tecrübeli gebelere sorum olacak

E

EU1

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU1
arkadaşlar benim bebeğim sağ tarafta.sol tarafa geçme imkanı varmı?

• Konu Sahibi EU1
arkadaşlar benim bebeğim sağ tarafta.sol tarafa geçme imkanı varmı?
nasil yani canim bneim kaç haftaliksin ki sen bebeğin zaten hareket etmeye başladiysa karninin her yerinde minik bir balk gibi geziniyo zaten taklala bile r atiyo.

• Konu Sahibi EU1
Evet cnm bende trakyaliya katiliyorum heryerde geziyo...mesela 10-11 haftada yutkunmayi çiş yapmayi öğreniyor ve biz hissetmesekte içerde takla atiyo, rahim içine tirmaniyo, kendince oyun oynuyo...

• Konu Sahibi EU1
neden geçirmeye çalışıyorsun ki

• Konu Sahibi EU1
evet hamileliğin küçükse heryerde gezmesi lazım.mesela benim sagda genelde çünkü bebegin eşi solda. artık son haftalarda olduğumuz içinde öyle heryerdde gezemiyo.

• Konu Sahibi EU1
benim de ilk hareketini sol tarafta hissetmiştim ama şimdi maşallah karnımın sağ alt trafındada hissediyorum hafifte olsa

• Konu Sahibi EU1
soruyu anlamadım tam manasıyla..o tarafa geçirmeye mi çalışıyosun ,yoksa sağdaydı sola geçmiş diye mi endişeleniyorsun..bebek gezecek tabi ilk gebeliklerde 18 haftadan itibaren hareketlerini hissedersin zaten..heryerde gezer..benim bir göbeğimde , bir karnımda , bazen kasığıma bile vuruyor..kayıyor soldan sağa ..bunlar normal şeyler..

• Konu Sahibi EU1
19 haftalık hamileyimde gebelik kesesi sağ taraftaydı hareketlerini sağda hissediyodum hep birkaç gündür sol tarafta hissetmeye başladım bilmiyodum yer değiştirdiğini obakımdan sordum cevaplar için sağolun tecrübesizlik başa bela

• Konu Sahibi EU1

canım kese artık sağda değil rahmi kaplamış olmalı rahim de göbek deliğine kadar çıkmış olmalı bebeği bu dönemden sonra heryerde hissedebilirsin..

arkadaşlar ben 24 haftalık gebeyim ve son bikaç gündür hareketleri sadece kasıklarımda hissediyorum,dr erken doğum olabilir demişti,bununla ilgisi var diye korkmaya başladım,benim gibi bebeğini aşağıda taşıyan var mı aranızda?

anlamayan arkadaşlardan özür dilerim soruyu istediğim gibi soramamışım kafam nerdeydiyse artık ama aldım cevabımı.bugüne kadar sağda hissediyodum şimdi sağda bişey yok soldaki hareketlerde acaba bağırsak hareketleri falanmı diye endişelenmiştim açıkçası bebeğim niye durdu diye.cevaplarınız için teşekkürler

merhaba Arkadaslar,

Benim sizlere bir sorum olacak. Bhcg degeriniz kacti ve hangi haftada ögrendiniz? bildigim kadariyla normalinden fazla oluyormus galiba ama ne kadar fazla oldugunu tahmin edemiyorum.

Ayrica adetim geciktikten sonra doktora gittim(5.haftanin basinda). Doktor zar zor ultrasonda gördü ve daha kesesinin olmadigini söyledi ve bunun icin kan testi yapalim dedi. Kan testi sonucunda 4302 cikti.Biraz tedirgin oldum.Cünkü normalde 1000-3000 arasi kese gözükür diye okudum ama benim ki 4000civarinda olmasina ragmen gözükmedi. Acaba ikiz gebelik varda ondan mi böyle diye düsünmek istiyorum ama bi yandan da icim icimi yedi malum ihtimallerden de sebep...bunun icin sormak istedim sizdeki degerler nasildi ve kacinci haftada ögrendiniz ve kese ne zaman gözüktüüü???

cok korkuyorum bana dua edin.... (((

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…