Tertemiz, yumuşak ve pürüzsüz bir cilt için ( ben denedim oldu ;) )

poppyy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2012
129
2
Malum her yerden birşeyler okuya okuya, araştıra araştıra hepimiz hem deneme tahtası, hem cilt bakımı uzmanı, hem de aktar olduk çıktık :KK9:

Dün akşam vücudum için doğal bir bakım yapmak istedim, elimdeki birkaç malzeme ile deneme yanılma yöntemi yaptım.

Kil, yoğurt suyu, 1 çorba kaşığı kadar elma sirkesi ve birkaç damla saf zeytinyağı ile çok katı olmayan krem kıvamında bir karışım hazırlayıp yüzüme ve vücuduma sürdüm.

Kuru bir cildim var benim, dolayısıyla hemen maskeyi emdi ve hafiften kurumaya başladı..
Yoğurt suyundaki yağ ve zeytinyağı nedeniyle de tamamen kupkuru olmadı.
Sonrasında masaj yapar gibi parmak uçlarımla ve avucumla hafif hafif ovalayarak maskeyi çıkardım. ( sertleştiği için peeling etkisi de yapıyor )

Ardından doğal bir sabunla, yumuşak bir lif kullanarak vücudumu maskeden tamamen arındırdım.

Sonuç: yumuşacık, pürüzsüz, tertemiz bir cilt :KK66: :21:

Ha bir de unutmadan, hemen hemen her duşta bez kese kullanıp, ölü derileri atarsanız peeling ürünlerine tonlarca para vermekten kurtulmuş olursunuz :KK66:

paylaşım için teşekkürler:KK61: aktardan kil alınca denerim

rica ederimmm :KK66: ben çok beğenmiştim uygulaması biraz zor ama uzun aralıklarla yapılabilir :KK66:

Ha bir de unutmadan, hemen hemen her duşta bez kese kullanıp, ölü derileri atarsanız peeling ürünlerine tonlarca para vermekten kurtulmuş olursunuz :KK66:

evet bunu ben hep yapiyorum ve gercekten farki görüryorum :)

cidiniz benim gibi hassasa bidaha düşünün .Çünkü yoğurt sirke çok keskin asitler içeriyo

Mrb, tefekkurunuz ve deneyerek paylasmaniz icin tesekkurler..
Purusuz bir cild yazmissiniz, tuylerimi arindiriyor?

kızlar bende kil maskesini yüzüm icin kullanıodum ama kaşlarımın falan daha cok ve kalın çıktığını farkedince bıraktım yani güzel bi tarif ama tüylenme yapabilir

ben 1 hft dır yatmadan önce 1 çay kaşığı yoğurt 1 çay kaşığı mısır unu sürüyorum masaj yaparak yumuşacık yapıyor ve siyah noktalarımda eskisine rağmen daha az sabah kalktığımda yüzüm parlıyo sanki

Mrb,
ben sadece kirmizi ve beyaz kili esit oraninda su ile karistirarak yaklasik bir kahve kasigi kdr yuzumuze suruyrm, 5-10dakkika bekledikten sonra yikiyorum, ve yuzum gayet temizlenmis, parlak gozukuyor. Suan bir aydir her hafta boyle uyguluyrm fakat su yerine gul suyu, arti gul yagindan bir damla, kayisi cekirdegi yagindan da bir damla ekleyerek denemek istiyrm, eminim sonuc mukkemel olur. Ne istediginizi bildikten sonra formul uygulamak kolay :-)

X