tek hayali anne olmak olan birinin hüsranla biten ayı

meleqq_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2008
110
1
40
Bu ay hiç aklıma gelmiyordu bile kardeşimin nişanı bayram falan derken negüzel unutmuştum taki regl günümden üç gün önce başlayan mide bulanmaları kasık ağrıları derken aklımda bi ışık dedim ahanda oldu galiba hemen bi test alıp yaptım sonuç malum tek çizgi dedim kızım daha erken az bekle ne güzel çift çizgi görecez sonuçta buna değer dedim beklemeye başladım ve bingo!! regl im gecikti 1-2-3 yok artık daha bi inandım ve bugün tekrar bi test alıp yaptım sabahtan ama sonuç malum (-) testi hemen atmadım bütün ışıkları yakıp belki silikte olsa bi çizgi daha lütfen derken yokk yok yok

hani üzülmeyecektim hani dünya başıma yıkılmayacaktı ama yapamadım ve inanılmaz bir ağrıyla kırmızıları gördüm ya artık herşey bitmişti umudum hevesim hiçbişey kalmamıştı ...

işte bu ayın hikayesi banka işlerini bahane ederek attım kendimi dışarı o güzel bebek eşyalarını gördükçe dahada kötü oldu ve şu an ağlıyorumsenağlamasenağlama

Bu ay hiç aklıma gelmiyordu bile kardeşimin nişanı bayram falan derken negüzel unutmuştum taki regl günümden üç gün önce başlayan mide bulanmaları kasık ağrıları derken aklımda bi ışık dedim ahanda oldu galiba hemen bi test alıp yaptım sonuç malum tek çizgi dedim kızım daha erken az bekle ne güzel çift çizgi görecez sonuçta buna değer dedim beklemeye başladım ve bingo!! regl im gecikti 1-2-3 yok artık daha bi inandım ve bugün tekrar bi test alıp yaptım sabahtan ama sonuç malum (-) testi hemen atmadım bütün ışıkları yakıp belki silikte olsa bi çizgi daha lütfen derken yokk yok yok

hani üzülmeyecektim hani dünya başıma yıkılmayacaktı ama yapamadım ve inanılmaz bir ağrıyla kırmızıları gördüm ya artık herşey bitmişti umudum hevesim hiçbişey kalmamıştı ...

işte bu ayın hikayesi banka işlerini bahane ederek attım kendimi dışarı o güzel bebek eşyalarını gördükçe dahada kötü oldu ve şu an ağlıyorumsenağlamasenağlama

canım benım...
kıyamam aglama ...ne zamandır denıosunuz hamiş kalmayı?bıs esımle 2 yıl denedık..bende cok agladım her regılımın ardından....dr lar tedAVI DERKEN ..tedavıyı bırakıp ,beişi erteledıgımız bır anda,nasılsa tedawıyle olck korunmayalım dedıgımız anda geldı bısım oglan surprız yaptı bıse....hemde tedavısız!!!ve ben sunu anladımkı,pısıkolojıyle cok alakalı canım bu hamile kalıp kalamamak.eger senın ve esının tum testlerınız tamamsa we hıc bı sorun yoksa olay sadece pısıkolojık demektır..sil bu gozyaslarını we umudunu hiç kaybetme...hiç beklemedıın bır anada calıverır kapını mınık mucızen sasar kalırsın....:1rolleyes:sewgıyle kal ve umutsuzluga kapılma canım...sewgıler...

Allah ım tez zamanda sana ve tüm isteyenlere gönüllerine göre bir evlat nasip etsin inşallah..
Rabbim hiçbir kadının kucağını boş bırakmasın inşallah.. lütfen canını sıkma Allah büyüktür.

canımmm seni çok ii anlıyorum....evet bunu birçomuz yaşadık yaşıyoruz yaşıcaz ama bu herşeyin sonu değil...üzülme demiyorumelde değil biliyorum....allahım en yakında zamanda hem senin hem benim hemde tüm isteyenlerin bebişlerini yola çıkarsın....
ağla sızla rahatla ama uzatma bunu çünkü stres herşeyden kötü....
ben düşük kürtaj gelen adetler..hepsini yaşadım..allahım kimseye yaşatmasın...ama hala umutla bekliyorum....
kendini başka şeylerle oyala...
canım allah gönlüne göre versin....

