Televizyonunu kaldiran televizyon izlemeyen varmi?

7-8 yıldır tv izlemiyorum.. Yalnız yaşarken tv yoktu evlendiğimizde eşimle anlaşıp aldırmadım 2 yılı geçti almayı düşünmüyoruz... Tv gibi kontrolum dışında herşeye maruz kalmaktan rahatsız olduğum başka bir ırtam yok. Tek sdvep bu. Her an hersey çöıkabilir izlerken aptal programları ve ahlaksız dizileri saymıyorum bile

Yıllardır tv.um yok, tv benim için insanı zihinsel olarak fakirleştiren birşey. Başlarda bağımlılıktan kurtulmak zor olsa da, sonra 'oh be ne kafam şişmiş meğerse' :) diyor insan. tv gerçekten bir bağımlılık ve gerçekten hiç kaliteli program yok. Dizi film izlemek istersem internetten kendi belirlediğim bir zamanda reklamsız izliyorum, ki sizin gibi ders çalışanlar için daha uygun bence. Ayrıca çoğu program kavga dövüş üzerine, içerikleri bomboş, haberler deseniz haberden başka herşey.. İnsan farkına varmadan stres düzeyi yükseliyor, en azından benim için böyle.
İnternet, ingilizcesini geliştirmek isteyen biri için sonsuz seçenek sunuyor, şu an ingilizcem çeviri yapabilecek düzeyde iyi, tv.a vakit harcamayınca vaktinizi daha etkili kullanıyorsunuz, kitap, hobi vs söylemeye bile gerek yok, kesinlikle stres seviyeniz azalıyor.
İnsanlar çok yadırgıyor tv yok deyince, ne yapıyorsun evde diyorlar, hatta ben sana alayım diyenler oluyor :) ama gerçekten böyle daha mutluyum, internetten istediğim programı açıp izliyorum, istediğim sorunun cevabını buluyorum, haberleri birçok farklı kaynaktan öğrenip yorumunu kendim yapıyorum, elim kitaplara daha çok gidiyor, tv da olduğu gibi benim yerime benim için seçilen bir kaç kalitesiz seçenekle yetinmeme gerek yok. En önemlisi insanın sürekli kafasını dolduran meşgul eden bir ses ve görüntü kirliliği yok, kendiniz için düşünebiliyorsunuz. Kim demiş hatırlamıyorum ama, hergün 15 dk.nızı ayırıp kendinizle ve düşüncelerinizle yalnız kalın demiş birisi, o kadar doğru ki, ne kadar okusanız birşeyler yaşasanız, çalışsanız da olgunlaşmanız için onlar üzerine bir de kendiniz düşünmeniz gerekiyor.
Ben tavsiye ederim.

Yazdiklariniz o kadar dogruki.ama en gercegi stresim azaldi ciddi ciddi.

Maalesef.
Ben evde is de yapiyo olsam o tv sesi gelcek bana
Alıskanlık.
Ozellikle müzik kanalları vazgecilmezlerim

Biz şu anki evimize taşındığımizda anteni kurmaya usenmisti eşim. 1.5 ay tvsiz geçmişti. Aksamlari kitap okuyorduk az da olsa muhabbet ediyorduk ve erken uyuyorduk. Sonra bir gun yatili misafir geldi ve anten kuruldu. O gun bu gundur eşimi televizyondan ayiramiyorum. Hatta su an bile diğer odada dizi izliyor. Ben aksama kadar hic acmiyorum. Aksam 7de o aciyor. Keske bozulsa da toptan kurtulsam.

Esiniz de sizinle aynı fikirdeymis. Cok sanslisiniz bence. Televizyonu da satin gitsin bence. Bari maddi olarak bir işe yarasin

Bizde şimdilik tam kaldıramassakda en azından haftada iki gün hiç açmama kararı aldık.. ama daha uygulamaya geçiremedik işin ilginciAma artık seyretmediğimiz zaman kapatıyoruz..Bu bile bizim için bir gelişme..

Biz tvsiz yapamayız heralde aslında izlediğimiz tek kanal var diyebilirim oda tv8 survivorsuz yapamayız özellikle eşim nebilim evde tv olmaması garip geliyor bana akşama kadar açmıyorum o ayrı gündüz beni saran bi program yok

Biz de eşimle her gecenin sonunda diyoruz bu akşam da boş boş geçti, atalım şu tv yi camdan aşağı. sonra bu ara gündüzleri de evdeyim ve işlerimi çok aksatıyorum tv yüzünden, saat 5 le 6 buçuk arası koşturuyorum sonra eşim gelene kadar ( böyle gidersem ben de kaldırabilirim, sınavlar da var artık vermek istiyorum derslerimi. Her yönden zarar yani. Ömrümü yedi ömrümü

TV izleme alışkanlığım nerdeyse sıfıra yakın. inanılmaz bir boş zaman yaratıyor tv izlememek, psikolojik anlamda olumlu katkılarıda çok güzel. sistemin bize dayattığı şeylere maruz kalmamak gündemi, insanları, olayları daha farklı görmenizide sağlıyor. daha bütünsel bir alandan bakıyorsunuz, tüketim alışkanlıklarınız azalıyor vesaire vesaire.

