temmuz bebisleri ne giyecek???

hidennisko

çiçekli böcekli :))
Pro Üye
14 Eylül 2007
5.494
237
arkadaslar benim kafam cok karıstı simdi bizim bebisler temmuz da dogacak allah ın izniyle
hava malum sıcak olacak ama ebbislerimiz kucucuk olacak
simdi kısa kollu mu alacagiz uzun kollu mu?
kıyafet alamiyorum bu yuzden :KK43:((
aranisda deneyimli olanlar var mi yada tavsiye alanlarfisfisfis

canım evin güneş alıyosa ve yazın sıcak oluyosa kısa kollu al ..benim evim sadece sabahları güneş alıyo onun için ben ince ama kolu uzun kıyafetler alıcam arada 1 2 tane kısa kollu alırım ki gezmelere gidince giyer :))))güle güle büyüt bebişini ama daha çok erken canım şöyle bi mart nisan olsunda öyle alışverişini yap..ben öyle yapıcam

canım kısa kollu da uzun kolluuda al...sonucta..bebiş bu ....

sımdıden alma genelde 7 aydan sonra almaya başlanıyor..

off aslında bu konuyu bende düşündüm ya diyorum kısa giydirsem bebek bu sonucta ne olucagı beliimi hasta olur eder off bilmiyorum kıslar uzunları giydirsem diyorum cocuk o sıcak havalarda isilik olucak bakalım artık o günler bi gelsinde hayırlısıyla

annejikler ben şey düşündüm yani temmuz ağustos sıcağında bence kalın giydiremeyiz çok sıcak olur ama bi kaçtane örgü yelek falan örüyo anneannesi üşüdüğünde onları giydiricez ee taabi şurda kısa kolluları en fazla temmuz ağustosta giydirebiliriz o yüzden çok fazla almamak lazım sonra eylülde üşürler sonrasındada zaten kış geliyo bi iki yazlık yeter diğerleri uzunkollu olsun sonrada bol bol kışlık lrız ay yerim ben olarııııııı allahım hepimizin bebişini sağlıkla kucağımıza versin

Kizlar siz nasil giyiniyorsaniz bebislerinizide öyle giydirmeniz gerekiyor .. örnek uzun kollu icin cok sicaksa bebeginizede uzun kollu giydirmeyceksiniz .. bu konuda cok anneler hata yapiyolar bebek hasta olmasin diye siki siki giyidiriyolar kendileri askili giyiyorlar .. bu cocuk icin iyi degil ..

Bebek de giyim konusunda çok dikkatliyimdir..

Hava durumuna göreseçim yaparım..İlk bebeğim kış aylarında doğmuştu ama ben hiç sarıp sarmalamadım..Uyanınca bile üstüne yelek,sırtına bez falan da koymadım..Hele hele elde örülmüş bişey giydirmedim..Daha çok kalınlı inceli penye kıyafetlere yöneldim..

Bazı anneler bebeklerin üşüteceği kaygısı ile giydirdikçe giydirir.Başlı başına hata..Çünkü bebekler hem çabuk terler,hem çabuk üşürler..
Şimdi temmuz ayında bi bebek daha bekliyorum..Bu bebeğimin doğumu,oğlumun tersine yaz aylarına denk geliyor..Ama taktik aynı,gayet hafif,abartmadan,özellikle elde örülmüş tiftik ve yünlü kıyafetlerden kaçınarak..

Oğlum hastalanmadan büyüdü diyebilirim..Belki senede bir ya da iki kez..
Çok giydirmek bebekleri hastalıklardan korumak değildir unutmayalım lütfen:)
Küçücük bedenlerini sarıp sarmalamayalım..