teşekkür ederim hepinize ne yapayım elimde deil ama dediğiniz gibi rabbim çok büyük elbet bizim dualarımızı da duyacak burada paylaşmak biraz daha iyi geldi bana.ben 14 aylık evliyim ve 11 ay oldu korunmayı bırakalı doktora gittik bende bi sorun olmadığını beklememizi söyledi eşimi muayene etmeye bile gerek olmadığı daha erken olduğunu söyledi ama beklemek çok zor benim gibi hayattaki tek ve en büyük hayali sevdiğinden bi melek sahibi olmayı isteyen biri için ama rabbim hayırlısını nasip etsin en kısa zamanda inş.

tatlim kiyamam sana uzuntunu anliyorum gercekten allah sabirlar versin yardimcin olsun stres yapma insallah olacak birgun diye dusun rabbim hickimsenin kucagini bos birakmasin insallah bu sitede seninde hamile haberini aliriz kendine iyi bak

canım ben şu anda hamileyim ama inan gözlerim doldu 9 ay boyunca yaşadım her ay regl olduğumda bu duyguları bu sefer ağlamayacağım diodum ama olmuodu ne zaman bıraktım peşini o geldi annesine rabbim inşallah kucağıma almayı nasip etsin amin işte bütün bu sebeplerden üzülme dirayetli ol ve hayatının amacı bu olmasın diğer arkadaşımın dediği gibi psikoloji direk olarak etkili Allah hayırlısı ile tez zamanda yüzünü güldürür inşallah

canımmm seni çok ii anlıyorum....evet bunu birçomuz yaşadık yaşıyoruz yaşıcaz ama bu herşeyin sonu değil...üzülme demiyorumelde değil biliyorum....allahım en yakında zamanda hem senin hem benim hemde tüm isteyenlerin bebişlerini yola çıkarsın....
ağla sızla rahatla ama uzatma bunu çünkü stres herşeyden kötü....
ben düşük kürtaj gelen adetler..hepsini yaşadım..allahım kimseye yaşatmasın...ama hala umutla bekliyorum....
kendini başka şeylerle oyala...
canım allah gönlüne göre versin....

bunların üzerine (30 kasımda düşüğümün ardından) biraz önce peçeteye kan geldi...
allahım sabır ver güç ver yarabbim...yine bebek kaybetmek istemiom....

canım ,lk önce üzülmeyi ve stres yapmayı unut diyorum sana belide en büyük sebep bu senin için gerçi stres yapma demeyle olmuyor kendimden biliyorum bende bebek istiyordum ve artık hiç olmayacagına inanmaya başlamıştımki 1 haftalık gecikmem olduihtimal bile vermediğim için test bile yapmamıştım gecikmemin 12. gününde yaptıgım testte hamiş oldugumu ögrendim şimdi 7. ayımıza giriyoruz doktorum bana sadece stresten bebegin olmuyor dediğinde inanmamıştım ama 1 ay bebeği düşünemeyecek kadar yogun geçirdim rabbim nasip etti o ay çok etkiliyor benden söylemesi inşallah rabbim en kısa sürede sanada nasip eder hayırlı günler

Rabbim kimsenin bos bırakmasın :Saruboceq:
allahım sizede hayırlı evlatlar nasip etsn :Saruboceq:

cnm şunu unutmaki bütün bu acıları yaşayan tek değilsin ve son da olmayacaksın benim birsürü tanıdıgım var tüp bebegi bile tutmuyor ve asla anne olamayacaklarını bileerek yaşıyolar yaşamak zorundalar Allh korusun çok zor bende zor hamile kaldım bebegimi 2 aylıkken kaybettim sonra tedaviyle kaldım 1,5 yıl sonra bunuda kaybetme korkusu yaşıyorum hastalıgım var çünkü herkes mutlu mesut hamileliğinin tadını çıkarırken ben her gece dua ediyorum bugun kanamamam olmasın bebegim beni bırakmasın canımın ugruna bunu doğurayım diye herkesin bi derdi var cnm bence tüm olumsuzlukları içine at ama dışına yansıtma kötülüğü yaklaştırma kendine en iyisi bu

canım bu gün doktora gittim. boğazımda aniden çıkan lenf bezlerim beni çok korkutuyodu.3.kez doktora gittim bana korkulacak birşey olmadığını söyledi.okadar kötü hastalıklar varki halimize şükradelim.bende ikinci çocuğumu istiyorum ama kaç aydır korunmamıza rağmen olmuyor. ama yinede mutluyum allahım çaresi olmayan bir hastlık vermesin.anne olmak için okadar altarnatif varki hiçbir zaman umudunu kaybetme.

