Tayland'da Balayı

NILBERA

SeVGi KeLeBeĞi
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
6.086
96
38
Tayland Hakkında
"Tayland Krallığı, eski adıyla Siyam, kısa adıyla Tayland bir uzakdoğu ülkesidir. Krallıkla yönetilmektedir, ana dili Thai dili'dir, nüfusun %90 lık büyük bölümü budist inanışına sahiptir. Kutsal Tapınaklarda beslenilen siyam kedisi tüm dünyada ünlüdür. Thai dilinde melekler şehri anlamını taşıyan Bangkok ise başkentidir. Turizme önem verilir, turistler saygıyla ve çiçeklerle karşılanır. Budist geleneği gereği ülkede budizm için büyük paralar harcanır ve tapınaklar kurulur, yaşatılır. Suya dayanıklı bir ağaç olan, yatçılık, mobilya ve havuz sektörünün vazgeçilmez malzemesi Tik ağacından çok güzel oymalar, eserler görmek ve/veya satın almak mümkündür. Ülkeyi gezecek yabancıların dikkat etmesi gereken davranış şekilleri vardır. Bir taylandlı yanında başkasının başını, saçlarını okşamak, ayakla bir şeyi işaret etmek ve thai şekli selamlaşmayı yapmamak hoş karşılanmaz. Ülke kara incinin vatanıdır."

Tayland Balayı Şehirleri
Bangkok Balayı Turu | Pattaya Balayı Turu | Koh Samui Balayı Turu

Dünyanın en güzel kumsalları, en berrak denizleri, en güzel bitki örtüleri ve en iyi tesisleri.

Yeni evli çiftlerin en değerli ve unutulmaz zamanları olan balayı tatillerini hafızalara kazıyacak ayrıntılar. Hepsi de hayatınızın en özel günlerini daha da güzel kılmak üzere burada buluştu ! Bu özel anların gerçekten özel
geçmesini sağlayacak, unutulmazlığını pekiştirecek ayrıntılarla süslü olması, yeni evli çiftlere özel servisler sunulması her şeyden önemli olmalı.

Ucuz tatiller, kalitesiz servisler ve kötü sürprizlerle karşılaşmak, sonsuza dek sizinle olacak hatıraların memnuniyetsizliği ile yaşamak yerine birbirinden güzel balayı paketlerimizden birini tercih ederek ideal tatil ile tanışabilirsiniz. Tüm tesislerdeki balayı hizmetlerimiz, bir balayı tatilinin olmazsa olmaz ayrıntılarını içeriyor.
Sizlere sunduğumuz hizmetler özel transfer ile başlıyor. Özel araç ile balayını geçireceğiniz tesise ulaşıyorsunuz. Upgrade edilmiş ve özel olarak hazırlanmış deniz manzaralı odanızda bir şişe köpüklü şarap ve meyve sepeti ilk kutlamanız için sizi bekliyor. Seçtiğiniz her tesiste, özel bir mekanda "romantik akşam yemeği" ile yaşamınızı tamamen değiştirecek bu büyük adımı, mum ışığı eşliğinde baş başa kutlayacaksınız.

alıntıdır

Son düzenleme:
Selam kızlar, balayımı 2012 Eylül ayında Tayland Koh Samui Adası'nda yaptım. Cennetten bir köşe .. Dünya'nın en iyi 10 balayı adası arasında zaten. Çooook uzun araştırmalarım sonucunda eşimle Tayland'a gitmeye karar verdik. Biz tursuz gittik en iyisi de böyle bence özgürce gezdik, biraz ingilizce bilmek yeterli derdinizi anlatmak için hiç zorlanmazsınız. Öncelikle dünyanın en güvenilir ülkelerinden biri Tayland bunu belirtmek isterim, dünyanın en güler yüzlü insanlarının orada olduğu da benim iddiam . 13 günlük süre boyunca hiçbir sorunla karşılaşmadık aksine giden birçok kişi gibi hayran olup aklımızı ruhumuzu orada bırakarak döndük. Ücret konusuna gelince TR de ki otellerden bir miktar daha fazla para vererek gitmek mümkün zira yurtiçi balayı otelleri de cep yakıyor, balayınızın farkı olsun.. Ülke çok ucuz sadece uçak biletleri pahalı THY ile direkt Bangkok'a uçuş 9 saat oradan da Samui'ye uçuş yaklaşık 1 saat sürüyor, TR den Bangkok'a aktarmalı uçuş tercih ederseniz daha uygun fiyatlara uçmakta mümkün. Seçenekler konusunda yardımcı olabilirim çok araştırdım hatta yeniden gitmek için hala araştırıyorum. Koh Samui' de çok lüks otellerde var ucuz otellerde, o kadar çok araştırdım ki otel rez. yapmadan gittik ilk 2 gün havaalanına yakın olan internetten bulduğum Ark Bar Beach Resort ta sonra da daha uygun fiyata Holiday Guest House da kaldık (oda kahvaltı günlük 40 TL civarında ücret ödedik ve oda hergün temizlendi). Para birimleri Baht ve 1 TL yaklaşık 18 Baht'a tekabül ediyor orada hayat çoook ucuz. Günlük 10 TL ye motor kiralayabiliyorsunuz benzin ucuz,adada herkes motorla seyahat ediyor zaten. hele bir de biraz maceracı ruhunuz var ise ada tam size göre. Samui körfezde kaldığından Phuket te var olan tsunami riski burada yok ayrıca Phuketten daha ucuz ve daha güzel. Eylül ayı oranın düşük sezonuydu yani muson yağmurlarını da gördük ama bir anda 15 dk. kovadan boşalırcasına sıcacık yağan harika bir yağmur ve sonrasında yine günlük güneşlik bir gökyüzü olarak düşünebilirsiniz. Adanın yakınında ki Koh Phangan (full moon partileri ile ünlüdür) ve Koh Tao (diving için ideal) ya günübirlik turlarla gidebilir bu adalarda da birkaç gün konaklayabilirsiniz.

