Temmuz ayında hamile kalmak isteyenler..

Hay allah razı olsun. Tombişcanın kardeşine canlı bağlanıyoz. Yanlız bu aşamada birşey hatırlatmakta fayda var eğer bu karbonat beta hcg testi gibi birşeyse yani sırf onu tespit ediyorsa bu değer ilk 3 ay hamilelerde oluyor sonra düşüyor bilginiz olsun şimdi 6.5 aylık hamile dedin de. Zaten bu mide bulanmaları baş dönmeleri onun için ilk trimestır dediğimiz (halk arasında ilk 3 ay olarak ta bilinen ) dönemde bu jormon ve değer yüksek olduğu için olup sonradan geçiyor ya.

Ha haa ha aha 3 aylık hamile olsun maksimum bulduğun kişi :)

bekleyin ben kiz kardesimi ariyom 6.5 aylik gebe

evet az önce okuduğum bir yazida 6 aylik hamilelerde köpürme olmuyormuş çikmiyormuş yani

bende denedim kızlar karbonatı köpürme olmadı bırazdaha miktarı arttırınca köpürdü birazdanda limonu deneyeyım moralım bozuldu
'canım günün geçmişmiydi.limonla yaptınmı onda ne çıktı peki.

şirkette limon buldum tortuların hepsi su üzerindeydi rabbim çocuk için kılıktan kılığa giriyoruz of çok güldüm
'kızlar şaka gibi ama tortular altta kaldı suyun orta yerinde .ay kafam karıştı benimde ya.doğru olabilir mi ki:)

Ben küstüm oynamıyorum :) al kabını ver karbonatımı ..:) baksana gönderdiğin linkte fasa fiso yazıyor.

Ben küstüm oynamıyorum :) al kabını ver karbonatımı ..:) baksana gönderdiğin linkte fasa fiso yazıyor.
'benimde duyduğum ama bu doğru çok aski zamanlarda idrarını çiçeğe yaparlarmış çiçek kurursa yada kurumazsa hamile olduklarını anlıyorlarmış ama hangi durumda onu hatırlamıyorum :))

Ha aha aha haa haa ahçok güldüm yav yakında elimizde bi çomak başka birşey karıştırmayalım da iş idrarla çiçeğe işemeyle kalsın :)

'benimde duyduğum ama bu doğru çok aski zamanlarda idrarını çiçeğe yaparlarmış çiçek kurursa yada kurumazsa hamile olduklarını anlıyorlarmış ama hangi durumda onu hatırlamıyorum :))

Mısır’da 1898 yılında Sir Flinder Petrie adlı bilim adamının ortaya çıkarttığı Kahoun Papirüsü ile 1862 yılında bulunan Smith Papirüsü ve 1873 yılında bulunan Ebers Papirüsü’nde gebelik, idrar hastalıkları, varisler ve gebelik testleriyle ilgili bilgiler yer alıyor. Müzelerde sergilenen papirüslerde yer alan bilgilere göre, hamile şüphesi olan bir kadın her gün sabah idrarıyla biri buğday, diğeri arpa dolu iki torbayı sularmış. Hamilelik şüphesi olmayan bir başka kadın da yine ayrı ayrı buğday ve arpa torbalarını idrarıyla sularmış. Hamilelik şüphesi olan kadının idrarla suladığı buğday ve arpa dolu torbalar, diğer kadının suladığı torbalardan daha önce çimlenirse, hamile olduğu anlaşılırmış.

İki kadının suladığı buğday ve arpalar aynı anda çimlenirse hamilelik olmadığı ortaya çıkarmış. Hamile olan kadınların sabah idrarlarında aşırı miktarda hormon bulunduğu için, buğday ve arpa torbaları diğer normal idrarlarla sulananlardan çok daha önce yeşerirmiş. Günümüzde meyve ve sebzenin daha erken sürede yetiştirilmesi için hormon kullanılması da aynı yöntemin bir benzeridir.

Alıntıdır/////////////

Bebeğin Cinsiyeti

Mısırlıların kullandığı yöntemde, doğacak bebeğin cinsiyeti de önceden tesbit edilebiliyordu. Hamile kadının idrarıyla sulanan tohumlardan, buğday taneleri daha önce filizlenirse bebeğin erkek, arpa taneleri daha önce filizlenirse bebeğin kız olacağı anlaşılıyordu.

Prof. Julias Manger, 1933 yılında laboratuvarda kutuların içerisinde kurutma kağıtları üzerine yerleştirdiği buğday ve arpa tanelerini, idrarla sulayıp, Mısırlıların kullandığı gebelik ve cinsiyet belirleme yönteminin doğruluğunu ispat etmiştir. Günümüzde kullanılan gebelik testleri de, kadının idrarındaki hormon sayısının yoğunluğuna göre sonuç verir ve aynı esaslara göre uygulanır.

Prof. Dr. Hulusi Köker de, Mısırlıların kullandığı gebelik testi yönteminin bilimsel olarak doğrulandığını ve hatta bebeğin cinsiyetinin de aynı yöntemle belirlenebildiğini onaylıyor.

Doğum Kontrolü

Mısırlılar, kadında kısırlığın tespiti için rahim ağzına (uteris) akşam yatarken sarmısak veya soğan yerleştirmişler. Sabah kadın uyandığında genzinde sarmısak veya soğan kokusu duyarsa tüplerinin açık olduğu ve gebe kalmasına bir engelin olmadığı anlaşılırmış. Koku duyulmazsa kadının tüplerinin kapalı olduğu, bu nedenle hamile kalamayacağı bilinirmiş. Ayrıca kadının rahminin içerisine paslanmayan metallerden olan altın veya gümüş yüzük konularak gebelik önlenirmiş. Arap kervancılar da bu yöntemi öğrenip, uzun çöl seyahatlerinde dişi develerin gebe kalmalarını önlemek için rahimlerinin içerisine temizlenmiş çakıl taşı doldururlarmış.

yyaaa ama şeyyy benim karbonatım eski olabilir ben limonla yapmaya gidiyorum..
hay aallaahım kafamı karıştırdınız..cıkcıkcıkk:26:

yaw burda sürekli konuşmakla acaba dahami strese giriyoruz ben bu aya stres yapmicam dedim ama sürekli buarya bakmadan duramiyorum pöfff özellikle bu aya çok istiyorum yaaa bu ay olursa önümüzdeki dönem çalişirim ikinci dönem doğum izninde olurum bari çok iyi olur yaa hm bu arada öğretmenim o açidan doğum izni açin bu aya benim için süper olurr

kizlar sanirim beles bir testi kesfettik derya dediki büyük su bardana bir yudumcuk cis yapmis bir cay kasigi k.tozu koymus koyar koymaz köpükler nerdeyse tasacak hale gelmis ben elciyim ama sirf onu isetip testi onaylmak icin 480 km. giderim

bende aynı seyi hesaplamıstım öğretmenler için en uygun aylar haziran temmuz mus son sansımız yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…