Tekmeci müşavir Yusuf Yerkel, Başbakanlık'taki görevine devam ediyor

AngryPenguin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2012
5.378
1.437
Soma'da, polislerin yere yatırdığı bir madenciyi tekmelerken görüntülenmesi büyük tepki çeken Yusuf Yerkel'in, 'Başbakanlık Özel Kalem Müdür Yardımcılığı' görevinden alındığı duyurulmuştu. Oysa kamu yönetiminde böyle bir görev olmadığı anlaşıldı.

Soma’da 301 işçinin yaşamını yitirdiği maden faciasının ardından, Başbakan Erdoğan’la birlikte gittiği ilçede, protesto eylemi yapan bir madenciyi yerde tekmelerken görüntülenen ve bir anda Türkiye’nin gündemine oturan Yusuf Yerkel'in, “Başbakanlık Özel Kalem Müdür Yardımcılığı” görevinden alındığı açıklanmıştı. Ancak kamu yönetiminde “Başbakanlık Özel Kalem Müdür Yardımcılığı” gibi bir pozisyonun olmadığı, “Başbakanlık Müşaviri” kadrosuyla çalışan Yusuf Yerkel’in bu görevi sürdürdüğü ortaya çıktı.

T24 haber portalından Tahir Alperen, Soma’da madenci tekmelerken görüntülenen ve neredeyse dünya çapında tepki toplayan Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’in ‘görevden alınması’yla ilgili çarpıcı bilgilere ulaştı. Buna göre, ‘Başbakanlık Özel Kalem Müdür Yardımcılığı’ görevinden alındığı duyurulan Yerkel'in, esasen ‘Başbakanlık Müşaviri’ olduğu ve bu kadroyu koruduğu öğrenildi. Yerkel'in ayrıca Başbakan Tayyip Erdoğan'ın gezilerine katılmaması yönünde karar alınarak Başbakanlık'taki kadrosunun korunduğu anlaşıldı.

Yerkel'in, Somalı madenci Erdal Kocabıyık'ı Özel Harekat polislerinin etkisiz hale getirmesinin ardından yerde yatarken tekmelemesi sonrası yeni kamera görüntüleri ortaya çıkmış ve olayın Başbakan'ın Siyasi Başdanışmanı Yalçın Akdoğan ve AKP Sözcüsü Hüseyin Çelik’in öne sürdüğünün aksine, "kendisini savunurken” gerçekleşmediği de anlaşılmıştı.

Yerkel'in 21 Mayıs itibariyle 3 yıldır yürütmekte olduğu 'Başbakanlık Özel Kalem Müdür Yardımcılığı' görevinden alındığı şeklinde haberler yapıldı. Yerkel'in bir başka göreve kaydırılacağı ve artık Başbakan Özel Kalem Müdür Yardımcısı olarak çalışmayacağı belirtildi. Gerçek ise olayın gündemdeki yerini kaybetmesinin ardından ortaya çıktı. Kamuda 'Özel Kalem Müdür Yardımcılığı' diye bir kadro bulunmazken, Yerkel'in olmayan bir kadrodan alınmış gibi gösterildiği anlaşıldı. Türkiye'nin gündemine oturan ve yabancı basında da geniş bir şekilde yer bulan tekme olayı nedeniyle hükümetin yıpratılmaması amacıyla Yerkel'in kamu hiyerarşisinde hiç bulunmayan bir görevden alınmış gibi yapılarak Başbakanlık Müşavirliği görevine devam etmesinin sağlandığı öğrenildi.
http://www.radikal.com.tr/turkiye/t...basbakanliktaki_gorevine_devam_ediyor-1194359

Diğer konunun çok geri sayfalara düşmeden bu haber gelmesi denk geldi diyelim.En son at fava bekle demiştik.
Bişeyleri görüyoruz da söylüyoruz.Boş atmıyoruz.
Bb'nın gözünde kahraman olan birini nasıl olur görevinden almasını bekliyoruz ki zaten değil mi ?

Millet azicik durulsun diye yemlemisler, inanasim gelmemisti zaten, hemen akabinde camiye beraber gitmeleri de bunun kanitiydi...
Basbakan bu eleman benim sag kolum, akilli olun dedi medyaya...

