Gebeliğe Hazırlık Tekrarlayan gebelik kayıplarının nedenleri?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Nurcihan33

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2021
1.837
1.062
29
Yine yeni yeniden merhaba. An itibariyle 3. Gebelik kaybımı da yaşamış bulunmaktayım.. İğrenç hissediyorum. 2. Gebelik kaybından sonra pıhtılaşma testleri genetik testler rahim filmi falan her şeyi yaptırdım hatta Y rahim dediler histeroskopi oldum pıhtılaşma yok. Yine de 3. Gebe kalır kalmaz kan sulandırıcı kullandım buna rağmen gelişimi 7.3 de durmuş nedeni başka ne olabilir benim durumum da olan varsa başka hangi testleri vermeliyim?

Kadın Doğum doktorları en son erkeğe yönleniyor. Üroloji uzmanına görünün o size gerekli testleri söyler

Nedense hiç Bi doktor eşime yönlenmedi hep ben bişeyler verdim. Ne testi yaptırmalı hangi bölüm
Eşiniz sperm dna hasar testi yaptırsın bazen sperm de baş kuyruk znomalileri oluyor bu da sağlıksız gebeliğe sebep olur ilaç takviye perhiz kullanımında düzelir en son 500 TL gibi bir fiyatı vardı en azından içiniz rahat etsin iyi bir ürologa gidin

Eşiniz sperm dna hasar testi yaptırsın bazen sperm de baş kuyruk znomalileri oluyor bu da sağlıksız gebeliğe sebep olur ilaç takviye perhiz kullanımında düzelir en son 500 TL gibi bir fiyatı vardı en azından içiniz rahat etsin iyi bir ürologa gidin
Merhaba sonuca bakabilir misinz

Eklentiler

• IMG_20220302_120205.jpg
    IMG_20220302_120205.jpg
    84,2 KB · Görüntüleme: 32
Merhaba sonuca bakabilir misinz
Bu normal sperm testi canım sayı çok iyi ama hareketlilik düşük. Bu tekrarlayan kayıplarda sebep değildir benim dediğim dna hasarına bakılıyor çok detaylı Bi inceleme sperm örneği Ankaraya gönderiliyor.Sadece sayılı ilde düzen laboratuvarı var istersen Bi yaptır

Bu normal sperm testi canım sayı çok iyi ama hareketlilik düşük. Bu tekrarlayan kayıplarda sebep değildir benim dediğim dna hasarına bakılıyor çok detaylı Bi inceleme sperm örneği Ankaraya gönderiliyor.Sadece sayılı ilde düzen laboratuvarı var istersen Bi yaptır
Aslında ben de ısrarla hasar testi istedim ama normal test yapmışlar teşekkür ederim canım cevabın için 🤍

Arkadaşlar merhaba. Hepinize çok geçmiş olsun. Yaşamayan bilmez bu acıyı. Ben de bir kimyasal gebelik, 8 haftalık bir düşük, rahimde perde ameliyatı sonrasında oğlumu kucağıma aldım. Oğluma kardeş istediğimiz için tekrar hamile kaldım. Her şey normal giderken 8 haftalıkken kalbi durmuş. 18 şubatta kürtaj oldum. Tekrarlayan düşüklerin sebebinin araştırılması için devlet hastanesine gittim. Kan testleri için kürtaj sonrası üçüncü adetin üçüncü günü gel dedi. Bana çok uzun bir süre gibi geldi. Bu testleri yaptıran arkadaşlar bilgi verirse çok sevinirim.

Arkadaşlar merhaba. Hepinize çok geçmiş olsun. Yaşamayan bilmez bu acıyı. Ben de bir kimyasal gebelik, 8 haftalık bir düşük, rahimde perde ameliyatı sonrasında oğlumu kucağıma aldım. Oğluma kardeş istediğimiz için tekrar hamile kaldım. Her şey normal giderken 8 haftalıkken kalbi durmuş. 18 şubatta kürtaj oldum. Tekrarlayan düşüklerin sebebinin araştırılması için devlet hastanesine gittim. Kan testleri için kürtaj sonrası üçüncü adetin üçüncü günü gel dedi. Bana çok uzun bir süre gibi geldi. Bu testleri yaptıran arkadaşlar bilgi verirse çok sevinirim.
Test için beklenmesi gerektiğini bilmiyordum sonuçta kan vereceksin yani o kadar beklemeye gerek var mı ki doktor daha iyi bilir tabi

Merhaba siz yazalı baya uzun zaman olmus süreçte baska neler yaptınız ben de aynı durundayım maalesef

X