Tekrar hamileyim ama korkularım var yardım edin.

SIMALYILDIZI

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2007
42
1
kızlar yardım edin nolur, çok endişeliyim. 22 aylık bir kızım var. doğumum sezeryanla olmuştu aradan 2 yıl geçmeden hamile kaldım bu pek önemli değildir heralde. yalnız benim sorunum; ben hala ilk hamileliğimden kalan fazla kilolarımı atamadım zaten kilolu bir insanım şu andaki kilom 83. isteyerek hamile kalmadım ama aldırmayı kesinlikle düşünmüyorum amaaaaa, kilolu hamileliklerde risklerin fazla olduğunu biliyorum biraz da araştırdım internetten yüksek tansiyon, şeker gibi riskleri var. bilmiyorum içime büyüyo ben daha hamilelik kilolarımı almadan bu kilodaysam 9 ay sonra 100 kiloyu bulurum heralde tek düşüncem bu. bebeğime ya da kendime zararı olurmu, hiç kilolu olarak hamile kalan yokmu aranızda, yardımlarınızı bekliyorum. ya da şöyle sorayım bütün kilolularda hamilelik hepsinde mi sorun oluyo yardım edin

83 kilo boyun uzunsa çok fazla bir kilo değil. Yani sağlık sorununa yol açacağını hiç sanmıyorum. sadece sen beslenmene daha da fazla dikkat etmelisin bu hamileliğinde. kalsiyumu çok bol almalı, kilo aldırcak şeylerden ise uzak kalmaya çalışmalısın.
allah tamamına erdirsin:)

EN GÜZEL ÖRNEĞİ BEN VERİYİM SANA

BENİM YENGEM NORMALDE 96 KİLO VE 1.60 BOY...NEYSE DOĞUM YAPTI 100 CİVARI Bİ KİLOYLA..3 AY SONRA İSTEMEDEN SENİN GİBİ YİNE HAMİLE KALDI...RİSKLİ DEDİLER ALDIRMADILAR ONUDA DOĞURDU KİLO 120 LERDE...HİÇBİR SORUNDA YAŞAMADI..İKİSİDE SEZERYANLA OLDU....ŞİMDİDE YENGEM KİLOLARINI VERDİ 90 KİLODA....

YETERİNCE AÇIK Bİ ÖRNEKMİDİR..yerimseniben

hayatım bende şu anda 1 aylık hamileyim ve 80 kiloyum..yani kiloluyum..ayrıca tüp bebek tedavisi gördüğüm için aldığım hormonlar ve hipotriodi olmam sebebiyle metobolizmamın yavaş çalışması gibi problemlerim var...bugün bende bu konuda bir başlık açmıştım..arkadaşlar sağolsun ilgi gösterip öneriler yazmışlar..orayı okuyabilirsin...100 kilo kadınlarda doğruyo bu ülkede..endişe etme..mümkün mertebe dikkat et..zaten sen tecrübelisin daha iyi bilirsin ilk 3 ayda bebeğe besin çok gerekmiyo..bu 3 aylık dönemde belki kilo bile verebilirsin...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…