Tedaviyle hamile kalanlar ne kadar uğraştınız mutlu son için..

nevra_t

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2008
799
11
Tam 1 senedir mutlu sona ulaşmak için bekliyorum:çok üzgünüm: peki hamile kalan arkadaşlar siz ne kadar beklediniz ve lütfen sorununuz neydi paylaşırmısınız burada bizlerede umut olsuna.s.

Ben tedaviyle hamile kaldım. Biz ara doktorları atlayıp direkt tüp bebek doktoruna gittik.Çünkü bir sorun olduğunu hissediyordum. Aşılama aşamasını biz istemedik.
Hsg, muayeneler, laparoskopi, histeroskopi, yumurta iğneleri, yumurta toplama, transfer derken benim yaklaşık 1 sene sürdü. (1 senenin içinde 3 ay bebek yapmaktan vazgeçtiğim için doktora gitmeye ara verdim.)
İlk denememde tuttu Allah'a şükür. Şu an 10 haftalığım.

Darısı tüm hamiş olmak isteyenlerin başına inşallah.

canım bende 2 yıllık evliyim ilk günden beri istedik olmadı ..tüm tahliller yapıldığında pcos hastası olduğum yani yumurtalıklarımda kist olduğu anlaşıldı..tedavi başladı yaklaşık bir yıl sürdü..yumurtlama takibi ,, ilaçlar ,,iğneler derken şubat ayında hamile kaldım..ve şu an 6 aylık hamileyim ..allah sanada nasip etsin inş..

bizim serüvenimizde 2,5 yıl sürdü..6 ay yumurta takibi,2 kez aşılama sonrasında ilk kez pozitif sonuç..ben pko hastasıyım,eşimdede biraz problemler var..inş hamileliğim sonuna kadar gider..şimdilik çok yeni daha..Allah herkesin yüzünü güldürsün...

benimde 2.5yıl olmadı.pkoluyum.ilk aşılamamda hamile kaldım şükürler olsun....

ben 4 yıllık evliyim canım ilk 2 yıl biz istemedik.
daha sonra 2 yıl olmadı doktora falan gitmedim ben tedaviylede olmadı
şu anda 5 aylık hamileyim hep sabrettim ALLAH IM dualarımı kabul etti.
sabret canım herşeyin bi vakti zamanı var bununda oldugu gibi.

Umarım Allah benimde yüzümü güldürürsenağlama İnşallah sizlerde bebeklerinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız...Ben 5 senelik evliyim ilk 4 sene korunduk böyle olacağını bilseydim hiç korunmazdım akışına bırakırdım şimdi 1 senedir uğraşıyoruz,4 aydırda tedavi görüyorum...

canım ben 1,5 senelik evliyim. 7 ay önce bebek istediğimiz için genel bir kontrolden geçeyim diye doktora gittim. doktor bende çikolata kisti olduğunu söyledi.doğum kontrol hapı verdi. Ama ben bebek istiyorum , nasıl doğum kontrol hapı içeyim.3 ay sonra başka bir doktora gittim. Oda, sende çikolata kisti falan yok. sende pco var dedi. Ama ilaç vermedi. sabret olur dedi.eğer 2 sene olmazsa ozaman tedaviye başlarız. çiftler bu konuda çok sabırsız davranıyor dedi. bizde çaresiz tamam dedik. öyle böyle derken, hayal kırıklıkları içinde 7 ay geçirdik. sonunda Allahım dualarımızı kabul etti. bugün hamile olduğumu öğrendim. Okadar mutluyumki. Allahım isteyen herkese en yakın zamanda , sağlıklı, hayırlı evlatlar nasib eder inşallah.Amiin

hayırlı olsun canım darısı evlat hasreti ilr yananların basına ınsaallah :teytey:

öncelikle slm bende sizin gibi bebek isteyenlerdenim benim ilk bebegim beş haftalıkken düştü bir yıl oldu düşük yapalı ama bekliyom doktıra gittim o daha çok piskolojimi bozdu o yüzden gitmedim her şey allahtan zamanı var demekki diyorum ve çok istiyorum bebegim olmasını hepimizin sabırlı olması gerekiyo allah nasip eder inşallah hepimize

Umarım cnm,zaten en önemli şey sabretmek demekki diyorum bazen Allah beni bununla sınıyor o yüzden sabretmek gerek birde stres yapmamak lazım ama gelde anlat bunu beynime:çok üzgünüm:

canım ya üzülme ne olur benim bir tanığımın 6 - 7 kadar bebeği olmadı bilmiyorum o zamanlarda tadavisine baktılar mı ama en son aşılama yaptırmaya karar vermişler gittikleri dr. önce normal ilaç tedavisi önermiş olmazsa aşılama yaparız demiş kısa bir süre ilaç tedavisi gördükten sonra hamile kaldı şuan 6 aylık hamile ve bir kızı olacak inş. :))
gittiği hastane devlet hastanesi dr. çapadan geliyormuş ...

canım ya üzülme ne olur benim bir tanığımın 6 - 7 kadar bebeği olmadı bilmiyorum o zamanlarda tadavisine baktılar mı ama en son aşılama yaptırmaya karar vermişler gittikleri dr. önce normal ilaç tedavisi önermiş olmazsa aşılama yaparız demiş kısa bir süre ilaç tedavisi gördükten sonra hamile kaldı şuan 6 aylık hamile ve bir kızı olacak inş. :))
gittiği hastane devlet hastanesi dr. çapadan geliyormuş ...

Ah cnm umarım benimde Allah yüzüme birgün güler,darısı başıma..

Ah cnm umarım benimde Allah yüzüme birgün güler,darısı başıma..

inş. canım hayırlısı olsun .
madem ist. dasın bir git derim o dr. anadolu yakasında göztepe eğitim ve araştırma hastanesinde (merdivenköy poliklinik) arasıra geliyormuş .
ismi ışık mış.
normalde çapada görevli imiş.

Arkadaşlar bızde uğraşıyoruz aylardır ama olmuyo bu ay dr a gitmeye kara verdik acaba hangi dr gitmemiz gerek ilk önce ve anadolu yakasında bildğiniz iyi bir dr varmı pendik kartal civarında.

Arkadaşlar bızde uğraşıyoruz aylardır ama olmuyo bu ay dr a gitmeye kara verdik acaba hangi dr gitmemiz gerek ilk önce ve anadolu yakasında bildğiniz iyi bir dr varmı pendik kartal civarında.

Cnm ben Jinemed Kalamış Tüp bebek merkezine gidiyorum orada Dr.Melike Hanım var,şu an için memnunum bakalım daha bir sonuç alamadım ama kısmet..

X