Tekrarlayan enfeksiyon

Gif

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2022
2.437
4.484
39
Merhaba sanırım son 6 ayda 4 kez falan enfeksiyon oldum. Genelde kurum doktoruna ilaç yazdırdım. Birinde flagy artı fitil vermişti. Flagy bende daha önce bilinç bulanıklığı yaptığı için onu kullanmasam olur mu dedim. Olur dedi tek fitili kullan.
İkinciye yine fitil ve başka bir antibiyotik verdi.
Tabi yaz ayı denize falan da gitmiştim. Bir de usutuyorum sanırım usutunce hemen ağrılı akıntım oluyor.
Sonuncu da tekrar olunca kadın doğumcuya gitti. Akintimda hafif kaşıntı da olduğu için mantar kremi, funit ve fitil verdi. Ben funit antibiyotik mi diye bakarken ilaçla ilgili bilgi sahibi olmuş oldum. Normalde bakmamaya çalışıyorum çünkü sağlık anksiyetem var.

Eczaneden onu hiç almadım. Kurum doktoruna yerine ne kullanabilirim diye sordum. Doktorların nefret ettiği hasta tipi olduğum için o da sinir oldu vermedi bir şey. Ki arkadaşız da ama bu anksiyete halini tam anlatamıyorum. Ekşi de falan karaciğer değerlerine bakılıp öyle verilmesi gerekiyor yazıyordu. Böyle demedim tabi ama yan etkilerinden korktum dedim. O da neden baktın ki dedi.
Neyse mantar kremini kullanmadim çünkü yoğun bir kasintim olmadı. Fitili parça parça kullandım gibi oldu. İlk günler düzenli kullandım. Sonra regl oldum. Regl sonrası kullandim. Arada şehir dışına gitmem gerekti orda kullanamadim. Dün tekrar kullandim. 7 fitilden tek fitilim kaldı.
Gece usutmusum veya gün içinde yerden ayaklarımı mi usuttum veya tam iyilesmedigi için mi böyle bilmiyorum şu an karnım ağrıyor. Enfeksiyondan olduğunu hissedebiliyorum.

Evde flagy var. Daha önce doktorun enfeksiyon için verdiği. Onu mu kullansam.. bitkisel birşey mi yapsam. Bilemedim. Tekrar doktora mi gideyim yada. İlacı kullanmadım desem kızacak. Bazı ağır ilaclar ben de bilinç bulanıklığı gibi değişik bir şey yapıyor. Zaten panik ataklarim var. Bir de böyle ağır ilaclar kullanınca dengem daha çok bozuluyor.. psikolojik rahatsızlıklari böyle naz yapmak gibi görenler olabiliyor. O yüzden çekiniyorum da bundan bundan kullanmadım demeye. Ne desem sonuçta neden kafana göre kullanmadın olacak

Bu arada baya hasta olmuştum ve çok yoğun antibiyotik kullandım. Bununla ilgili de olabilir mi enfeksiyon sebebi bilmiyorum

Bende uzun zamandır enfeksiyonla başım dertte kuru dut tükettim bana iyi geldi istersen sende bir dene ne kadar ilaç yuttum sayısını bilmiyorum 🥹

• Beğen
Reactions: Gif
Bende uzun zamandır enfeksiyonla başım dertte kuru dut tükettim bana iyi geldi istersen sende bir dene ne kadar ilaç yuttum sayısını bilmiyorum 🥹
Kuru dutu ne kadar günlük ne kadar kullandınız çay olarak mı yaptınız( öyle yapıyorlar diye görmüştüm) direkt yediniz mi ne kadar devam ettiniz? Onun içinde şeker var diye çekiniyorum biraz şeker oranı yüksek

Kuru dutu ne kadar günlük ne kadar kullandınız çay olarak mı yaptınız( öyle yapıyorlar diye görmüştüm) direkt yediniz mi ne kadar devam ettiniz? Onun içinde şeker var diye çekiniyorum biraz şeker oranı yüksek
Sıcak suda 5 dk beklettim suyunu içtim poşaşınıda yedim canım benim avucuma 12 adet sığıyor o şekilde 12 tane günlük tüketiyorum resimde koyayım

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    146,2 KB · Görüntüleme: 19
  • image.jpg
    image.jpg
    131,7 KB · Görüntüleme: 19
X