Diğer konuda kötü niyetli demişlerdi bize şimdi yorumları alalım. Bu ülkede başbakanın yanında olmak için vatandaşı öldürsen de bişi olmaz ki bunı gezi olaylarında da gördük. Bunlar ortaya çıktığı halde hala yanında dolaştıran erdoğanın görevrn almadı inanılacak şey miydi. Bizi de bir güzel kandırmışlar ama hiçbirşey saklı kalmıyor işte.

Diğer konuda kötü niyetli demişlerdi bize şimdi yorumları alalım. Bu ülkede başbakanın yanında olmak için vatandaşı öldürsen de bişi olmaz ki bunı gezi olaylarında da gördük. Bunlar ortaya çıktığı halde hala yanında dolaştıran erdoğanın görevrn almadı inanılacak şey miydi. Bizi de bir güzel kandırmışlar ama hiçbirşey saklı kalmıyor işte.

Kim kime kötü niyetli diyor ya.
Anlama probleminiz yok biliyorum ki bu işinize geldiği böyle hoşunuza gittiği için bunu yapıyorsunuz.
Ben yorumlara açık olduğummu kesin bir şeyi savunmadığımı belirtmek için ben mi çok iyi niyetliyim yoksa kk mı abartıyor çünkü bence bu iyi bir gelişme dedim.
Öyle bi evirip çeçviridiniz ki sıktınız artık.
benim nu yazımdan sonra bana bantıklı cevaplar verenlere de evet haklısın bu hükümetten herşey beklenir tarzı yorumlar yaptım.
O yorumumda dememiştim ama şimdi diyorum : Hakikaten kötü niyetli insanlarsınız içinizi kin bürümüş.

Habere olan yorumumu ise zaten geçmiş olan konuda da yaptım
Demekki amaçları halkın ağzına bir parmak bal çalmakmış

Egonuz tatmin ol.
Vay be ne ileri görüşlü adamlarsınız

basbakan ne zaman bakan yapar acaba ?
nedense hic sasirmadim ..

Son düzenleme:
Gorevine devam eder, normaldir.. Basbakan da gorevine devam ediyor zaten... Hersey normal olmus ulkede.. Onlarin yuzde ellileri var, oyleyse hersey normal...

Kim kime kötü niyetli diyor ya.
Anlama probleminiz yok biliyorum ki bu işinize geldiği böyle hoşunuza gittiği için bunu yapıyorsunuz.
Ben yorumlara açık olduğummu kesin bir şeyi savunmadığımı belirtmek için ben mi çok iyi niyetliyim yoksa kk mı abartıyor çünkü bence bu iyi bir gelişme dedim.
Öyle bi evirip çeçviridiniz ki sıktınız artık.
benim nu yazımdan sonra bana bantıklı cevaplar verenlere de evet haklısın bu hükümetten herşey beklenir tarzı yorumlar yaptım.
O yorumumda dememiştim ama şimdi diyorum : Hakikaten kötü niyetli insanlarsınız içinizi kin bürümüş.

Habere olan yorumumu ise zaten geçmiş olan konuda da yaptım
Demekki amaçları halkın ağzına bir parmak bal çalmakmış

Egonuz tatmin ol.
Vay be ne ileri görüşlü adamlarsınız

Ben sizin o yorumunuzu bile okumadım neden siz saldırdınız hemen anlamadım yani neden gocunuyorsunuz.başka yazanlar da vardı hükümet naparsa yapsın alkışlayanlardan. Kişiye değil konuya yorum yapın lütfen.

yalan olduğu belliydi zaten. Deveye sormuşlar neren eğri nerem doğru ki demiş. Bu da bu hesap :KK14:

Kendisi çok başarılı, Dışişleri Bakanlığı ya da Merkez Bankası başkanlığı gibi görevlerde görmek isteriz:KK14:

Kendisi çok başarılı, Dışişleri Bakanlığı ya da Merkez Bankası başkanlığı gibi görevlerde görmek isteriz:KK14:

Merkez Bankası adayı farklıydı abla,senden duymuştuk hatta.:KK1:

Şaşırmadım,yanılmadım da...Haklı çıkmaktan nefret ediyorum bu durumlarda.