yani kısaca çok doğru bir karar vermişsiniz. naçizane tek uyarım, bazı tv alışkanlığı olmayanlarda da dehşet bir internet bağımlılığı var, birinden kurtulayım derken diğerine kapılmamak lazım. her konuda denge diyorum :)

Merhaba..
Ben de sevgilimle yaşıyorum bir buçuk yıldır.. Evimizde televizyonumuz yok.. Almayı planlamıyoruz..
Artık herkesin evinde 1 tane değil 2 tane televizyon var.. Bunu anlamakta güçlük çekiyorum.. Televizyon benim için gelmiş geçmiş en büyük uyuşturucu.. İnsanların düşüncelerini ve algılarını ortadan kaldırmayı hedef almış bir silah.
Televizyonsuz hayata gelince, okumayı seven bir çiftiz, tv ünitesi yerine 2 uzanma koltuğumuz ve yanı başında da kitaplığımız var.. Bolca kitap okuyoruz ve paylaşacak daha fazla bilgimiz oluyor .. Benim çizime inanılmaz bir ilgim var, günümün bi kısmını bunlarla geçiriyorum ve kesinlikle tavsiye ederim.. Ha bir de çiçeklerimiz var.. Onlarla konuşuyoruz :) Yani bu söylediklerimi bir diziye ayıracağınız zamanda gerçekleştiriyorsunuz. En son izlediğim dizi Bir İstanbul Masalı idi. :)
Biz de film izlemeyi seviyoruz.. Yeni bir şeyler çıktıkça iki tıkla açıp izliyoruz.. Evimize üç gün de bir arkadaşlarımız gelir.. Ve süper vakit geçiririz.. Bir ekrana bakmaktansa birbirimizin yüzlerine bakıp sohbet etmek inanın daha keyifli.

Sizi de kutluyorum çok güzel bir karar almışsınız..
Sevgiler..

Bizde tv ses olsun diye açılıyor arada belgesel ya da ilgi çekici bir şeyler olursa bakıyoruz. Sevdiğim diziler oluyor arasıra ama artık onlar da sıkıcı geliyor. Bekarken ve öğrenciyken düşkündüm.
Yapacak bir şey bulamayınca tv kurtarıcı oluyordu. Artık tvnin yerini internet alışkanlığı aldı bence. Ona tıkla buna tıkla derken asıl zamanımız onunla geçiyor. Değişik uğraşlar bulmak lazım :)

Biz de eşimle TV izlemeyenlerdeniz,faydalı ve bize kattığı hiçbirşey yok.Daha çok PC den belgesel veya yabancı dizi izliyoruz böylece ingilizcemiz de gelişmiş oluyor :)

Yeni evlendim eşimle ortak kararımız çerçevesinde eve tv almadık, haberleri veya herhangi bir programı netten takip ediyoruz.Tv siz daha huzurluyuz açıkçası, gerek duymuyorum.

Bu ay sonu 2 yıllık evli olacağız. TV' ye hiçbir zaman düşkün olmadım hatta farkında olmadan bazen takılsam vicdan yapardım sonrasında... Zaman kıymetli, gününü tv ile geçirenleri sanırım hiçbir zaman anlamayacağım. Eylülde taşındıgımız eve aldığımız hala kapalı kutusunda duran bir tv' miz var evet... Ama o da bize ait değil, evi biz eşyalandırdık, ev sahibi bizden sonra eşyalı kiraya verecek bizde bu durumda almak zorunda kaldık tabi ki ama istikrarlı bir şekilde açmıyoruz onu:) Sadece internetten haber saati haberleri açarız ve bazı akşamlar film izliyoruz o da internetten... Tv' siz yaşam bize gelen arkadaşlarımıza göre çok ütopik görünüyor ama ne yazık ki aslında onlar tv' siz yaşamın bir lüks olduğunun farkında değil:) YAŞASIN TV'siz HAYAT...

Kendimi bildim bileli tv yi sevmem,cocuklarima da izletmem.Farkinda bile olmadan bilincaltima neler giriyor.Durduk yere uzuluyor insan mesela, ben mazosist degilim ki,mudahale edemeyecegim olaylara duygusal mudahil olayim.Bir de soyle deniyordu yarim saatlik tv sonrasi bir hafta boyunca beyin egzersizi yapmak gerekli ;oyle bir aptal kutusu iste.

Televizyonu kaldırma fikrine sıcak bakanlardan biriyim;ancak henüz bir üniversite öğrencisiyim ve haliyle kendime ait bir evim yok.Uzun zamandır da düşündüğüm bir konuydu açıkçası.İleride kendime ait bir evim olduğunda televizyon almasam diye hayal kuruyordum.Benim gibi düşünenleri görmek mükemmel bir duygu.Televizyon alışkanlığım hiç olmadı.Bir dönem sadece haber saatinde oturup haberleri izlediğim oluyordu.Şimdi haberleri de okumayı tercih ediyorum.Bence evde televizyonun olmaması bir eksiklik değil.

Ben beeenn :) Yaklaşık 5 aydır sıfıra yakın TV seyrediyorum. Seyrettiğim zaman da haberler için açarım. Çok mutluyum, ruhumun arındığını hissediyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…