Mutfak Dekorasyonu TENCERE SETİ OYLAR MISNIZ 2 seçenek oylayabilir siniz ?

sizce sağlıklı tencere tipi

• TEFLON

OY: 1 2,6%
  • SERAMİK TENCERE

OY: 3 7,9%
  • TİTANYUM TENCERE

OY: 3 7,9%
  • DÖKÜM TENCERE

OY: 13 34,2%
  • GRANİT TENCERE

OY: 16 42,1%
  • ÇELİK TENCERE

OY: 25 65,8%

• Ankete Katılan
    38

curiouss

Guru
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2011
5.846
3.394
merhaba
çeyiz için çelik tencere alacağım
ama bir tip daha almak istiyorum
sizce sağlıklı olan hangisi dir?

titanyum tencere setini yeni duyuyorum beni bilgilenrir misiniz?

tencere seti marka önerilerinizi de yorum yazabilirsiniz

edit = ekleme
granit ve döküm makina da yıkanabilir mi ?
granitlerini makinada yıkayanlar markalarını yazabilir mi ?

Son düzenleme:
Döküm tencerelerde harika etler pişirebilirsin inanılmaz lezzetli oluyor.
Teflonu şıklardan kaldır bence tek bir çizikte kanserojen etkisi olan çok tehlikeli tencerelerdendir. Onun yerine granit veya seramik tercih edebilirsin.

Çelik tencere takımı zate olmazsa olmaz.
Döküm set olarak değil bir tane alabilirsin.
Bir de granit set almalisin

Döküm tencerelerde harika etler pişirebilirsin inanılmaz lezzetli oluyor.
Teflonu şıklardan kaldır bence tek bir çizikte kanserojen etkisi olan çok tehlikeli tencerelerdendir. Onun yerine granit veya seramik tercih edebilirsin.

teflonu yazılmadı olmasın diye yazdım açıkçası teflon asla düşünmüyorum
teşekkür ederim
döküm aklımda

granit ve döküm makina da yıkanabilir mi ?
granitlerini makinada yıkayanlar markalarını yazabilir mi ?

Granit ve dokum makinada yikanamiyor, benm icin granit pismanlik oldu ve evliligimn 2. Yilinda tefalden titanyum serisi aldim gercektn cok guzel oc malzemesi celik, disi titanyum kaplama yanmaz yapismaz tava seti olarak aldim titanyumda makinada yikanmiyor ama yapilan yemekler falan cok guzel oluyor cogu seyi o tavada yagsiz yapiyorum hic yapismiyor, artik granitin de seramigin de modasi gecti ugrasma onlarla bosuna

Kesinlikle döküm diyorum.
Çelik tencerede corba vb şeyler güzel oluyor ama pilav ,makarna vb yiyecekler yapışıyor.
Döküm uzun ömürlü ,sağlıklı ve lezzetli pişiriyor. Ocağım cam olmasa kesinlikle döküm alırdım. Annem kullaniyor evinde ,ömürlük yani öyle de sağlam döküm tencereleri.

Merhaba granit kullanıyoruz biz kesinlikle tavsiye ediyorum. Mükemmel hatta şöyle söyliyim tavada yumurta yaptım , yağ gibi tabağa döktüm.. hiç mi yapışma yanma olmaz öyle güzel Döküm hiç kullanmadım yorum yapamıyorum. Ama ben olsam çelik set+ granit set alırdım .

granit makinede yıkanmaz yıkanırsa zarar görebilir malesef elimizle yıkıyoruz ama cefasına değiyor ben memnunum. ama çeliğin yerini tutmuyor ne yazıkki

X