Temizlik asiklari burda toplanalim:))

Yaa neguzel tertemiz demek peki ilk haline dondurebilirmiyim canim yenisini bulmk slkinti cunku

Aspiratör nasıl temizlenir?

• Aspiratörlerin en dıştaki yani görünür parçaları en kirli olanları gibi görünseler de, çıkarılabilir parçaları ve iç filtreleri de devamlı yemek buharına maruz kalan ve düzenli temizliğe ihtiyaç duyan önemli parçalardır. Çıkarılamayan parçalar ve aspiratör gövdesinin bakımı ve temizliği için teknik servis ve profesyonellerden yardım alınabilir. Çıkarılabilir parçalar ise evde kolayca temizlenebilir.
  • Bulaşıkların temizliğinde kullanılan bulaşık deterjanları elbette yemek buharından kaynaklanan yağları çıkarmak için kullanılabilecek en pratik yöntemdir. Nemli bir beze sürülen bulaşık deterjanı ile aspiratör temizliği yapılabilir.
  • Kimyasal kullanmayı istemeyen ve doğal temizleyicileri tercih edenler için ise her zamanki gibi sirke en kullanışlı malzeme olacaktır.
  • Eğer aspiratörde birikmiş yağ mevcut ise piyasadaki güçlü yağ çözücü ürünler kullanmak gerekebilir. Bu tür ürünlerin kullanımı yağlı yüzeye sıkarak bir süre bekledikten sonra silmek şeklindedir fakat bu kadar güçlü çözücülerin çok iyi durulandıklarından emin olunmalıdır.
  • Aspiratörün çıkarılabilen parçaları elde silinebilecekleri gibi bulaşık makinesinde de yıkanabilirler. Eğer çok kirli ve kurumuş kirler var ve güçlü çıkarıcılar kullanılmak istenmiyorsa deterjan veya çözücü bulunan su dolu bir kapta bir süre bekletilmeleri, daha sonra bu parçaların çok daha kolay temizlenmelerini sağlayacaktır.
  • Aspiratörün çıkmayan parçaları var veya çıkarmak kolay olmuyorsa, ocakta bir tencerede su kaynatılarak buharı ile aspiratör üzerindeki kirlerin yumuşamaları sağlanabilir. Böylece çok daha kolay silinmeleri mümkün olacaktır.
  • Temizlendikten sonra kuruyan parçalar yeniden yerlerine takılarak aspiratörler yüksek performansla kullanılmaya devam edilebilir
  • Alıntıdır

Yag lekesimi canim slk slk makineye atiyosun he vay hic atmak aklima gelmedi simdiye kadar bende atayimda sapsari suan berbat iyice yapismis yaglar yinede cikarmi s3nc3 canim
Bi sure cifli sicak suda beklette öyle at o yağları bi sure yumusaticaktir

Çok kötü ya ..
Koku alma özelliğimi özledim. .
Canım neden oldu bilmiyorum. .
ben organik deterjana geçince oh be dünya varmış dedim, ne kokusu var ne bişey
benim bir de migrenim var, asla parfüm deterjan kokularına gelemiyorum
boşver üç kuruş fazla olsun da sağlığımızdan olmayalım

Son düzenleme:
annem de senin gibi oldu
doğru düzgün koku alamıyor
ellerinde de kahverengi lekeler oluştu
Şimdi konu açtım gerçekten koku almamak ne kötü

Yag lekesimi canim slk slk makineye atiyosun he vay hic atmak aklima gelmedi simdiye kadar bende atayimda sapsari suan berbat iyice yapismis yaglar yinede cikarmi s3nc3 canim
Filtresini için; eski tepsin varsa tepsiye sıcak su ve matik koy,filtreyi de içine koy,az kaynat.Bütün yağı kiri akıyor.Ben bazen yapıyorum.

Filtresini için; eski tepsin varsa tepsiye sıcak su ve matik koy,filtreyi de içine koy,az kaynat.Bütün yağı kiri akıyor.Ben bazen yapıyorum.
Ay ciddimisin canim yaa hemen denicemmm suan evimde degilim okadar temizlik yapasim geldikiiii tamamen ciikiyomu canim yaglar

cok tesekkuler canim bilgi icin

heyyyyttt geldım bacılar
Hosgeldin bacim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…