Öyle başarılı tekmeyi kolay kolay kim atar tam isabet Mune Abla sende allansen :KK14: Hatta ben olsam Türkiye Judo Federasyonu Başkanlığına getirtirdim :KK1:

Merkez Bankası adayı farklıydı abla,senden duymuştuk hatta.:KK1:

Şaşırmadım,yanılmadım da...Haklı çıkmaktan nefret ediyorum bu durumlarda.

He o aday hala aday, Merkez Bankası başkanı iki gündür sert eleştiriler alıyor, istifasını birinin ricası üzerine durdurdu şimdilik.
Gelişmeleri bekliyoruz bakalım:KK14:

Ben sizin o yorumunuzu bile okumadım neden siz saldırdınız hemen anlamadım yani neden gocunuyorsunuz.başka yazanlar da vardı hükümet naparsa yapsın alkışlayanlardan. Kişiye değil konuya yorum yapın lütfen.

Geçen konuya bir göz atın isterseniz
Kötü niyet meselesi benim yorumum üzerinden gitti. Sadece Benim

Geçen konuya bir göz atın isterseniz
Kötü niyet meselesi benim yorumum üzerinden gitti. Sadece Benim

ben mi çok iyi niyetliyim demişsiniz insanlar da tepki vermişler biz kötü niyetli miyiz yani diye. Ben mi çok iyi niyetliyim sözünün arkası burdakiler mi çok kötü niyetli yoksa dır. Tamam hükümeti eleştirebilirsiniz ama öyle bir yoruma da insanlar tepki verebilirler bunu sizin yazdığınız kelime üzerinden yazıyorum. Kötü niyetle yazmadığımız da ortaya çıktı zaten değil mi bu başlıkta. Keşke biz kötü niyetli olsaydıkta gerçekten görevinden almış olsalardı, başka göreve vermeyecek olsalar, ihraç etmiş olsalardı da biz kötü niyetimizle kalsaydık haksız çıkmayı inan ki isterdik. Ancak gerçekten sizi baz alarak yazmadım mbaız konulara işlerine geldiğinde onlarca yorum atan insanlar, işine gelmeyen başlıkları görmezden geliyorlar yazmıyorlar ben onları çağırıyorum buraya.

ben mi çok iyi niyetliyim demişsiniz insanlar da tepki vermişler biz kötü niyetli miyiz yani diye. Ben mi çok iyi niyetliyim sözünün arkası burdakiler mi çok kötü niyetli yoksa dır. Tamam hükümeti eleştirebilirsiniz ama öyle bir yoruma da insanlar tepki verebilirler bunu sizin yazdığınız kelime üzerinden yazıyorum. Kötü niyetle yazmadığımız da ortaya çıktı zaten değil mi bu başlıkta. Keşke biz kötü niyetli olsaydıkta gerçekten görevinden almış olsalardı, başka göreve vermeyecek olsalar, ihraç etmiş olsalardı da biz kötü niyetimizle kalsaydık haksız çıkmayı inan ki isterdik. Ancak gerçekten sizi baz alarak yazmadım mbaız konulara işlerine geldiğinde onlarca yorum atan insanlar, işine gelmeyen başlıkları görmezden geliyorlar yazmıyorlar ben onları çağırıyorum buraya.

Bakın en başta şunu söyluyorum ki az önce size demedim deyip şimdi cümlemin analizini yapıyorsunuz???!!

Cüümlemi 1999. ci kez açıklamaya gelince: Ben mi iyi niyetliyim yoksa (işte yoksadan sonra susmamışım ya da siz mi kötüsünüz dememişim kk abartıyor demişim) yani benim gereksi iyi niyetim saflığım hadi diyelim ileri göruşlu olmamam mı yoksa kk nın abartısı mı) deme istiyorum.

Ama yettiniz tabi !!
Hala kötü nyet üzerinden gidiyoruzunuz. Aşırı iyi niyetli miyimin tersi kötü niyet mi oluyor?? Üsteilk bi açıklama yapmama rağmen

Son düzenleme:
X