Ayrıca bir püf noktası daha vardır..Hava şartları ne ise,annne,baba yada büyükler nasıl bir kalınlıkta giyinmişse,bebekler ona paralel kalınlıkta giydirilmelidir..

masallah bende sanki daha önce büyütmüsüm gibi bilmisim :roflol: :roflol:

bende uzun kollu ama ince kıyafetler giydirmeyi düsünüyorum
sonucta bebek ane karnindan cikar cikmaz uyum saglayamaz cok da korunaksiz birakamayiz onlari
ince pamuklular var mothercare in tinybaby secenekleri var dogar dogmaz giyebilir..kücücük..ama 2 3 hafta sonra giyemez :))
ben cok hevesliyim..illa 7 8. ayı beklemek gerektigini düsünmüyorum
Allah in izniyle saglikla kucagima alacagim diye düsünüyorum bebisimi

İlk ay uzun kollu body ve eldiven giydirdim, Ağustos'ta çocuğumu soydum, tek kısa kollu body giydirdim, bacaklar açıktı, sıcak da tehlikeli malum. Bir de her akşam yaz boyu banyo yaptırdık, banyo çok iyi geliyor, rahatlıyorlar.

Ayağına ince bir çorap sırtınada kısa kollu yada askılı bir body tamamdır, gerisini salıverin gitsin.

benim oğlumda 10 haziran doğumlu, sadece body giydirdim, hatta 20 günlükken tatie bile gittik, kuma soktum, denize soktum.

Çok sakınmayın bebenizi.

Ayağına ince bir çorap sırtınada kısa kollu yada askılı bir body tamamdır, gerisini salıverin gitsin.

benim oğlumda 10 haziran doğumlu, sadece body giydirdim, hatta 20 günlükken tatie bile gittik, kuma soktum, denize soktum.

Çok sakınmayın bebenizi.

kuzuma katiliyorum, sakinan goze cop batarmis.o yuzden ne sarip sarmalayacaksin ne de ciplak birakacaksin.Benim bebisim buranin mevsimine gore kisin geliyor ama sarip sarmalamaya niyetim yok :icecream:

dün sitenin birinde bebege hazırlık diye bir bölüm okudum ve tam 3 sayfa alınacaklar listesi vardı...kendi kendime guldum...listedekileri almak 5-6milyardan aşagıya mal olmaz vede çocuk robot gibi olur diye...kesinlikle haklısınız kızlar...çokda bebeğin üzerine gitmemek lazım...abartmamak lazım

ya insan alışveriş yaparken şaşırıyo.. bebeklerimiz temmuzda doğucak benimki temmuzun sonu hatta. eylüle çok az kalıyo yani.. neyden ne kadar alacağımı bilemiyorum. boşu boşuna gereksiz şeyler alıp masraf yapmakta istemiyorum.yenidoğan için ideal bi listesi olan varmı? çok mutlu olucam yazarsanız.

ben uzun kollu ne cok kalin ne cok ince seyler giydircem ilk zamanlar
cunku ben hastanede en az 5 gun kalcam burda boyle normal dogum
sezaryen olursam 6 yada 7 gun hastaneye goturcem cunku hemen bebek sicak yerden cikacak ama hemen ole acik giydirmeyin yazik yavrum alissin once ciktigi yerden disariya degisiklik var
sonra eve gelince bakarim

kuzuma katiliyorum, sakinan goze cop batarmis.o yuzden ne sarip sarmalayacaksin ne de ciplak birakacaksin.Benim bebisim buranin mevsimine gore kisin geliyor ama sarip sarmalamaya niyetim yok :icecream:

alleyna cim se nerdensin canim cok merak ettim`? norvec felanmi?

bende bi yerde okumuştum yazın veya kışın siz ne giyiyosanız bi kat fazlasını giydirin diye. örenğin yazın siz askılı giyiyosanız bebişe de askılının üstüne ince pemuklu bi hırka yada yelek giydirebilirsiniz diye düşünüyroum:)

......................................................................................................................

bizim burda tam yazın ortası.50 derecelere gelen sıcaklıklar.bebişim inşallah pişk olmaz.sadece zıbınla yatırcam bebişimi :))

evet çok üzerinde durmamak gerekir aleynanın dediği gibi sakınan göze çöp batar kendimizin giyindiği gibi giydirmek en iisi bebekte olsa sonuçta oda bi insan öle kat kat giydirisek hem hasta olur hemde mafolur yazıkk bebeklerimizee hem kısa kısa giydirelim ki kolları bacakları ısırması kolay olsun:)))

X