Terk edilme acısı kalıcı değil!

Gulpare

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
791
9
Terk edilmek her zaman acı vericidir ama her sonun yeni bir başlangıç olduğunu unutmayın.

Sevgiliniz sizden ayrılmak istediğini söyledi. O an yaşadığınız şokun etkisiyle onun söylediği her şeyi negatif olarak algılayabilirsiniz ve sonuçta içinizde bu ayrılığın acısı ikiye katlanabilir. Duygusal olarak bağlı olduğunuz birisinden ayrılmak her ne şartta olursa olsun zordur. Onun bu isteği karşısında üzülmeniz çok doğal fakat size karşı dürüst olmasının da hakkını vermeli ve onun kararına mutlaka saygı duymalısınız..

Kendinizi suçlamanız doğru değil
Onun sizden ayrılmak istediğini duyduktan sonra yüksek ihtimalle kendinizi suçlayacak ve geriye dönüp 'Keşkle' ile başlayan cümleler kuracaksınız. 'Reddedilen' konumunda olan kişi olarak size bir tavsiyemiz var: Partneriniz böyle bir karar aldıysa bu durumu duygu dünyanızda bulacağınız anahtarla çözmeye çalışmak yerine tamamen mantığınızla değerlendirmeyi deneyin.

Yeni başlangıçlar yapabilirsiniz
Bu ayrılığın ikinize de hayatta farklı bir pencere açacağını ve yepyeni bir başlangıcın sizi bekliyor olduğunu düşünün. Bu pozitif düşünceler kendinize gelmenize ve hayatınız hakkında doğru düşünmenize yardımcı olacaktır. Bu da sizin yeni bir yöne gitmenize neden olur.

İnsanın mutluluğu kendi içinde bulamayıpta dışarıda aradığında daha yıkıcı olur heralde terkedilmek..Kendi kendine yetebilen insana hiç dokunmaz belki..Biraz üzülür sonra hayata kaldığınız yerden devam edersiniz..Ama herşeyinizle kendinizi karşıdakine adar ve dünyanızı onun etrafında döndürmeye başlarsanız terkedilince muhtemelen intiharın eşiğine bile gelirsiniz. Yaşanan hiçbir şey dünyanın sonu değil.. Önemli olan en az hasarla acıyı atlatmak..Bir başkası için çok fazla acı çekmeye yada meseleyi gurur haline getirmeyede gerek yok..Herkes yaşayabilir herkesin başına gelebilir..Ama hayat devam ediyor..Kimbilir belki o gidecek yerine daha iyisi gelecek :)))

tabi kalıcı değil..unutur insan ne var bunda unutulmayacak..bakarsın kısa bi süre sonra biriyle tanışırsın,aşık olursun..oooo çoktan unuttun gitti terk edildiğini..bilmiyorum ben hiç terkedilmedim belki bol keseden atıyorum ama terkedilsem sadece terkedildim diye gurur yapan ona üzülürdüm,adama değil yani..

Allah böyle bir durumda asik olan tarafa sabir versin,gercekten cok zor....

Gerçekten çok zor bir durum...En kötüsüde değer verdiğin insanın buna değmedini gördüğün andır....

Allah doğru insanlarla karşılaştırsın...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…