Tekrarlayan gebelik kaybı ve tüp bebek kararsızlığı

2406

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2018
251
106
32
Herkese merhaba
Kısaca bahsedeyim. Ben üç defa kürtaj oldum üçünde de 9-10 haftalıkken kalpleri durdu . İkincisinden sonra trombofili paneli yaptırdım kan pıhtılaşması çıktı. MTHFR C677T homozigot çıktı ve PAI-1-675İNS 4G 4g idi. Üçüncüde kan sulandırıcı coraspin ve Hibor3500 kullandım ve yine kalbi durdu. Onun öncesinde rahim filmi temizdi. Çok kararsızım tüp bebek mi yaptırmalıyım bilmiyorum doktorlar da net konuşmuyor bazıları gerek yok doğal yolla hamile kalabiliyorsun diyor. Bazıları tüp bebek tedavisi tavsiye ediyor. Benim korkum şu bende bir sorun varsa bedenimle ilgili tüp bebek yaptırsam yine kalbi durabilir. Çok çaresiz hissediyorum lütfen deneyimlerinizi duyumlarınızı paylaşın

Pihtilasmanin tedavisi yokmu canım?
Bende aynı şeyi düşündüm normal yolla kalabiliyorsun hamile
Tüp bebekle kalinca ne değişecek o_O

Pihtilasmanin tedavisi yokmu canım?
Bende aynı şeyi düşündüm normal yolla kalabiliyorsun hamile
Tüp bebekle kalinca ne değişecek o_O
Tedavisi kan sulandırıcı iğne ya da hapmış ama kullandığım halde yine kalbi durdu. Hiç çevrenden duydun mu canım ben daha ne yapayım neye karar vereyim o kadar büyük bir çıkmazdayım ki. Bi sorun var ama üç gebelikte o sorunu bulamadık.bi arkadaş iğne kullandığın halde kalbi yine durduysa onu iğne fayda etmiyor diye düşünme belki bebekte sorun olmuştur dedi. Çok mantıklı geldi ama tekrar deneme yanılma yoluyla bunu tecrübe etmek çok korkutuyor beni

Tedavisi kan sulandırıcı iğne ya da hapmış ama kullandığım halde yine kalbi durdu. Hiç çevrenden duydun mu canım ben daha ne yapayım neye karar vereyim o kadar büyük bir çıkmazdayım ki. Bi sorun var ama üç gebelikte o sorunu bulamadık.bi arkadaş iğne kullandığın halde kalbi yine durduysa onu iğne fayda etmiyor diye düşünme belki bebekte sorun olmuştur dedi. Çok mantıklı geldi ama tekrar deneme yanılma yoluyla bunu tecrübe etmek çok korkutuyor beni
Canim hic cevremde duymadım ama kkda cok konu vardır bunla ilgili bi arastr istersen

Ama yerinde olsaydım bidaha denerdim
Tüp bebekte bi farklılık olacağını düşünmüyorum
Bide iyi bi dr bulsan o da önemli

Canim hic cevremde duymadım ama kkda cok konu vardır bunla ilgili bi arastr istersen

Ama yerinde olsaydım bidaha denerdim
Tüp bebekte bi farklılık olacağını düşünmüyorum
Bide iyi bi dr bulsan o da önemli
Çok doktor değiştirdim hiç profa gitmemiştim. Mersinde üniversite araştırma hastanesinden randevu aldım. Ona derdimi anlatmaya çalışacağım umarım net bir yol gösterir. Sen de bu bölüme baktığına göre ya tüp bebek yaptırdın ya da yaptırmayı düşünüyorsun. Allah güzel gönlüne göre versin

Çok doktor değiştirdim hiç profa gitmemiştim. Mersinde üniversite araştırma hastanesinden randevu aldım. Ona derdimi anlatmaya çalışacağım umarım net bir yol gösterir. Sen de bu bölüme baktığına göre ya tüp bebek yaptırdın ya da yaptırmayı düşünüyorsun. Allah güzel gönlüne göre versin
InşaAllah Rabb'im hayırlı bi dr çıkartr karşına
En kisa zamanda hayırlı sağlıklı bi evladın olur inşaAllah

Yok canm özellikle bakmıyodum bu bölüme:) yeni mesajlar kısmına tıklayınca gördüm yazini :)
Benim 1 yaşında kizim var elhamdulillah Rabb'im isteyen herkese nasip etsin inşaAllah ❤

InşaAllah Rabb'im hayırlı bi dr çıkartr karşına
En kisa zamanda hayırlı sağlıklı bi evladın olur inşaAllah