Merhaba
Koh samui size tıoplamda ne kadarra mal oldu acaba? :) Ben de Koh samui veya Phuket düşünüyorum. Bi tur şirketi 1 haftalık Phuket tatininin -Hilton otelinde- herşey dahil 5000 tl civarı tutacağını söyledi. Tur şirketiyle gitmeyi önerir misiniz?

Merhaba,

Ben de balayı için Koh-Samui ve Phuket'i düşünüyorum. Biz de eylül başında gideceğimiz için muson yağmurları yüzünden herkes gitmeyin diyor nişanlımın kafası karışıyor. Birkaç soru sormak istiyorum. Öncelikle 13 gün boyunca Koh-Samui'de mi kaldınız? Bir de orada özellikle önerebileceğiniz balayı için de uygun olan ama en üst düzey olmayan yeri-konumu güzel bi otel öneriniz var mıdır? Yeme içme, masaj vs gibi şunu da mutlaka yapın diyebileceğiniz başka öneri var mı?

Merhaba, siz de benim gibi düşünüyorsunuz galiba:) acaba arastırmalarınız ne durumda? otel? muson yağmurları?

Merhaba, siz de benim gibi düşünüyorsunuz galiba:) acaba arastırmalarınız ne durumda? otel? muson yağmurları?

Merhaba,
Uzun dönemdir yaptığım araştırmalar sonucunda Tayland'a gitmeye karar verdik. Yine uzun araştırmalar sonunda Bangkok ve Phuket'te kalmaya karar verdik. 6 gün Phuket'te, 2 gece de Bangkok'ta kalacağız. Phuket'te de Hilton, Le Meridien gibi lüks ve güzel oteller merkez olan Patong'da değil de Karon beach taraflarında olduğu için, ilk 2-3 gün Karon tarafındaki lüks otellerde kalmaya, sonraki 3-4 gün de Patong'daki 4 yıldızlı(trdeki bazı 5 yıldızlı otel konforunda olanları varmış) kalmaya karar verdik. Henüz otelleri seçmediğimiz için isim veremiyorum. Şimdilik sadece gidiş dönüş ve ara uçuşları aldık. Muson yağmurları da tüm günü veya haftayı bozacak şekilde değilmiş, bi 15 dk çılgınca yağıp sonra geri güneş açabiliyormuş, ona da kısmet diyorum artık. Bu riski göze alarak gidiyoruz, belki denize giremeyeceğiz o yüzden en azından havuzu da güzel olan oteller seçmeye özen gösteriyoruz. Başka soruların olursa yardımcı olmaya çalışırım..

taylant çok güzel bir yer ama her yerde sex işçileri travestiler var dahası her yer korkunç kötü kokuyor

evet tayland'da ciddi bir koku problemim var galiba. bundan iki sene evvel nişanlım flying chefti ve işi gereği okyanus aşırı çok ülkeye gitti gezi vs hiç unutmuyorum tayland'dayken, otele gidip dinelndikten sonra dışarı çıkıyorum gezmeye diye msj attı bi saat sonra döndüm diye mesaj attı. dedim neden daha gezmedin git gör heryeri sokaklar çok kötü kokuyor dayanamıyorum dedi bizde nasıl tepsilerde midye satılır orda da kızarmış akrep ve çekirge satılıyormuş nişanlım çok titizdir bana diyo ki "inanabiliyor musun hepsini aynı yağda kızartıyolar??!" sanki akrep yemeleri normalmiş gibi ben şahsen görmek isterdm ama tayland'ı. değişik yerleri severim.

