Gebeliğe Hazırlık TEMMUZ AYI İTİBARİYLE HAMİLE KALMAYI PLANLAYANLAR BURAYA

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ayy amma geç vermişler canım ya. Kendi kafana göre gidip kan veremiyosun dimi orada. Çok değişik sistem .
Yok malesef. En son adet tarihini soruyor ona göre randevu veriyor. Öncesinde ultrasonda bir şey gozukmedigi için ancak gebeligin en erken 5. 6. Haftasina çağırıyor doktor

Merhabalar ben aranızda yeniyim bende sizler gibi Allah’ın izniyle anne olmak istiyorum. Tüm yazılanları okuyamadım. Ben iki aydır Q-folin folik asit takviyesi kullanıyorum dr verdi. Yalnız bu ay şöyle bir şey yaşadım adetim bittikten 12 gün sonra kahverengi lekelenmem başladı ve hemen hemen 6-7 gün sürdü. Bu kadar uzun sürünce korktum ve dr a muayene olmaya gittim alttan muayene etti bi problem yok dedi smear testi yapalım dedi onunda sonucu 1 haftada çıkıyormuş yani 3-4 günü var daha. Yumurtlama kanaması olabilir muhtemelen ama bende lekelenmeyi görünce biraz korktum ve o günleri değerlendiremedim
Benim bat 27 ocak-30 ocak arası çünkü bazen 1-2 gün geç olabiliyorum. Şimdide adetime daha var ama sanki bugun yarın adet olacakmışım gibi sancım oluyor. Çok araştırdım bazen adetten hemen sonra da yumurtlama olabiliyormuş. Böyle bir durum yaşayan var mı? Sizce adetten hemen sonra yumurtlama gerçekleşmiş olabilir mi? Yaşadığım şey yerleşme kanaması olabilir mi? İlk defa başıma geliyor böyle bir durum.

Test yaptınız mı? Benim ablamında adetten yaklaşık 12 13 gün sonra kanaması oldu hatta erken adet oldum falan demişti sonradan öğrendi hamile olduğunu. Meğer yerleşme kanamasıymıș. Bir de yumurtlama kanaması o kadar sürer mi hiç bilmiyorum 6 7 gün fazla gibi

Bitki çayları yada ekstra kür falan yaptınız mı?

Adet bittikten 12.gününde kanama oldu ya. İlişki kaç gün önce olmuştu kanamadan

Adet bittikten sonra biz ilişkiye devam ettik yani ilk ilişkinin üstünden 9 gün geçmişti hatta son ilişkiden sonra başladı hafif açık renkli kanama fark ettim ama çok azdı böyle bir damla kadar. Ertesi gün baktım kahverengi lekelenmelerim başlamıştı.

B beyazz_orkidee
İlk ilişkide olmuş olsa 9.gün de yerleşme olabilir. Doktor beta bakmadı mı vajinal muayene etmeden önce. Bilmiyorum bana gebeliğe daha yatkın geldi söyledikleriniz inşallah öyledir

Yok hayır test için erken olur adet zamanını bekleyelim dedi. Zaten bildiğim kadarıyla beta Hcg hormonu yerleşmeden sonra salgılanmaya başlıyormuş. İnşallah nasipse gebeliktir değilse de artık Allah ne zaman nasip ederse diye beklemeye devam edeceğiz

Bence yarın bir erken gebelik testi yapın

Yaa Allah bağışlasın haftaya aldim randevuyu 6+4 oldugumda gidicem ins hem kese hem kalp atışını bir arada duymak için. Vakit gecmiyo valla
keseyi gorursun Allahin izniyle ama kalp atisini duymayabilirsin. o durumda hic endiselenme. bazi bebeklerin kalp atisi 7. haftada duyuluyo. tabi seninki erken de gorulebilir. ilk gebelik vakit gecmez bilirim saglicakla ilerlesin gebeligin canim

keseyi gorursun Allahin izniyle ama kalp atisini duymayabilirsin. o durumda hic endiselenme. bazi bebeklerin kalp atisi 7. haftada duyuluyo. tabi seninki erken de gorulebilir. ilk gebelik vakit gecmez bilirim saglicakla ilerlesin gebeligin canim
Çok teşekkür ederim aynen kalp atışı duyulmayabilir kendimi ona hazirladim ama daha da geciktirmek istemiyorum gerçekten vakit geçmiyor

Keşke bugun alsaydım
Yarın ki Nöbetçi eczane bulunduğum yere pek yakın değil Gerçi regl sancısı var kasıklarımda, belki de adet olurum. Her türlü pazartesiyi bekleyeceğim mecbur
Aaa o hiç belli olmaz kasıkta sancısı vardı ManyakPrenses ve Gereksiz06 nin diye biliyorum.

İnşallah gebelik vardır canım. Şimdi pazartesi gelmek bilmez

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…