Tecrübeli anneler lütfen yardım 🙏🏼

invictus34

Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2019
473
272
Hayatımın en zor dönemini yaşıyorum, geçen de konu açmıştım emzirememe ve mahvolan göğsüm, ağlayan bebeğimle ilgili. Malumunuz kendisi çok küçük, sürekli emmek istiyor, benim göğsüm kan içinde, sağıp vermeye çalışıyorum çnkü kendisi çok kuvvetli emiyor. Bu süre zarfında bebeğim çok ağlıyor. Tecrübeli annelerim lütfen yardım edin, emzik vereyim mi, evetse ne zaman başlayayım, hayırsa neden? Sütüm bol o yuzden sağınca yetiyor ama sürekli emmek istiyor ben ne yapacağım lütfen bir çare

Bebeginiz saglikla buyusun benimde ilk zamanlar yara oldu dogru tutup vermeyi tam kavrayamamistim once tutusumu duzelttim sonra hic bikmadan usanmadan gogsume zeytinyagi suruyordum 15 dk bir emzirdigim icin devamli yaglamak zorunda kaliyordum cok aciyordu ama oyle oyle gecti emizik vermeyi bende denedim ama bu amacla degil parmagini koyup kusturuyordu kendini
Kusmamasi icin verim dedim almadi 15 aylik alir eline emzigi atip firlatir hic almaz zeytin yagi kullanin bana kremler fayda etmedi zeytin yagi kullandim bikmadan usanmadan gecti..

Dediginiz gibi sert emiyordu ve birakirken de çook sıkarak birakiyordi koptu zannediyordum o derece ama gecti tutma seklini ogrendikten sonra bide bebeginiz agzini tam acmadan memeyi vermeyin memeyi cenesine degdirin iyice agzini acacaktir o zaman memeyi verin yanlis emiyorsa hem hava yutar gaz yapar hemde sizin caniniz agrir

Gögüs ucu aldım ben ve krem surdum sagmak daha cok yara yaptı bende krem surup goğüs ucu takınca rahatladım.

Birde dogru tutmak lazım göğüsü verirken birde meme bıraktırma dönemindeyiz bugun 2.günümüz keşke emzige alışsaydı diyorum cok zor geçiyor bu dönem benim için.

Maddi durumunuz iyiyse gümüş kapak alın ve emzirme dışında hiç çıkarmayın. Benim bu sayede hiç yara olmadı meme uçlarım.
Kavrayışını doğru yapamadığınız için yara olur meme uçlarınız. Ayrıca 3-4 ay meme uçları alışana kadar bir acı oluyor. Ona dayanmaktan başka çareniz yok.
Silikon uç, emzik, biberon gibi yardımcı görünen düşmanlar hem meme reddine hem de sütünüzün azalmasına neden olur. Kullanmayın derim.
İlk 4 ay zor ama dayanırsanız ondan sonra emzirmek hem çok kolay hem de çok zevkli olacak.
Benim oğlum 13 aylık, aynı sorunları hepimiz yaşadık. İnan’ın hepsi geçiyor.

Benim oğlumun damarlanmadı aşırı kuvvetliydi ve sürekli emmek istiyordu doktor vakum gibi göğsümü çektiğini görünce hemen emzik önerdi 🤭

Maddi durumunuz iyiyse gümüş kapak alın ve emzirme dışında hiç çıkarmayın. Benim bu sayede hiç yara olmadı meme uçlarım.
Kavrayışını doğru yapamadığınız için yara olur meme uçlarınız. Ayrıca 3-4 ay meme uçları alışana kadar bir acı oluyor. Ona dayanmaktan başka çareniz yok.
Silikon uç, emzik, biberon gibi yardımcı görünen düşmanlar hem meme reddine hem de sütünüzün azalmasına neden olur. Kullanmayın derim.
İlk 4 ay zor ama dayanırsanız ondan sonra emzirmek hem çok kolay hem de çok zevkli olacak.
kardeşim yeni doğum yaptı ve hic göğüs ucu yok bebeği sürekli ağlıyor ne yapmali

kardeşim yeni doğum yaptı ve hic göğüs ucu yok bebeği sürekli ağlıyor ne yapmali
Benim de hiç göğüs ucum yoktu ve bebeğim memeyi ememedi. Silikon göğüs ucu kullandım avent marka. Bir ay onunla emzirdim. Sonra yavaş yavaş bıraktı ve normal emmeye başladı. 9 aylık oldu çok şükür tekrar sıkıntı yaşamadım.

Emzik tokluk hissi verir eskisi kadar emmez. Birde atak dönemlerinde red edişleri oluyor . Bu esnada emzik iyice arayı açıyor. Çok acıyor biliyorum ama geçicek alisicak göğsünüz.
Emdikce süt üretimi artıyor bu azalırsa üzülürsunuz. .sağlıkla büyütün bebisinizi.

Bir anne değilim ama yengem emzirirken göğüsleri yara olduğunda gümüş bir göğüs ucu koruyucusu takıyordu. Kendi sütünüz ile tedavi ediliyor aslında. Denediniz mi bilmiyorum ama gerçekten çok işe yaramıştı. Eğer denemediyseniz vakit kaybetmeyin derim. Emzik bir noktada gerekiyor ama göğsünüz yerine sürekli emzik vermenizin doğru olacağını sanmıyorum. Bırakma aşaması zorlaşıyor.

ayy canımdan can giderdi zırıl zırıll ağlardım emzirirken kanlar akardı kremler .. neler neler .. sonra hastanede yürüyüş yaparken konuşurken konuşurken bayanın birisi dediki soğan halkası ks koy 2 günde toparlar .. heeep dua ederim o kadından Allah bin kere razı olsun ..

Ayva çekirdeği suda bırakıyosun yada kaynatıyomusun jel şeklinr geliyo onu sürüyosun geçiriyo dene derim

emzirme şeklinizi duzeltmeniz lazim
youtube da bu konularla ilgili videolar var.
ben emzik verdim hic pisman olmadim tek seferdede biraktirdim emzigi 2 yaşa kadar uzmanlarda oneriyor genelde diye biliyorum.
gogus uclariniza tahin yagi surun.
emzirmeden once yikayin

Hayatımın en zor dönemini yaşıyorum, geçen de konu açmıştım emzirememe ve mahvolan göğsüm, ağlayan bebeğimle ilgili. Malumunuz kendisi çok küçük, sürekli emmek istiyor, benim göğsüm kan içinde, sağıp vermeye çalışıyorum çnkü kendisi çok kuvvetli emiyor. Bu süre zarfında bebeğim çok ağlıyor. Tecrübeli annelerim lütfen yardım edin, emzik vereyim mi, evetse ne zaman başlayayım, hayırsa neden? Sütüm bol o yuzden sağınca yetiyor ama sürekli emmek istiyor ben ne yapacağım lütfen bir çare
Bebek emmez de sen sürekli sagarsan sütun azalır birsure sonra meme koruyucular var çocuğa zarar vermeyecek kremler felan ama mutlaka emzir ogrenek zamanla göğsündeki yarada geçer benimde ilk çocukta çok yara olmuştu zamsnla emzirdikce geçti.

Ben yazsam noktası virgülüne ayni yorumu yazardım :) hatta eski konu mu bu yorum benim mi diye baktim o derece 😅 14 aylığız biz de

Gumus gogus kapagi ve biraz zaman... geçecek inşallah

Göğüs ucu yaranız için neler kullanoıyorsunuz? Emziğin vakti saati yok doğdupu an bile verebikirsibşz

X