Tekrarlayan düşüklerde yapılan testler

reisdevrim37

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2008
930
2
44
2 kez düşük yaptım. ve şimdi sebebini araştırmak için bir takım testler yaptırmak istiyorum. benim gibi aynı durumda olup, tahlil ve test yaptırıp bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa ve banayardımcı olurlarsa sevinirim. Ne gibi testler ve tahliller uygulanıyo canınız yandımı. nasıl bir aşamadan geçiriyorlar kızlar inanın çok korkuyorum. bu tahlil ve testlerden ya kötü bir şey çıkarsa canımı çok yakarlarsa diye. yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler şimdiden herkese

arkadaşlar, yokmu 2 düşük yaşayıp tahlil yaptıran.yardımcı olun ne olur hemen hemen 3 hafta sonra falan gidicem dr.a

canım merhaba.öncelikle geçmiş olsun.
benim de bi kimyasal bi de kürtajla 2 düşüğüm var.bebişim genetik incelemye gitti.ben ve eşimde kan verdik.bizde genetik test yaptırdık.sonuçları bekliyoruz.yani kan veriyosun 2 cc...3 hafta falan sürüyo.fiyatıda eşinle sen 250-300 arası toplam.bebeğinde gittiyse o da 250.
inşallah sonuçlarımız temiz çıkar canım...

Geçmi,ş olsun canım.Bende 2 kez düşük yaptım ve şimdi bunun sebebi araştırılıyor.1.de 2 aylık bebeğimin gelişimi durduğu için kürtaj oldum 2.de 5haftalıkken düşük oldu ve nedeni bulunmadan tekrar hamile kalmayı düşünmüyorum.Bir kaç tahlilimin sonucunu aldım ve temiz çıktı.Şimdi diğer hormon tahlillerini yaptırmak için reglimi bekliyorum.Gittiğin doktorun tecrübeli olmasını dikkat et canım.
Ben 2 doktora gidiyorum birisi pko nun gebeliği sonlandırabileceğini söylüyor (bende polikistikover var)
diğeri bunun engel olmayacağını söylüyor.Hangisine inanacağımı şaşırdım.Bende düzenli olarak her ikisinede gidiyorum ama henüz teşhis konulmuş değil.doktorun sana hangi tahlilleri yaptırman gerektiğini zaten söylüyor.
Sana tavsiyem bu tahlil süreci bir zaman alıyor,yani benim öyle oldu biraz sabırlı olmalısın ki selamete eresin....

arzuhalim ve nargile kızlar çok teşekkür ederim bilgileriniz için. benim bebek tahlile gitti. ama dr. sağolsun kromozon tahlili yaptırmamış, sadece normal gebelikmi,dış gebelikmi yada mol gebeliğimi diye baktırmış benimki normal bir gebelikmiş ona baktırdık ama kromozon bakılmadı tabi nargile canım bende aynı senin yaşadıklarını yaşadım biliyomusun o yüzden kendime yakın hissettim sana karşı. Benimde ilk bebeğim karnımda 2 aylıkken ölmüş kontrole gittiğimizde 2,5 aylık olması gerekiyordu ama içimde öleli 2 hafta olmuş. o günü hiç unutmam. bebeğimi görmeye gittim ama öldüğü gerçeğiyle yüzleşmek zorunda kaldım. çok acı oldu benimiçin birde uyuşturmadan kürtaj yaptılar bana resmen içimden çekip aldıklarını hissettim. ve günlerce rüyamda bana el sallayıp giden bir bebek gördüm çok etkiledi beni ilki ve inanırmısınız kızlar o bebeğe istemeden hamile kalmıştım ama tamda alıştım derken birden bıraktı gitti beni ne yazıkki ikinci bebeğimi ise 6,5 haftalıkken geçen ay kaybettim. normal düşük oldu. kafası siyah siyah gözleri belliydi inanırmısınız. annem suya koymuş iyice belli oluyordu erkekmiş sanırım annem öyle dedi sizin anlayacağınız kızlar ali ardam gitti(
her ikinize de ilginizden dolayı çok teşekkür ediyorum kızlar çok saolun hepimizede geçmiş olsun umarım üçüncü bebeklerimizi sağ salim kucağımıza almayı allahım bize nasip eder. yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla sadece kan veriliyor değilmi. başka bir işlem yok yani korkmam gerekmiyo. ben en çok vajinal muayene ve rahim filminden falan korkuyorum yada ne biliyim farklı bir işlem yaparlarsa diyorum. şu son biraydır da dr. araştırıyorum ankarada. malum bizim burda pek iyidr. yok gibi. prof gitmeyi düşünüyorum. tavsiye edebileceğiniz biri varsa çok sevinirim bu konudada. bu arada bir adet olup öyle tahlil yaptırmamı söylediler doğrumu kızlar. siz bekledinizmi düşükten sonra adet olmayı. hımm birde düşükten sonra ne kadar zaman sonra adet oldunuz. ben 20 ekimde düşük yaptım 12 gün kadar kanamam oldu. şimdi hala adet olmadım. bu konudada bilginiz varsa sevinirim. ilginiz için tekrar tekrar çok teşekkür ederim kızlar. görüşmek üzere ikinizide öptüm kader arkadaşlarım benimmmmmm

