Ter kokusu için Doğal kristalli roll on Önerim var

didecinna

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2012
1.050
192
Merhaba arkadaşlar,
Giydiğimiz sentetik, dar kıyafetler özellikle tüm gün üstümüzdeyse maalesef kokulara sebep oluyor. Bundan hepimiz muzdaripiz.
Bir kaç ay önce keşfettiğim bir roll-on önerim var. Şöyle bir baktım göremedim önerilerde, konu açıp paylaşayım dedim.
Adı Verdan. (Marka adı veriliyor diye biliyorum.)Eczanede satılıyor. Bana da arkadaşım önerdi. Doğal kristal minarellerden oluşuyormuş. Nitekim taş gibi sert, gri-şeffaf renkte, garip bir şey:) Fiyatı biz arkadaşlarla topluca aldık 38liraydı. Şimdi de 40 falandır herhalde.
Benim en önem verdiğim şey doğal olması, terlemeyi önlememesi. Çünkü bu sağlığa zararlı.
Kullanımı şöyle, biraz nemlendiriyorsun koltuk altını su ile, sonra sürüyorsun. Terliyorsun doğal olarak ama inanın sıfır koku. İnanılmaz yani artık nasıl sağlıyorsa hiç kokutmuyor. Ama normal olarak terliyorsun. Tüm gün de etkili.
Biz okuldaki tüm öğretmenler denedik, çok memnunuz. Kesinlikle öneririm.
P.S Reklam değildir sakın yanlış anlamayın he:) :KK49:

Bu şekilde doğal kristalli roll on ben de denedim, Gratiste satılan. Evet terlemeye engel olmadan kokuyu önlüyor. Ancak onu kullandığımda ben çok terlediğim için kıyafetin koltukaltı kısmı ıslanıyor, ikinci gün de aynı kıyafeti giyince o bölgede ter birikiyor, bu yüzden de kıyafetlerimin koltukaltı kokuyordu (bu arada ben düzenli duş alırım). Bundan dolayı malesef kış günü bile iki gün aynı kıyafeti giyemiyordum. Özellikle kışlık kalın kıyafetleri çok sık yıkamak kıyafeti yıpratıyor. Kıyafetlerim giymekten ziyade fazlaca yikanmaktan eskiyordu.
Tavsiyeniz için teşekkürler, ancak benim gibi kışın bile çok terleyenler için bu tarz ürünler yeterli değil bence. En azından kendi adıma konuşmam gerekirse ben hiç memnun kalmadım ne yazık ki. Şimdi antiperspirant stick deodorant kullanıyorum. Oysaki ben de isterdim doğal bir ürünle ter kokusu sıkıntısını tamamen aşmak.

Evet bu normal oranda bir terleme için uygun diyelim o zaman. Ben bir yazı okumuştum, terlemeyi engelleyici her şey zararlı diye, lazerde bile bir kaç tüy bırakılır sağlık açısından. Umarım siz de tam uygun, sağlıklı ürün bulursunuz.

Evet bu normal oranda bir terleme için uygun diyelim o zaman. Ben bir yazı okumuştum, terlemeyi engelleyici her şey zararlı diye, lazerde bile bir kaç tüy bırakılır sağlık açısından. Umarım siz de tam uygun, sağlıklı ürün bulursunuz.
Sağol canım ben fazla zararlı madde içermeyen doğal ya da dermokozmetik bir çok ürün kullandım, ancak ne yazıkki hiç biri terleme ve koku sorunumu çözmedi. Sosyal hayatta ter gerçekten problem oluyor. Gün içinde sık sık koltukaltımı kokluyordum, insanlar benden kötü duyuyormudur diye endişeleniyordum resmen. Ben de artık eskiden de kullandığım gibi yine antiperspirant ürün kullanmaya başladım. Ve gerçekten inanır mısınız mı dört gündür aynı kıyafetleri giyorum özellikle kokacak mı diye denemek için gerçekten de kıyafetimin koltukaltı hiç ama hiç kokmuyor.
Evet ter önleyici deodorantlar sağlığa zararlı, ama doğal yöntemlerden çok daha etkili. Eğer bu kadar çok terleyen biri olmasaydım tercihim KESİNLİKLE doğal ürünlerden yana olurdu. Bu tarz ürünleri kullanmış biri olarak çok terlemeyenlere ben de tavsiye edebilirim.

X