bir mucizee bir mucizee / Fatma.
5. Fatmazell Fatmazell /Fatma nur.
6. Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim /Esra .
7. @RedGirl / niki ile niyet
8. MssPARE MssPARE ..../ yasemin
9. Jawlensky Jawlensky /Merve
10. @Msspinkie.
11. @NesNa /Nazan.
12. @Mabellee /Nesibe
13. @Hogwartss / Özge
14. Saliha40 Saliha40 / Saliha
15. @N u r / Nur
16. @Cemoos / Cemile
17. @Ssevincli /nicki ile niyet
19. @Ssevincli /ablası / nicki ile
21. @madammor /Merve.
23. @Stephanie Valentino
24. @MelayMeltem
25. @Gunesinyuzu
26. @yagmurdansonra
27. @Kestanesekeriiim
Bu liste canim ayri açsak mi dedim

Yok canım pazartesi başlayacağız yarın liste bitiyor haftasonu kimse genelde olmuyor bende hazırlık yapayım pazartesi inşallah
aynı duayı mı okuyacaksınız bir günde kaç kişiye okuyacaksınız namaz kılmadan ve ragl iken okunabilir mi acaba. çok soru sordum :) bende katılmak isterim eğer vakit olursa

aynı duayı mı okuyacaksınız bir günde kaç kişiye okuyacaksınız namaz kılmadan ve ragl iken okunabilir mi acaba. çok soru sordum :) bende katılmak isterim eğer vakit olursa
Insirah süremiz var regliyken okunmuyor canım
Diğer dualar okunuyor eğer tamam dersen ekleyim
Gün-de iki kişiye okuyacağız insallah

Insirah süremiz var regliyken okunmuyor canım
Diğer dualar okunuyor eğer tamam dersen ekleyim
Gün-de iki kişiye okuyacağız insallah
çok isterim canım bir kaç güne biter inşallah regl geriden gelirim ama sorun olur mu sizin için

X