bende 2 düşük yaptım arastırılmya hormon tahlillerinden basladı biri kimyasal gebeli digeri 7 hftalıktı adetinin daha gelmemesi normal benimde 40 gün sonra falan gelmişti Allah yardımcımız olsun hayırla ve saglıkla bebişimizi kucagımıza almayı nasip etsin

Bu tahliller ne kadar sürüyor birde sizin düşüklerinizin sebebi bellimi neden olduğu yaa tekrardan hamile kalıp bebğini sağlıkla kucağına alan varmı:çok üzgünüm:

canım tşk ederim daha 11 günüm var o zaman acele etmiyim adet için içime su serptin saolasın:) farkındamısın ne kadar çok tekrarlayan düşükler var arkadaşlar arasında. senin birşey çıktımı tahlilerde. bende şu adet olmayı bekliyorum ondan sonra dr.gitmek daha sağlıklı olacak sanırım.

hadi arkadaşlar bekliyorum ama... düşüklerden sonra yapılan testler hakkında geniş bilgi istiyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm yaptıran varmı deneyimlerini paylaşırsanız sevinirim

canım ben düşükten 1 yıl sonra tahlillei yaptırmaya gittim prolaktin yüksekligi çıktı bende dr ilaç verdi esimden sperm tahlili istedi ama dr adetin gelince yine gel dedi benim adet adet gelmedi pzt test yaptım pozitif ondan çok geniş bilgi veremiyorum sana tedavim baslıyacagında ben hamile kalmısım :)ama bildigim 2 düşüke fazla arastırma yapılmıyor Allah gönlüne göre versin

çok sevindim senin adına hayırlı uğurlu olsun. ama hemen dr. git. belki hamileykende o yüksek çıkan değerini kontrol altına alıp tedavi eder ihmal etme canım. sende bayağı hızlıymışsın tedavi falan derken hamilelik ya çok güzel senin adına çok sevindim allah tamamına erdirir inşallah darısı başımıza bir an önce. hepimiz bebeklerimizi hayırlısıyla kucağımıza alırız biran önce sağlıklı sıhhatli birşekilde. kendine çok dikkat et.

yok canım hızlı falan degilim ben9 aydır korunmuyordum Allah hepimize bebegimizi saglıkla kucagımıza almayı nasip etsin sende kendini üzme ben canımı çıkarttım çünkü çok dert ettim öptümm

günaydın ilk başlarda çok üzülüyor insan tabi elde değil. ama derler ya zaman herşeyin en güzel ilacı diye insan alışıyo zamanla. unutuyorsun belkide... ama bir an geliyo insanın acıları tazeliniyor canım birden aklına geliveriyo dimi. yaşasaydı şimdi bu kadar aylık olmuştu diyosun. çevrede bebekleriyle gezenleri görüyosun benimkide şimdi böyle olucaktı diyosun diyosun diyosunnnnnnnnnnnn. offf boşver ya allah hayırlısını nasip etsin görüşmek üzere

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…