tecrübeli hamişler yardım

meldek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2007
142
3
42
kızlar dün hamiş olduğumu konu açmıştım sizlere, ben çok korkuyorum ona birşey olacak diye daha tutunmaya çalışıyo bebişim, benim merak ettiğim ilişkiye girersek şu dönemde ona birşey olumu tahminime göre daha 3 haftalık, erken olduğu için dr. haftaya gitmeyi düşünüyorum. bana yardım edin lütfen:bbo:

bide neler yapmalıyım nelere dikkat etmeliyim, sanki bildiğim herşey gitti,

merhaba canım hayırlı uğurlu olsun bebeğin. ben 22 haftalık hamileyim.Hamile olduğumu 6.haftanın sonunda öğrendik ve o zamana kadarda bilmeden her işi yaptım buna bayram temizliğide dahil tabi eşimle normal ilişkiyede devam dı öğrendikten sonra dr sorduk sakıncası varmı diye sancın ve kanaman olmadığı sürece sakıncası yok dedi. sana tavsiyem en kısa sürede bi dr git ve ona danış sonuçta o senin sağlık durumunu daha iyi bilebilir.

arkadaşım ilişkinin sanıldığının aksine bebeğe hiç bir zararı yok. dediğin gibi bu hafta ultrosonda daha kese görünemeyecek kadar küçük olabilir. sana taviyem bol bol su iç, folik asit kullanmıyorsan başla, ağır seyler kaldırma.kahve, kahve türleri, çay; çay türleri ve asit li şeyleri içmekten kaçın. sigara da kulnnaıyorsan biran önce bırakmayı dene. birde bana doktor iç çamaşırlarını hergün değiştir ve ütüleyerek giy demişti. aklıma gelen şeyler şimdilik bunlar.Allah sağ salim bebeğini kucağına almak nasip etsin. Tebrik ederim canım seni yerimseniben

canım benım öncelıkle sakin ol bakalım
biçok insan hamile olmadan okadar cok sey yapıyokı ilişkişde dahil
ilişki hamılelıkte bı sorun yaratmıyo
tabı bunu dr un kontrol edip sana söylicek
çünkü bazı hamılelıkler riskli olabiliyo
mesela kanaman varsa ilişki yasaklıyolar
direk sırtüstü yatış
bende hiç bir risk yoktu ama benım dr um sık ilişki yok demişti
haftada 1 demıstı
sizde tedbir olsun dıye öyle yapabılırsiniz,
neler yapman gerekıyo
hamılelıkten önce folık asıde baslamıs olman gerekıyodu
baslamadıysan hemen basla cok önemlı
ilk 3 ay kullanılıyo
günde 3 ana öğün 3 ara ögün yemelısın
sık sık azar azar yemelısın
suan bol protein agırlıklı beslenmelısin
bebegın gelısımı ıcın
süt peynir yumurta
balık et bunları haftada 2 kez tuketmelısın
bol yesıllık mevsım meyvelerı
çiğ veya pişmiş sebze meyve
günde 3 tane cevız ye beyın gelısımı ıcın yerimseniben
yapmaman gerekenler ıse;
ağır kaldırma ani hareketlerden kaçın
fazla agır ısler yapma kendını yorma
çiğ etlerden uzak dur
salam sosıs sucukl vs bunlarıda yeme
kola kahve cay munkun oldugunca tuketmemeye calıs
aklıma gelenler bunlar gelırse yıne yazarım canım
ha bırde mutlaka gunde 1 saat yürü

merhaba canım hamileğin ilk 3 ve son üç aylarında daha dikkat etmen gerek

çok teşekkürler kızlar tavsiyeler için, çok büyük bi sorumluluk bu,ençok sıkıntı çekeceğim konu sanırım beslenme,çünkü çaliştiğim ortamda yemek hane yok, yani dışarıdan aperatif besleniyorum ama bunu çözecem,

canim Bence Sen Erken Deme Ve Birianönce Doktora Git.en Azindan Doktorun Görüşlerini Alirsin.sonradan Keşke Dememek Için Lütfen Biranönce Doktora Git Canim Sakin Ihmal Etme...

EN İYİ ÇÖZÜM EVDE YAPIP SAKLAMA KABIYLA İŞE GETİRMEK

canım yemek konusunu oyle aparatif geciştirmeyi düsünme
az az sık sık yiceksin
3 ana 3 ara yiceksin yanında meyvelerinide getir
yemeklerınıde evden yapıp getırcen baska yapcak bısı yok
cok dikkatlı ol ılk 3 ay tamammı

canım ben 6 haftalık hamile iken hafif kanamam oldu düşük tehlikesi geçirdim.bunun için ilaç kullandım.doktor 15 gün ilişki yasak demişti.15günün sonunda kontrole gittiğimde sorunun kalmadığını söylemişti ama yinede benimde bildiğim kadarı ile ilk 3 ay biraz riskli ne olur ne olmaz??

canım öncelikle gözün aydın hayırlısıyla dünyaya getirirsin inşallah ama önce stress yapma lütfen bu gebeliğini olumsuz etkiler.Gıda alımına çok dikkat et yani arkadaşlar belirtmiş zaten ekstra bişey söylemeyeceğim sadece folik asit alman şart bebeğin omurilik gelişimi için tabi birçok faydasının yanında sadece bunu söylüyorum araştırırsın hemen başla ilk 3 ay kullanman gerekli dr a git yazmasını söyle belki sana yazar ama bazı dr lar söylemiyor. Rahat ol herşey yoluna girecek bizde geçtik o dönemleri Allah yardımcı oluyor takrar gözün aydın canım

slm canim allah ona omur verdiyse hic birsey olmaz merak etme tabi yine dikkat et ama iliskiye girebilirsiniz bir sorun olacagini sanmam zaten daha yeni de hamilesin tadini cikar az zaman sonra mide bulantilarindan canin istemeyecek iyisi mi firsati degerlendir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…