tecrübeli bayanlar yardımcı olabilir mi?

aylavyu

Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2012
30
0
meraba herkese. uzun zamandır takip ediyorum bu forumu. hatta evlenmeden önce hesabım da vardı ve uzun zaman boyunca paylaşımlarda bulunmuştum fakat eşim bir şekilde nikimden beni tanımış ve ta 3 sene önce yazdığım bir yazı nedeniyle ayrılma noktasına gelmiştik sözlüyken. neyse konuya gireyim hemen.

ben yeni evliyim. henüz iki ay oldu. üçüncü ay içindeyim şu anda. benim adetlerim hep düzenlidir. 3 ya da 2 gün öne gelir. tıkır tıkır da işler. ancak bu ay olmadım hala. martın 13ünde en son adet gördüm. 10 nisanda olacakmış gibi şiddetli ağrım oldu fakat olamadım. her seferinde banyoya koştum oldum diye yok olmadım. hamile olmaktan korkuyorum açıkçası. neden derseniz daha her şey çok yeni. bebeğe hazır değilim gibi hissediyorum. ne yapacağımı şaşırdım. biz eşimle tam ilişkiye bile giremedik. çok utanç verici bunu yazmak ama ben korkuyorum ve olmuyor. başlıyor sonra devam etmiyor. eşimin tatmin olmasını sağlamaya çalışıyorum. üstüme hiç boşalmadı ama çabalarken diğer sıvılardan bir şekilde sperm yumurtaya ulaşmış olabilir mi acaba? dün kahverengi akıntım oldu. yerleşme kanaması deniyor. adet ağrım şu an hiç yok. ama mide bulantısı, halsizlik, tuvalete sık çıkma, bel ağrısı gibi şikayetlerim de yok. 10 nisanda gebelik testi yaptım negatifti. bu sabahta ilk tuvaletimde yaptım negatifti yine ve silik çizgi filan hiçbir şey yoktu. ama hayatımda ilk kez adetim 4 gün gecikti hem de hiç belirtisi yok. içim kıpır kıpır bir yandan da. ya varsa diyorum, karnımı seviyorum. eşim vardır inşallah diyor, çok istiyor. kan testi yapalım diyor ama ben karşılaşacağım şeyden korkuyorum galiba bu ay ağır bir solunum yolları enfeksiyonu sebebiyle 7 tane antibiyotik iğne vuruldum ve hap olarak da antibiyotik kullandım. acaba hastalığın veya ilaçların etkisi mi bilemiyorum. bana yardımcı olun ne yapmam gerekiyor? sanırım bu konularda çok cahilim

hayirlisi olur insallah...bence ama cok antibiotik kullandigin icin ve cok hasta oldugun icin gecikmisdir..stressden dolayida gecikme yada erken gelem olabiliyor...hem iki kere test yaptirdin hamile olsaydin mutlaka silik de olsa bir cizgi cikardi...

tatlım hamile değilsin...zaten tam bi birleşmenizde olmamış böle durumda hamile olmayı bekleme.bebek olduysa bile bu durumunuzda sanki biraz erken ve yanlış olmuş gibi geliyor.daha evliliğinizin cinsel hayatınızın bile tadını çıkaramamışsınız ! muhtemelen stresten veya kullandığın ilaçlardan reglin gecikmiş görünüyor.bikaç gün daha bekle olmazsa dr git.hem korkuların için faydası olur hemde reglin için...

teşekkür ederim yorumlarınız için. bana da olamam gibi geliyor da işte bu adet gecikmesi meraklandırdı. testlerden sonra yok kesin dedim ama burada bazı konularda idrar testinde geç çıktığını, hatta bazı bayanların hiç çıkmadığını görünce acaba demiştim. tekrar teşekkür ediyorum :)

canım eğer içine boşalma olmadıysa korkma hamile değilsindir. belki sitresten ilaçlardan eee bide yeni evlisin onunda etkisi olur zaten test yapmışsın çıkmamış eğer olsaydı ikinci çizgi silik çıkarda bence de daha çok erken biraz evlilliğinin tadını çıkar ve bir cicim ayları bitsin bak bakalım gisiş hata uygunsa yapzaten ez 2 sene yada 1 sene herşey biranda tersine dönebiliyor yanlış anlama evlenip hemen çocuk yapıp sonra ayrılan oluyor olan çocuklara oluyor anne bir yerde baba bir yerde üzücü o yüzden evlilik ve çocuk yapmak çocuk oyuncağı değil mantıklı ve zamanında yapmak bence en doğrusu allah hakkımızda hayırlısını versin

bence de stres,sıkıntıdan gecikme olmuş olabilir veya hormon değerlerine bir baktır derim o yüzden de olabilir.
bende de 2 hafta gecikme oldu,gebe olamam da dedim doktora gittim bir hormon değerim fazla çıktı.ilaç kullanıyorum şimdi.
bir de arkadaşın dediği gibi kullandığın ilaçlar da etkili olabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…