Biz de mayıs ayında balayı için Pattaya'ya gitmeyi düşünüyoruz orası hakkında bilginiz var mı? Travestiler baya çokmuş ve fazlasıyla güzellermiş zaten google'a "pattaya" yazınca görsellerden anlarsınız ne demek istediğimi, ama Bangkoka yakın olması bizi cezbetti, havaalanından pattaya taksiyle 100 tlc civarı bişey tutuyomuş. Ben bi de şunu sormak istiyorum eğer phuket ya da başka bi adaya gitmek istersek uçak biletleri ne civarda olur? açıkcası eğer aradaki fark kişi vaşı 200 tl civarındaysa pattaya dışında bi yere gitmeyi tercih ederim. Beni bilgilendirebilirseniz çok sevinirim :)

Merhaba,

Ben 2011 yılında eşimle birlikte Bangkok-Phuket-Singapur'a turla gitmiştim. Turu sadece ulaşım ve otel için kullandık, ekstra turların hiçbirine katılmadık, kendimiz gezdik. Bence uçuş mesafesi uzak yerlere turla gitmek daha ucuza mal oluyor. Dediğim gibi tur şirketinin sattığı ekstra turları almak zorunda değilsiniz. Bu arada Phuket'te travestiler ya da onların bulunduğu gece kulüpleri var fakat onların bulunduğu yerler belli, oralara gitmezseniz herhangi bir rahatsızlık yaşayacağınızı sanmıyorum. Biz o konuda hiç rahatsızlık duyacak bir şey yaşamamıştık. Bu arada balayı için de çok güzel yerler. Bangkok ve Phuket oldukça ucuz, yeme-içme, gezme işlerini düşündüğünüzden çok ucuza halledebilirsiniz, ayrıca çok farklı bir deneyim diye düşünüyorum...
Bu arada ben Mart ayında gitmiştim Kasım-Nisan ayları arası yüksek sezon, Haziran-Kasım arası tavsiye etmiyorum. Giden arkadaşlarım fırtına dönemine denk gelmişlerdi, tekne turları çok korkutucu olmuştu.

Tüm gideceklere keyifli tatiller diliyorum,
Sevgiler...

Aşağıdaki linkte gittiğim yerler hakkında bilgi paylaşımı yapıyorum, yakında Tayland ve Singapur ile ilgili detaylı bilgi paylaşıyor olacağım..

Burçin Gezdikçe / Roma

merhaba,

biz bu eylülde gittik. Sezon dışıydı ama bence çok güzeldi yine olsa yine giderim diyorum:) Bence Pattaya'ya balayı için kesinlikle gitmeyin çünkü Bangkok'a o kadar yakın olduğu için ve daha ucuz olduğu için fuhuş başkenti olmuş diyebiliriz. Erkek kabilelerinin sürü halinde Pattaya'ya aktığını görebilirsiniz. O yüzden en iyisi Phuket, Koh Samui tarzı adalara yönelmeniz. Biz 2 kişi gidiş dönüş Bangkok-Phuket'i 650 liraya almıştık, daha erken alsanız daha uyguna bulabilirsiniz. Bence kesinlikle tura gerek yok eğer internetten daha önce uçak bileti aldıysanız ve internette bloglardan biraz araştırabilirim diyorsanız kendiniz halledersiniz. Biz iyi ki boşuna tura para vermemişiz diyoruz. Pattaya da çok güzel yermiş ama tekrar söylüyorum balayı için gitmeyi tercih etmeyeceğiniz bir yermiş ne yazık ki

Çok teşekkür ederim bunu öğrendiğim iyi oldu, şu an tamamen vazgeçtim pattayadan. Biz tura katılmayı en başından beri istemedik daha önce abd ve avrupa ya gittik ve tamamen tursuz gezdik çok eğlenceliydi yine öyle olmasını umuyorum. bi sorum daha olcak biz gitmişken bangkokda da kalalım diyoruz 2 gün fln, bi bilginiz varmı değermi??

Kesinlikle nereden aktarma yapacaksanız orada da 2 gün kalın. Biz de 2 gece 3 gün Bangkok'ta kaldık. Koştura koştura yetiştirdik herşeyi, yapacak güzel şeyler var, adaların aksine ne kadar kozmopolit bir şehir olduğunu gökdelenlerle gecekonduların, zenginlikle fakirliğin bu kadar iç içe olduğu bir yeri görmek çok heyecan vericiydi. Ama bilin Bangkok daha çok gezmelik, Phuket dinlenmelik ve eğlenmelik. Yapacak süper aktiviteler var ve türkiyeyle kıyaslayınca fiyatları uygun kalıyor. Eğlenelim dedik, çok da eğlendik. Şimdiden bir daha ne zaman gideriz diye kara kara düşünüyoruz:)

Taylandda balayı güzel olabilir ben de oyle duymuştum ve balayı tur şirketleri ile gitmek daha mantıklı bence de

Geçen sene balayında Phuket ve Singapura gitmiştik. Bangok nasıldir bilemiyorum ama Singapur çok keyifliydi. Phuketi de özledim hatta ben sahil ve yatış insanıyım ama Singapur şu an burnumda tütüyor. Yeniden gidip yeniden gezesim var ki ben gezmeyi de çok seven bir insan değilim. Puket ne kadar ucuzsa Singapur da o kadar pahalı bir şehir.

