Tekrarlayan düşükler

Selinaysun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2022
732
265
43
Merhaba,
3. Düşükle karsi karsiyayim.
Bugün kimyasal düşük yaptığımı öğrendim. İlki 7. Haftaya kadar geldi kalbi durdu. 2. İse 6. Haftaya kadar geldi. 3. İse kimyasal aşamada vücut attı. Ben bu durumu şöyle yorumluyorum. Benim bağışıklığım gebeliği bir hastalık gibi görüp atıyor. Her bir gebelik te vücuttan atma süresi kısaldı. Bu da vücudun hastalığa bağışıklık kazanıp yok etmesi gibi bir sürece dönüştü. Ne yapacağımi bilmiyorum 😢 lütfen bir akıl verin

Kanda pihtilasmaya baktirdiniz mi? Erken dusuklerin onemli bi kisminda sebep pihtilasma olabiliyor.

Aynen sizinki gibi düşükler yaşadım haftalarına kadar aynı hemde sonuncuda kimyasaldı hiç böyle düşünmedim bence sizde böyle düşünmeyin eşinizle alakalı bir sorun olabilir ya da daha farklı bir sorunda çıkabilir böyle düşünerek kendinizi yıpratırsınız

Aynen sizinki gibi düşükler yaşadım haftalarına kadar aynı hemde sonuncuda kimyasaldı hiç böyle düşünmedim bence sizde böyle düşünmeyin eşinizle alakalı bir sorun olabilir ya da daha farklı bir sorunda çıkabilir böyle düşünerek kendinizi yıpratırsınız
Evet ama herşeye baktırdım bişey yok diyorlar. Doktorlara kalsa tek sorun yaş.
Tâbi eşimin sperlerine baktirmadik. Doktorlar gerek yok dedi. Sonuçta gebelik oluşuyor sperm kaynakli değil diyorlar ama bence eşim çok sigara kullanıyor ondan da kaynakli olabilir

Bu arada sızın sonradan çocuğunuz oldu mu

Tâbi eşimin sperlerine baktirmadik. Doktorlar gerek yok dedi. Sonuçta gebelik oluşuyor sperm kaynakli değil diyorlar ama bence eşim çok sigara kullanıyor ondan da kaynakli olabilir
Sperm kaynaklı değil ne demek biz hangi doktora gitsek ikimizin de testlerine bakıyorlar lütfen iyi bir doktora görünün kalitesiz spermler de etkiliyor hem sizde bir sorun yoksa sizin sonuçta ben hamile kalabiliyorum bir şekilde gebelik oluşuyor diye düşünmeniz gerek eşinizinde test yaptırması gerek
Benim kimyasal üzerinden bir yıl geçti tekrar hamile kalamadım

Sperm kaynaklı değil ne demek biz hangi doktora gitsek ikimizin de testlerine bakıyorlar lütfen iyi bir doktora görünün kalitesiz spermler de etkiliyor hem sizde bir sorun yoksa sizin sonuçta ben hamile kalabiliyorum bir şekilde gebelik oluşuyor diye düşünmeniz gerek eşinizinde test yaptırması gerek
Doktorlar Gebelik oluşuyorsa zaten sperm yeterli diyorlar erkeğin bsktirmasina gerek yok dediler ama eşim bir ürolojiye gidecek en kısa sürede

Bir yıl çok uzun bir süre değil mi?
Tüp Bebek denemeyi düşünüyor musunuz

Çok geçmiš olsun Allah en kisa zamanda hayirli saģlıkli evlat nasip etsin hamile kalabiliyorsunuz sorun spermde olabilir dna hasarli ise sağliksiz gebelik olabilir ben ilk kaybimi 7. haftada yasadim sagliksiz oldugu icin 2. kaybimida erken dogum yaparak 20. haftada kaybettim rahim agzi yetmezliginden artik bazi test ve tedavileri yapmamiz gerekiyor sonuclar temiz çikarsa ne âlâ zaten gerisi nasip,nasipte varsa o bebek doğar.b

Çok geçmiš olsun Allah en kisa zamanda hayirli saģlıkli evlat nasip etsin hamile kalabiliyorsunuz sorun spermde olabilir dna hasarli ise sağliksiz gebelik olabilir ben ilk kaybimi 7. haftada yasadim sagliksiz oldugu icin 2. kaybimida erken dogum yaparak 20. haftada kaybettim rahim agzi yetmezliginden artik bazi test ve tedavileri yapmamiz gerekiyor sonuclar temiz çikarsa ne âlâ zaten gerisi nasip,nasipte varsa o bebek doğar.b
Çok teşekkür ederim. Aslına bakarsanız bir çok test yaptık elle tutulur bişey bulunamadı . Sanırım tüp bebek deneyeceğiz artık. Kısmetse olur diyorum. Yoksa ne yaparsak yapalım nafile

Çok teşekkür ederim. Aslına bakarsanız bir çok test yaptık elle tutulur bişey bulunamadı . Sanırım tüp bebek deneyeceğiz artık. Kısmetse olur diyorum. Yoksa ne yaparsak yapalım nafile
Sorun bulunamamasıda can aıkıcı ama hersey nasip varlıklada yokluklada imtihan olunuyoruz gercekten gebelik baştan sona mucize insallah Rabbim fazla aratmaz güzel haberlerinizi bekliyorum🤗

Aynı sorunu bende yaşıyorum. 2 düşük 1 kimyasal gebelik geçirdim. Bütün testlerim temiz çıktı eşim dedi aynı şekilde. Doktor deneyeceksiniz diyor tutana kadar o kadar zor bir şey ki söyleyene kolay yaşayana zor . Bazen ufak da olsa bir sorun olsa tedavi ettirsem diyorum çözümsüz olması kadar kötü bir şey yok. Yine de Rabbim görüyor hayırlısıyla sağlıkla nasip eder inşallah hepimize

Sperme bakmasına gerek duymaması çok saçma. Şekil bozukluğu düşüğe sebebiyet veriyor. Eşiniz de görünsün

X