Yok canm özellikle bakmıyodum bu bölüme:) yeni mesajlar kısmına tıklayınca gördüm yazini :)
Benim 1 yaşında kizim var elhamdulillah Rabb'im isteyen herkese nasip etsin inşaAllah ❤
Amin canım sağolasın inşallah. Allah evladınızı bağışlasın analı babalı büyütsün inşallah

Canım Normal veya tüp fark etmiyor ki bu düşük Ve ölümlerini nedenini bulmamız lazım Bence senin ve benim

Canım Normal veya tüp fark etmiyor ki bu düşük Ve ölümlerini nedenini bulmamız lazım Bence senin ve benim
Burada da karşılaştık :) keşke daha farklı daha güzel bir konuda konuşsaydık :KK43: haklısın canım inşallah buluruz sebebi

Herkese merhaba
Kısaca bahsedeyim. Ben üç defa kürtaj oldum üçünde de 9-10 haftalıkken kalpleri durdu . İkincisinden sonra trombofili paneli yaptırdım kan pıhtılaşması çıktı. MTHFR C677T homozigot çıktı ve PAI-1-675İNS 4G 4g idi. Üçüncüde kan sulandırıcı coraspin ve Hibor3500 kullandım ve yine kalbi durdu. Onun öncesinde rahim filmi temizdi. Çok kararsızım tüp bebek mi yaptırmalıyım bilmiyorum doktorlar da net konuşmuyor bazıları gerek yok doğal yolla hamile kalabiliyorsun diyor. Bazıları tüp bebek tedavisi tavsiye ediyor. Benim korkum şu bende bir sorun varsa bedenimle ilgili tüp bebek yaptırsam yine kalbi durabilir. Çok çaresiz hissediyorum lütfen deneyimlerinizi duyumlarınızı paylaşın
Merabalar sizinle hikayelrimiz ayni.bebek kayiplari genel haftalrda oldugu icin embriyolarda sikinti olabilecegini soyledi dokdorum.ben de kendiliginden gebe kalabiliyorum.suan tup bebekle gebeyim.embriyolarima genetik test yaptirdim.kromozal olarak hepsi problemli 2 tanesi saglam cikti.saglam olan transfer edildi.gebeligimin henuz basindayim.insallah bebegimi bu sefer kucagima alirim

Merhaba arkadaşlar elimde gonal f ve cetrotide var isteyen olursa özelden yazabilir

Merabalar sizinle hikayelrimiz ayni.bebek kayiplari genel haftalrda oldugu icin embriyolarda sikinti olabilecegini soyledi dokdorum.ben de kendiliginden gebe kalabiliyorum.suan tup bebekle gebeyim.embriyolarima genetik test yaptirdim.kromozal olarak hepsi problemli 2 tanesi saglam cikti.saglam olan transfer edildi.gebeligimin henuz basindayim.insallah bebegimi bu sefer kucagima alirim
Öncelikle bebeğin hayırlı olsun inşallah sağ salim kucağına alırsın. Yazdıklarını okurken ürperdim. Üç tane gebelik kaybım var. Üçü de mi sıkıntılıymış dedim ve içim titredi. Peki bunların sebebi neymiş erkek dna sı mı anneden gelen bişey mi yani hepsi nasıl problemli olabiliyor ki canım

Tüp bebek yaptırmaya sen mi karar verdin canım. Buna karar vermek de zor çünkü insan başlarda sorunu kendisinde görüyor ve tüp bebek de olsa yine aynısı olacak gibi korkuyor. Sana sağlıklı bebeği bulacaksın dene diyen doktorlar olmadı mı

Herkese merhaba
.

Herkese merhaba
Allah yardımcın olsun dört tane doğal yoldan gebelik kaybım var. Şuan beşinci gebeliğin başındayım ama bu defa tüp bebek yaptırdık hayırlısıyla devam etmesini umuyorum. Gebelik kayıpları pıhtılaşma problemleri kadar ağır kromozom anomalilarinden kaynaklanıyor. Tüp bebek yaptırmak istemesenizde karı koca genetik test yaptırabilirsiniz

Canım öncelikle çok geçmiş olsun Rabbim sabır versin öncelikle eşin ve kendine genetik testi yaptırmalısın eğer sorun çıkarsa tüp bebek tedavisine başlayıp embriyoları pgt ye yani genetik taramaya yollayıp sağlam embriyoları transfer etmeniz gerekiyor bildiğim tek yol bu canım Allah kolaylık versin :KK66:

X