Bebek Beslenmesi Tecrubeli anneler yardim edin lutfen

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

takino

Arda'nin annesi
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2011
1.709
722
35
Tecrubeli amneler yardim bekliyorum bebegim 8.5 aylik 6 ayini doldurdugunda ek gidaya basladik ilk zamanlar seftali uzum suyu vs kasikla veriyordum sonra yogurt corba falanda verdim az da olsa yiyordu cok istahli bir bebek değil emiyorda ancak 1 haftadır kabus yasiyorum kan damlasini d vitaminini bile veremiyorum tabagi kasigi gordugu zaman agzini kitliyor kesinlikle acmiyor agliyor huysuzlaniyor elimle zorla acmaya calissam dahi acamiyorum tv izletiyorum oyun oynuyorum kucagima alıyorum mama sandalyesinde yedirmeye calisiyorum ben deniyorum babasi deniyor anneannesi deniyor yok yok yok asla yemiyor bende kahvaltisini ihlamurla karistirip biberonla verdim bir kac defa o sekilde aliyor meyvesuyu veriyorum onuda iciyor ama kasiga kesinlikle tepki gosteriyor kafasini ceviriyor elimi itiyor bana karsi cikiyor resmen moralim sinirlerim harab oldu kendimde yiyemiyorum üzüntüden emmesi normal disi cikmadi acaba dis mi cikartiyor huysuzluklari yoktu oda basladi acaba biberonla beslesem mi kisa bir sure ac kalmamasi icin yoksa kasiga zorlamaliyim ara mi vermeliyim doktor onune koy o yer diyor ama asla cocugum istemiyor yardimlarinizi bekliyorum ne olur fikir verin

Son düzenleme:
dişi acıdığından kaşığı reddedebilir. silikon uçlu kaşık kullanıyorsunuz değil mi? geçici bir dönem olmalı, elinizle beslemeye çalışabilirsiniz birde. mama sandalyesi değil de yere sofra serebilirsiniz

dişi acıdığından kaşığı reddedebilir. silikon uçlu kaşık kullanıyorsunuz değil mi? geçici bir dönem olmalı, elinizle beslemeye çalışabilirsiniz birde. mama sandalyesi değil de yere sofra serebilirsiniz
Cok tesekkur ederim cevabiniza bende kimse yazmadi diyorum konuyu takibe almamisim meger sanirim dis cikariyor biberon bile almiyor su bile icmedi bugun cok üzülüyorum

Cok tesekkur ederim cevabiniza bende kimse yazmadi diyorum konuyu takibe almamisim meger sanirim dis cikariyor biberon bile almiyor su bile icmedi bugun cok üzülüyorum
doktor bir öneride bulunmadı mı, kilo kaybı da varmış. belki diş çıkarma da değildir başka bir sıkıntısı vardır 1 kilo vermesi normal değil ya

doktor bir öneride bulunmadı mı, kilo kaybı da varmış. belki diş çıkarma da değildir başka bir sıkıntısı vardır 1 kilo vermesi normal değil ya
Cumartesi guni kontorle gittik almasi gereken kilodan 1 kilo eksik almis ek gidaya basladik baslayali 600 gr almis ayda 200 gr yani kan tahlili verdik kansızlık cikti gunde 2 doz vermem gerekiyor ksn ilacini ama mumkun degil agzini acmiyor biberona yapıyordum oyle yiyordu simdi onuda birakti gecede uyumadik 5 6 kere aglayarak uyandi

Cumartesi guni kontorle gittik almasi gereken kilodan 1 kilo eksik almis ek gidaya basladik baslayali 600 gr almis ayda 200 gr yani kan tahlili verdik kansızlık cikti gunde 2 doz vermem gerekiyor ksn ilacini ama mumkun degil agzini acmiyor biberona yapıyordum oyle yiyordu simdi onuda birakti gecede uyumadik 5 6 kere aglayarak uyandi
bende kilo verdi sandım. diş sıkıntısı yaa, gece ağlayarak uyanıyorsa. diş jelleri var kullanıyor musunuz, onun yerine karanfil yağı da olabilir. belki onlar rahatlatıp en azından biberon almasını sağlayabilir

bende kilo verdi sandım. diş sıkıntısı yaa, gece ağlayarak uyanıyorsa. diş jelleri var kullanıyor musunuz, onun yerine karanfil yağı da olabilir. belki onlar rahatlatıp en azından biberon almasını sağlayabilir
Yok hic bilmiyordum eczaneye sorayim yarin insallah iyi gelir

Inşallah hala istahsiz
dişleri bir görünsün kalmaz sıkıntısı hiç meraklanma. şu kadar kilo alması gerekiyordu diye de kafana takma, her bebek farklı, sonuçta kilo alıyor mu alıyor az da olsa. zaten açığı bir şekilde kapatır ilerde.

X