Doğuma Hazırlık tecrübeli anneler ve yeni hamişler bebişlere aldığımız eşyalar

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

ruzgarrr

Guru
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2008
1.925
52
yataklarınız, arabalarınız, giysileriniz, biberonlarınız... aklınıza ne geliyorsa neler aldıysanız herşey hepsii

tecrübeli anneler
bebeklerinize
neler aldınız?
ne zaman aldınız?
kullandıklarınızdan memnunmusunuz?
fotoğraflarını isimleriyle eklermisiniz?

genelde yorumlar yapılıyor şunu kullandık diye ama sadece marka yazılıyo hangisi olduğunu falanda yazsanız dolduralım burayı

resim eklemek zor geliyosa bana adını söyleseniz bulur gönüllü olarak resimlerde ekleyebilirim yerimseniben

bebeğim 12 haftalık tecrübe etmiş biri olarak ben başlayayım;

kraft dondy eğer bebeğinizi kucağa veya sallamaya alıştırmayacaksanız hayat kurtarıcı bir ürün.mobilya beşik almıştık ancak henüz hiç kullanmadık sanırım uzun bir süre daha kullanmayız.10-20-30 dakikalık ayarları ve çeşitli hız seçenekleri var. gece uyandığında karnını doyurup 10 dk.lık orta şiddetli ayara kuruyorum. çok huysuzsa melodisini de açıyorum sallanarak uyuyor kuzum. hiç sallamadım ayağımda falan çok rahat ettim. 4 farklı sırt kademesi var sırtının tam yatma özelliği olması cazip. sırtını hafiften kaldırıp önüne de anakucağına takılan oyuncaklardan takıyorum uyanıkken içinde oynuyor. tekerlekli olduğundan yemek yaparken mutfağa, gündüzleri oturma odasına, geceleri de yatak odasına rahatça itiyorum. 6. aydan itibaren de mama sandalyesi olarak kullanıcaz.

benim gibi sütünüz yeterli olmazsa kesinlikle DR.BROWN'S biberon. 120 ml lik ilk 3 ay için sütünüzü takviye amaçlı yeterli oluyor.

bol bol alttan çıtçıtlı atlet ben uzun kollu atletleri daha kullanışlı buldum. siz yaşadığınız ilin iklim koşulları ve bebişinizin doğacağı aya göre alın.

mutlaka bir gece lambası. gece beslemek için kalktığınızda odanın ışığını açmamak için(bebişlerin gece gündüz farkını anlamaları için ortam loş olmalı)

ben gezmeyi sevdiğim için küçük kuzumla ilk günlerinden beri dışardayız bulunduğum yer serin olduğundan hala astronotunu giydiriyorum dışarı çıkarırken. battaniyelere falan sarmama gerek olmadı çok rahat ettim tavsiye ederim.
chicco nun tüm tekstillerinden memnun kaldım. çok sık yıkamama rağmen hiçbiri solmadı. albimini'den aldığım herşey 2 yıkamadan sonra soldu.
kanz'dan aldıklarımdan da memnun kaldım.
ayrıca deterjan olarak dalinin sıvı deterjanı ve yumuşatıcısı çok güzel hem hoş kokulu hemde sıvı olduğundan kalıntısının kalmayacağına emin oluyorum içime siniyor.

tabii hayat kurtaran derecemiz.

ayrıca anakucağı/otokoltuğu olarak kullanılan ürün kesinlikle kullanışlı. bebeğinizi arabayla biryerlere götürecekseniz şart. hastaneden de bunun içinde çıktı kuzum.ancak doğduğundan itibaren kullanacaksanız bel oyuntusunu düzleştirecek ekstra yastıları var sakın almayı unutmayın!

ben herşeyi doğmadan almadım. ihtiyacımız oldukça bakıp aldım. bebek arabamız Pierre Cardin 2020 Enigma çift taraflı kullanılabildiği, sırtı tam yattığı ve hafif olduğu için tercih ettim.

geçen hafta da oyun halımızı aldık. Tiny Love Gymını Tekmele ve Oyna Jimnastik Halısı müzikli ve çok fonksiyonlu bir halı yaklaşık 1 yaşına kadar ilgisini çekebilecek her gün yeni bir yönünü keşvedebileceği bir ürün. oyuncaklara 2. ayından beri ilgi gösteriyor. halısını da çok sevdi içinde bayagı vakit geçiriyor. (ben de fırsattan yararlanıp işlerimi yapıyorum:))
şimdilik aklıma gelenler bunlar. Allah hepinizi sağlıkla kavuştursun bebişlerinize...

Son düzenleme:
ilk mama sandalyesi gibi olabilenden birinde görmüştüm nasıl bişey olduğunu merak ediyorum galiba seninkinden o da kullanan kişiyi bulduğumda sorucam çok fonksiyonlu olduğunu hatırlıyorum sadece
bebek arabası şimdi arkadaşım hamile aynısından aldı
oyun halınız muhteşem çok seviyorum bende onları ayyy bi doğsada büyüse bizde alsak kaydirigubbakcemile3
sağol canım teşekkürler güle güle kullanın eşyalarınızı

park yatağımız kraft iyiki park yatak almışım çek götür çok işime yaradı gıcırdaması haricinde memnunum

otokoltuğumuz cihicco pek kullanmıyoruz ama kaliteli güzel bebek içine gömülmüyor ama ağır

anakucağımızda fişher price bunu bi tanıdığımız verdi oğlu hiç yatmamış içinde şimdi biz kullanıyoruz daha rahat iki aşamalı sallanıyor