Son düzenleme:

Selamlar,
Sorunuzu uzun süredir cevaplayamadığım için üzgünüm muhtemelen tatilinizi yaptınız fakat diğer arkadaşlara yardımım dokunabilir belki. 13 günlük tatilimizde toplamda 6.000-7.000 Tl arası harcamamız oldu, bu miktarın 4.200 TL si yol masrafıydı :44İst-Bangkok/Bangkok-İst 3.000 TL , Bangkok-Koh Samui/Koh Samui- Bangkok 1.200 TL ). TR-Bangkok gibi Tayland yurt içi uçuş biletlerinizi de erken alırsanız çok daha ucuza seyahat edersiniz. Biz Koh Samui biletlerimizi Bangkok'a indikten sonra aldığımızdan biraz pahalı oldu, akıllandık bu sene bileti erken alacağız

5.000 Tl bir hafta Phuket için uygun bir rakam gibi fakat yol gidiş/dönüş 20 saati bulurken ve en büyük harcamanız belki de yol masrafınızken fırsatınız varsa 1 haftadan daha uzun bir tatil yapmanızı tavsiye ederim. Araştırdığım zamanlarda da tavsiye edilen ve benim de tavsiyem eğer biraz ingilizceniz var ise tursuz gitmenizdir. Çok bi plan yapmaya gerek düşünmeyin gidin, maceracı ruhunuzu salıverin gitsin derim ben

Selam indiselanesse, araştırmalarımda Pattaya'nın sex turizminin en gözde şehri olduğu gibi bilgilere ulaşmıştım ama görülmesi gereken güzel bir şehir olduğunu da belirtiyorlar. Tayland'a gidecekseniz Pattaya'yı da görün ama bütün zamanınızı orada geçirmeyin bence, Bangkok'a çok yakın zaten. Bu arada ladyboylar heryerde var fakat rahatsız edici birşeyle karşılaşmadım ben. İç uçuş biletlerinizi gitmeden alırsanız daha ucuza alabilirsiniz, ucuz bilet araştıran internet sitelerini takip etmenizi tavsiye ederim. Hatta Bangkok'tan Surat Thani ye daha uygun fiyatlara uçup oradan adalara otobüs+feribot ile geçişlerde yapılabiliyor, ulaşım zamanı biraz uzuyor ama daha ekonomik seyahat etmiş oluyorsun, tam fiyatları şu an bilmediğim için yazamadım. Eşimle 2014 Eylül-Ekim gibi tekrar gitmeyi planlıyoruz yeni bilgiler edinirsen paylaşırım :126:Şimdiden iyi tatiller

Evet balayında Phuket Singapur yapmıştık, fırsat sitelerinin biri sayesinde Bangkok-Pattaya görme şansımız oldu. Öncelikle balayı için kesinlikle Phuket. Ama gezip görmek için Pattaya ve Bangkok mükemmel. Tayland sayesinde "yatış tatili severim" fikrim "tabanlarım acıyıncaya kadar gezmeliyim"e döndü. Phuket yüzmek için ve deniz için mükemmel bir yer. Ama Pattaya hem yüzmek hem de inanılmaz güzel bahçeler ve

Singapura aşık olduğumu yazmıştım. Ama Bangkok'u gördükten sonra ikisi arasında bir seçim yapacaksanız Bangkok derim. Singapur Manhattan tarzında, gökdelenlerin olduğu gezmesi keyifli ama görecek sayılı şeyin olduğu bir ülke. Bangkok bir tapınak cenneti. Keşke bir iki günümüz daha olsayaydı diye dertlendiğimiz ve bir daha gitmeyi çok istediğimiz bir şehir.

Dip Not: Sokaklar cidden kokuyor. Bir akşam gezmesinden dönünce canım bir şey yemek istemedi o derece ama ben yemek ve koku konusunda hassas olduğumdan olabilir. Bir de ne suyun tadı suya (evet tamam su tatsız renksiz kokusuzdur falan ama içince anlarsınız) ne diper gazoz/cola vb içeceklerin tadı bizdekilere benziyor.

arkadaşlar balayımda singapur-kuala lumpur-phuket-bangkok ve bali'yi kapsayan uzzuun ve çok keyifli bir tatil yapmıştık. tüm bunların sonunda size tavsiyem phuket'e gitmeyin. koh samui'yi tercih edin. singapur'a gidin bayılırsınız. bangkok da güzel..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…