Temizlik asiklari burda toplanalim:))

İlk fırsatta günlük yardımcı düşünüyorum. Ben erkek doğacakmışım bu konuda:KK43:

Ay imrendim size kızlar ya ben eve 10 gündür süpürge takmadim takamadim.daginikligi kirliliği ben de sevmem zaten kendim gibi temizleyecek birini bulsam hemen eve alcam ya :KK66:

Allah sizi inandığını benimse en büyük hobim evi temizlek:KK66:annem elinden gelse bu evden beni temizleyecek:KK66:
temiz ama daginigim:KK66:
çok düzenli evlerde rahat edemiyorum

Temizlikle ilgili topikjleri okumaya bayılıyorum .Hatta işten eve gelmeden hemen önce okuyup çıkıyorumki iştaha gelip temizlik yapayım.Şuan süt izninde olduğum için 16:00 da çıkıyorum temizlik planımıda ona göre yaptım.Kışın bu plana çok uyduğum söylenemez çünkü eşim erken geliyo malum koca evde oluncada iş yapılmıyo.2 Çocuğum var oğlum 9,5 yaşında kızım 8,5 aylık bebek oluncada saate uymak zor oluyo ama yine uymaya çalışıyorum.Ben temizliğimi günlük ve aylık olarak planladım.
TEMİZLİK PLANI
PZT: Evi toparlama (10dk) + Balkon (10dk) + Mutfak (30dk)
SALI: Evi toparlama (10dk) + Wc (10dk) + Kapı (15dk) + Süpür (10dk)
ÇARŞ: Evi toparlama (10dk) + Banyo (10dk) + Avize (15dk) + Toz (10dk)
PERŞ: Evi toparlama (10dk) + Balkon (10dk) + Çamaşır (20dk) + Süpür (10dk)
CUMA:Evi toparlama (10)dk + Wc (10dk) + Çamaşır (20dk) + Cam (30dk)
CMT: Evi toparlama (10dk) + Banyo (10dk) + Genel temizlik (60dk)
PZR: Evi toparlama (10dk) + Ütü (40dk) + Yemek (60dk)
Her pzt mutlaka mutfak dolaplarımın buzdolabı ve davlumbazımı silerim.Kapılar avizeler her hafta siliyorum.Genel temizlikte bütün kanepeler halılar bazalar kaldırılır güzelce silinir süpürülür.Bu planı her hafta uygulayınca hiç zorlanmıyosunuz.Mesela her hafta (yazgünleri) cam siliyorum,diğer haftalar sadece tozunu almıs gibi oluyo mikrofiber bezlerle kurulamayada gerek yok.Pazar günleri yemeğimi 2-3 çeşit yapmaya çalışıyorumki pzt salı biraz rahat edeyim yada pasta börek çeşitleri yapıyorum kahvaltıya hazır olsun diye.
her ay bir oda belirleyip o odada ne varsa mesela kanepe içleri silinir , halılar silinir(genelde halı örtüsü kullanıyorum) ,perdeler yıkanır , duvarların lekeli kısımları silinir ... kısacası her ay bir odanın derin temizliğini yaparım böylece bayram temizliği bahar temizliği derdim olmaz.
Bukadar temizlik yapmama rağmen eve geldiğimde savaş çıkmış gibi oluyo çünkü kayınvalidem çocuklara benim evimde bakıyo havaların soğuk olması sebebi ile ama az kaldı inş 2 hafta sonra ben onun evine götürcem çocukları bukadar zorlanmam inş. HEPİNİZE KOLAY GELSİN.

ben bugün
yemek yapıcam
çamaşır sericem
ortalığı toplarım
bahar temizliği yapıcaktım hava yagmurlu kaç gündür
halılarım yıkandı
cam perde koltuklar kaldı.
bide balkonlar

Temizlik var dediler geldik.
En sevdigimde temizlik kokusu hani boyle bahar kokusu gibi cicek gibi
Parlayan kaygan yerler
Parlayan camlar, vitrin cami vs.
İzi olmayan aynalar.
Tozu olmayan raflar.
Mis mis
Kokulara karsi zaten ayri bir zafım var

Eve girince bile evimden gelen hos kokularla mutlu olan bir insanım ben

Tülleri asınca o temizlik kokusu geliyo böyle icim rahat ediyo.

Koltuklarin altini supurmeden cekmeden temizlik yapip ev süpürmem ben o hali bi toplancak koltuk arkalari supurulecek silinecek.

Tv,raf,sehpa tozu alanıcak.
Kapılar ayda 1mutlaka silinecek.
Dolaplar (ic dıs kapak) ayda 1 mutlaka silinecek.

şööyle topiklere bayılırım ama gaza gelip fazla yükleniyorum sonrada 3 gün yatıyorum ağrıdan. hepinize maşallah kızlar. bende hevese gelince yapıyorum ama bünyem dayanmıyor. buyuk temizliğimi annem yapar ben günlüük yemek bulaşık ev toplama süpürgemi yaparım. ama bizim ev çok dağılıyor sadece eşimle ikimiziz ama çok dağınık yaa sizinde öylemi

Temizlik planı yapıyım bende

Ama pazarları bi uyuşukluk oluyo.
Bugün çamaşır katlıcam
Kızartma yapıcam akşama
sonra ocak tezgah silinecek

X