canım benim ben 1 yılı aşkın bir süre uğraştım..
stres bunun en önleyici etkeni canım..
ilk hamileliğimi tedaviyle sağlamışken ikinci hamileliğim kendiliğinden oluştu..
kafanı dağıtmaya bak,başka şeylere odaklan.göreceksin Allahın izniyle miniğin gelecektir.
ama bir doktor kontrolünden geçmenide öneriyorum..

canım seni o kadar iyi anlıyorum ki. Bende 1,5 yıl denedim, olmadı olmadı. Kayınvalidemle beraber oturuyordum. Sinir, stres derken olmadı. Eşimdede bende de sorun yoktu. Anlaşamadık ve taşındık. Taşınalı 6hafta oldu ve ben 5 haftalık hamileyim. Demek istediğim stresle çok çok alakalı birşey. Biz taşındıktan sonra bebişi unuttuk nerdeyse evi yerleştirmenin derdine düştük ve hemen oldu. kısmet böyleymiş. Bende artık adetimin her gecikmesinden tamam kesin hamileyim diyordum ama o tek çizgi çıkan testleri kendim iki çizgi çıkarıyordum, eşime bak şurda silikte olsa var diye. Aslında yoktu. Böyle böyle 1,5 yılın sonunda rabbim nasip etti. Sende sakın şartlama kendini çocuk için ilşkiye girme. İnşallah allahım sana da nasip eder. Pozitif çıkan testi evimin baş köşesinde saklıyorum. O kadar çok üzülme, neleri var şu hayatta. Tüp bebek deneyip deneyip te olumsuz çıkanlar. Sen daha 1yıl bile olmamış deniyorsun. Öyle düşün kendini rahatlat. Kendine dikkat et. Üzülme, her işte vardır bir hayır. Herşey gönlünce olsun..

merhaba arkadaşlar 5 aylık evliyim bizimde olmadı 7.reglim i de oldum hiç gününü şaşırmadan geliyo ve her ay hüsran hadi bu sefer olcakdiyorum ama olmuyo yarın doktora gidicem ilk defa genel kontrol için belki bi sorunum vardır belki onu öğrenmiş olurum en azından dimi belki erken ama napim biranönce anne olmak eşime bu güzel haberi vermek istiyorum

Rabbim herşeyden önce hayırlısını versin canım. canını sıkmak ve umutsuzluğa kapılmak için bence çok erken. ayrıca unutma ki stres gebelikte en önemli etkenlerden biri. inşallah tez zamanda duaların kabul olur.

ben sizin neler yaşadığınızı anlayamam belki ama gerçekten bu tarz şeyleri okudukça o kadar üzülüyorum ki...
bu siteye hamile olalı giriyorum ve aylar yıllardır bebekleri olsun diye çırpınan insanları gördükçe kalbim sıkışıyor..
dua ediyorum hep sizler için Rabbime
size de nasib etsin anneliği küçük meleği diye

ya arkadaşlar bugün doktora gidicem ve çokkorkuyorum ya kötü bişey çıkarsa naparım ben ya zaten olmyo diye bi stres bide bişi varsa diye stres yaşarsam kötü olurum

teşekkür ederim hepinize ne yapayım elimde deil ama dediğiniz gibi rabbim çok büyük elbet bizim dualarımızı da duyacak burada paylaşmak biraz daha iyi geldi bana.ben 14 aylık evliyim ve 11 ay oldu korunmayı bırakalı doktora gittik bende bi sorun olmadığını beklememizi söyledi eşimi muayene etmeye bile gerek olmadığı daha erken olduğunu söyledi ama beklemek çok zor benim gibi hayattaki tek ve en büyük hayali sevdiğinden bi melek sahibi olmayı isteyen biri için ama rabbim hayırlısını nasip etsin en kısa zamanda inş.

canım ben 10 aylık evliyim.. ilk aydan dr lara gittim bebe için stres yaptık ya olmuodu. dr bana bakmak için önce eşimin spermiogram raporunu istedi. normaldi ama daha iyi yapmak için e vitamini önerdi. 3 ay önce tekrar test yaptı ve mükemmeldi. bendede sorun olmadıını söledi. tam 3 ay bekledim yok yok yok.. bu ay ise evi taşıdım kocamla beraber bile olamadım nerdeyse ama gebeliği aklıma bile getirmedim.. yüce rabbim 4 haftalık bi bebe verdi şimdi bana.. sakın stres yapma ve düşünme.. tanısı koyulamayan kısırlığın en büyük nedeni stresmiş biliomusun... haktan hayırlısı... en kısa zamanda bebeğine kavuşman dileğiyle..

X